نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

کلیه داوطلبان دارای شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد که متقاضی ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری که شامل دانشگاه های روزانه ، نوبت دوم ، غیر انتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد هستند ، بایستی در ابتدا برای ورود و ادامه تحصیل در این دانشگاه ها در یک آزمون جامع و مشترک که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود ، شرکت نمایند.

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ به صورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد بنابراین برای انجام ثبت نام بایستی به سایت sanjesh.org مراجعه نمایید داوطلبان پس از ورود به سامانه و دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و مطالعه آن ، می توانند با واریز هزینه ثبت نام مراحل نام نویسی و تکمیل فرم اینترنتی را در پیش بگیرند.

مرحله اول 

در قدم اول پس از ورود به سامانه sanjesh.org از منوی سمت راست بر روی گزینه کارشناسی ارشد کلیک نمایید و سپس گزینه “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۳۹۹” انتخاب کنید.

مرحله دوم

چنانچه برای اولین بار است ثبت نام را انجام می دهید بر روی گزینه “ثبت نام جدید” و اگر قصد ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود را دارید بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک کنید.

پیش از اقدام به ثبت نام می بایست هزینه ثبت نام را از طریق خرید سریال ثبت نام واریز نمایید بنابراین در ابتدا با کلیک بر روی لینک خرید سریال ثبت نام ، اطلاعات کارت بانکی خود را وارد نمایید تا هزینه ثبت نام از حساب شما کسر شود.

مرحله سوم

پس از واریز هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ، سریال ثبت نام توسط سامانه به شما ارائه می شود که بایستی آن را یادداشت نمایید. پس از انتخاب گزینه “ثبت نام جدید” صفحه ای مانند زیر ایجاد می شود که باید سریال ثبت نام را وارد کنید.

مرحله چهارم

در مرحله باید عکس داوطلبی خود را که شامل مشخصات زیر می باشد در محل تعیین شده بارگذاری نمایید.

 • فرمت jpg
 • دارای زمینه روشن و مربوط به سال جاری داوطلب
 • فاقد اثر مهر ، منگنه و حاشیه های اضافی
 • حداقل اندازه ۳۰۰*۲۰۰ و حداکثر اندازه ۴۰۰*۳۰۰
 • اسکن عکس از روی کارت ملی ، شناسنامه و … قابل قبول نمی باشد.

مرحله پنجم

پس از بارگذاری عکس نوبت به تکمیل فرم ثبت نام می رسد. در هنگام درج اطلاعات دقت و توجه کافی را داشته باشید زیرا در صورت ارسال اطلاعات اشتباه ممکن است ثبت نام شما باطل شود.

برای کاهش خطا در زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ، توصیه می شود ابتدا فرم پیش نویس ثبت نام را که در انتهای دفترچه راهنما قرار داده شده است ،  تکمیل نمایید.

مشاوره ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد به منظور انتخاب رشته در دانشگاه های روزانه ، شبانه ، غیر انتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و آزاد انجام می گیرد و زمان انجام ثبت نام نیز از روز ۱۶ الی ۲۵ آذر ماه می باشد پس از انجام ثبت نام داوطلبان در روز های ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه می توانند همراه با کارت ورود به جلسه در آزمون شرکت نمایند.

شرایط ثبت نام آزمون ارشد سراسری و آزاد

 • داشتن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای
 • دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی می بایست حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه ۹۹ مدرک تحصیلی خود را ارائه دهند.
 • فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری برای ثبت نام مجدد در آزمون ارشد فقط می توانند در رشته ای به غیر از رشته قبلی خود ثبت نام نمایند این دسته از داوطلبان چنانچه از دانشگاه روزانه فارغ التحصیل شده باشند ، در صورت پذیرش مجدد در دانشگاه روزانه بایستی شهریه پرداخت نمایند.
 • دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری برای ثبت نام در آزمون ارشد بایستی تا پایان مهلت ثبت نام از رشته و دانشگاه خود انصراف دهند و در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نمی باشند.
 • داوطلبان پذیرفته شده دانشگاه های روزانه آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ ، مجاز به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ نمی باشند.
 • دانش آموختگان رشته های دبیری ، گروه پزشکی و داوطلبان شاغل در سازمان های دولتی و وزارت خانه ها بایستی برای ثبت نام در آزمون ارشد موافقت سازمان مربوطه را برای ادامه تحصیل کسب نمایند.
 • دانشجویان سال آخر و دانش آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که از تاریخ ۱۳۸۶/۰۶/۳۱ به بعد فارغ التحصیل شده اند، در صورتیی که معـدل آنـان کمتر ا۱۲ باشد، حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را ندارند.
 • پذیرفته شدگان نهایی دانشگاه های شبانه ، مجازی و پردیس خودگردان ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی در آزمون سال ۹۸ در صورت عدم ثبت نام در رشته قبولی و یا انصراف قطعی تا پایان مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ مـی تواننـد در آزمـون ثبت نام و شرکت نمایند.
 • فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های گروه پزشکی متقاضی شرکت در این آزمون ، قبل از اقدام به ثبت نام باید توجه داشته باشند که از لحـاظ طـرح تعهد خدمت به وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

دفترچه ثبت نام آزمون ارشد سراسری و آزاد

علاوه بر مطالبی که ارائه شد می توانید برای اطلاع از جزئیات بیشتری از پذیرش ، دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را دانلود و مطالعه نمایید.

لازم به ذکر است که در حال حاضر دفترچه ثبت نام سال ۹۹ منتشر نشده است اما می توانید از دفترچه راهنمای سال گذشته استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …