نحوه ثبت نام کنکور سراسری

نحوه ثبت نام کنکور سراسری
نحوه ثبت نام کنکور سراسری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه ثبت نام کنکور سراسری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

امسال نیز همانند سال های گذشته شاهد ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری خواهیم بود. ثبت نام کنکور سراسری هر ساله در بهمن ماه برای گروه های آزمایشی ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، هنر و زبان انجام می گیرد و داوطلبانی که شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری را دارند ، باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و ثبت نام خود را انجام دهند.

ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ از ۱۶ بهمن ماه آغاز شده و تا ۲۴ بهمن ماه نیز ادامه دارد و داوطلبان می توانند پس از دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری و اطلاع از شرایط ثبت نام کنکور ، طبق راهنمای زیر برای ثبت نام خود اقدام نمایند :

مرحله اول

پس از وارد شدن به سامانه بر روی لینک “ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۹” کلیک کنید.

مرحله دوم

در قدم بعدی باید هزینه ثبت نام کنکور سراسری را از طریق کلیک بر روی عبارت خرید سریال ثبت نام واریز نمایید.

مرحله سوم

حال باید اطلاعات کارت بانکی خود را که شامل شماره کارت ، رمز دوم ، تاریخ انقضا و … می باشد را با دقت در محل های تعیین شده درج نمایید و سپس با کلیک بر روی گزینه پرداخت ، هزینه را واریز کنید.

مرحله چهارم

پس از واریز هزینه ، شماره سریال پرداختی ارائه شده توسط سامانه را یادداشت کنید و مجددا به صفحه ثبت نام بازگردید و در صفحه ای که ایجاد می شود شماره سریال ثبت نام و عبارت امنیتی را وارد نموده و تایید کنید.

مرحله پنجم

قدم بعدی جهت ثبت نام ، تعیین وضعیت سوابق تحصیلی می باشد در این مرحله باید کد سوابق دیپلم و کد دانش آموزی دیپلم خود را درج کنید. در همین راستا برای اطلاع از نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی می توانید دو مطلب دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۹۹ مطالعه کنید.

مرحله ششم

یک قطعه عکس ۴*۳ را با مشخصات خواسته شده اسکن نمایید.

مشخصات عکس 

  • مربوط به سال جاری
  • تمام رخ
  • دارای فرمت jpg
  • فاقد اثر مهر ، منگنه و حاشیه های اضافی
  • حداقل اندازه ۱۵۰*۲۰۰ و حداکثر اندازه ۳۰۰*۴۰۰

پس از آپلود عکس ، وارد مرحله بعد می شوید که در آن باید با دریافت فرم ثبت نام اطلاعات خود را که شامل اطلاعات تحصیلی ، شناسنامه ای و … می باشد را وارد نمایید و در پایان پس از تایید نهایی کدپیگیری ثبت نام و شماره پرونده را دریافت کنید.

نحوه تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

در انتهای دفترچه ثبت نام کنکور سراسری یک فرم پیش نویس ثبت نام قرار داده شده است که به داوطلبان توصیه می شود پیش از اقدام به تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام ، ابتدا این فرم را تکمیل نمایند تا احتمال ایجاد خطا در زمان ثبت نام کاهش یابد. هم چنین با استفاده از فرم پیش نویس می توانید از نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ اطلاع یابید. در ادامه ، راهنمای تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ را در اخیتارتان قرار داده ایم و مطمئنا با مطالعه آن پاسخ بسیاری از سوالات خود را می یابید.

ردیف های ۱ ، ۲ و ۳ : داوطلب باید در محل مورد نظر نام خانوادگی ، نام و نام پدر خود را مطابق با شناسنامه به طور کامل وارد نماید.
ردیف ۴ : داوطلب باید برحسب اینکه ، زن یا مرد است دایره مربوط را علامت گذاری نماید.
ردیف ۵ : داوطلب باید از سمت چپ به راست فقط شماره شناسنامه خود را در محل مربوطه درج نماید و از درج حروف ، ممیز و یا خط تیره که در بعضی شناسنامه ها درج گردیده خودداری نماید.
ردیف ۶ : داوطلب باید شـماره سری و سریال شناسـنامه خود را که به رنگ قرمز در حاشـیه بالایی صفـحات شـناسـنامه درج شـده است ، در این قسمت وارد نماید.
ردیف ۷ : داوطلب باید تاریخ تولد خود را به طور دقیق (روز ، ماه و سال) در محل مربوط درج نماید.
ردیف ۸ : داوطلب باید شماره ملی خود را که ده رقم است از چپ به راست در محل مربوط درج و از درج ممیز و یا خط تیره خودداری نماید.
ردیف ۹ : داوطلب باید کد بخش محل تولد خود را در این محل درج نماید.در جدول شماره ۷ مربوط به تفکیک استانی کد بخش ها در دفترچه راهنما درج شده است.
ردیف ۱۰ : داوطلب باید کد منطقه و یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک دیپلم خود را در این بند درج نماید.
ردیف ۱۱ : داوطلبان نظام جدید ، بخصوص داوطلبانی که دیپلم خود را در یکی از سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۷ دریافت نموده اند، لازم است کد دانش آموزی مقطع دیپلم خود را در این قسمت درج نمایند.
ردیف ۱۲ : داوطلب باید کد عنوان دیپلم پایه دوازدهم نظام آموزشی ۳-۳-۶ و یا سال سوم نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا سال چهارم نظام قدیم خود را که یک عدد دورقمی است، از جدول شماره ۱۰ مندرج در دفترچه راهنما استخراج و در این بند درج نماید.
ردیف ۱۳ : داوطلبان نظام آموزشی جدید پایه دوازدهم نظام آموزشی ۳-۳-۶ و یا سال سوم نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا سال چهارم نظام قدیم لازم است سال ، ماه و روز اخذ مدرک دیپلم خود را در این محل درج نمایند.
ردیف ۱۴ : داوطلب باید کد بخش محل اخذ مدرک سال دوم دبیرستان (برای داوطلبان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی) و یا دوسال قبل دیپلم (برای داوطلبان نظام قدیم) و یا پایه دهم (برای داوطلبان نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶) خود را در این محل درج نماید.
ردیف ۱۵ : داوطلب باید کد بخش محل اخذ مدرک دیپلم  خود را در این محل درج نماید
ردیف ۱۶ : داوطلب باید معدل کل دیپلم نظام آموزشی جدید۳-۳-۶ و یا دیپلم نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دیپلم نظام قدیم و یا دیپلم فنی و حرفهای و یا کاردانش خود را در این محل درج نماید
ردیف ۱۷ : داوطلبان باید معدل کتبی نهایی پایه دوازدهم نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ و یا سال سوم نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی و یا دیپلم نظام قدیم خود را در این محل درج نمایند.
ردیف ۱۸ : داوطلبان باید وضعیت دانش آموزی و یا فارغالتحصیلی خود را در این بند مشخص نمایند.
ردیف ۱۹ : داوطلب باید کد منطقه و یا ناحیه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی خود را در این بند درج نماید.
ردیف ۲۰ : داوطلبان نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی ، بخصوص داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را در یکی از سالهای ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۸ دریافت نموده و یا مینمایند، لازم است کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی خود را در این قسمت درج نمایند.
ردیف ۲۱ : داوطلب باید کد عنوان مدرک پیش دانشگاهی خود را که یک عدد دورقمی است ، در این بند درج نماید.
ردیف ۲۲ : داوطلب باید سال ، ماه و روز اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را در این بند درج نماید.
ردیف ۲۳ : داوطلب باید کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی خود را در این محل درج نماید.
ردیف ۲۴ : داوطلب باید معدل کل دوره پیش دانشگاهی خود را در صورت فارغ التحصیل در این محل درج نماید.
ردیف ۲۵ : داوطلبان اقلیت های دینی چنانچه به سوالات معارف غیر اسلام پاسخ می دهند ، بایستی یکی از ادیان مورد نظر را انتخاب نمایند.
ردیف ۲۶ : هر یک از داوطلبان لازم است با مشخص نمودن یکی از موارد این بند ، سهمیه خود را مشخص نمایند.
ردیف ۲۷ : چنانچه ارگان تائیدکننده سهمیه شما ستاد مشترک سپاه پاسداران و یا ستاد کل نیروهای مسلح است ، می بایست برای دریافت کد پیگیری به نواحی محل اعزام خود مراجعه نموده و پس از دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی ، آن را در این بند درج نمایید و چنانچه ارگان تائیدکننده سهمیه شما ، وزارت جهاد کشاورزی است کد پیگیری ۱۲ رقمی ایثارگران عبارتِ است از : کد ملی خود رزمنده+۵۵ 
ردیف ۲۸ : داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان لازم است مدت حضور فرد رزمنده در جبهه را به “ماه” در این بند تکمیل نمایند.
ردیف ۲۹ : آن دسته از داوطلبانی که نابینا یا کم بینا ، ناشنوا یا کم شنوا و یا معلول جسمی حرکتی می باشند ، باید با علامت گذاری در دایره های این ردیف وضعیت خود را مشخص نمایند.
ردیف ۳۰ : داوطلبان اتباع خارجی که بر اساس توضیحات ارائه شده که مجاز به ثبت نام کنکور سراسری می باشند برحسب ملیت خود یکی از گزینه ها را علامت گذاری نموده و کد پیگیری ۱۳ رقمی خود را در محل مخصوص درج نمایند.
ردیف ۳۱ : داوطلبانی که متقاضی استفاده از صندلی مخصوص داوطلبان چپ دست در جلسه آزمون می باشند ، لازم است وضعیت خود را با
علامت گذاری در محل مربوطه مشخص نمایند.
ردیف ۳۲ : داوطلبان با وضعیت تحصیلی: دانشجویان انصرافی ، دانشجویان دوره روزانه ، دانشجویان دوره غیر روزانه و دانشجویان اخراجی دانشگاه ها لازم است با علامت گذاری در محل مربوطه وضعیت تحصیلی خود را مشخص نمایند.
ردیف ۳۳ : داوطلبان با وضعیت فارغ التحصیلی در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد و بالاتر دانشگاه ها لازم است با علامت گذاری در محل مربوط وضعیت فارغ التحصیلی خود را در هریک از مقاطع مربوطه مشخص نمایند.
ردیف ۳۴ : داوطلبانی که در دوره کاردانی فارغ التحصیل شده اند، لازم است معدل کل فارغ التحصیلی مقطع کاردانی خود را در این محل درج نمایند.
ردیف ۳۵ : داوطلب شاغل باید کد محل اشتغال به کار خود را از جدول شماره ۹ استخراج و در محل مربوطه درج نماید.
ردیف ۳۶ : داوطلبان بهیار شاغل باید کد استان محل خدمت خود را از جدول شماره ۷ استخراج و در این محل درج نماید.
ردیف ۳۷ : داوطلب باید منحصرا یکی از گروه های آزمایشی را انتخاب نماید.
ردیف ۳۸ : داوطلب باید با انتخاب منحصراً یک مورد، زبان امتحانی خود را انتخاب نماید. شایان ذکر است
ردیف ۳۹ : داوطلبان علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی هنر لازم است نسبت به خرید سریال اعتباری اقدام نموده و این بند را در تقاضانامه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ علامت گذاری نمایند.
ردیف ۴۰ : داوطلبان علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی زبان های خارجی لازم است نسبت به خرید سریال اعتباری اقدام نموده و این بند را در تقاضانامه ثبت نام علامت گذاری نمایند
ردیف ۴۱ : داوطلبان متقاضی در گزینش رشته های دانشگاه پیام نور و  غیرانتفاعی لازم است نسبت به خرید سریال اعتباری اقدام نموده  و سپس این بندرا علامت گذاری نمایند.
ردیف ۴۲ : داوطلبان علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی “دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی” این بند را علامت گذاری نمایند.
ردیف ۴۳ : داوطلبان عالقهمند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی “دانشگاه امام صادق (ع) این بند را علامت گذاری نمایند.

ردیف ۴۴ : داوطلب باید کد استان و کد بخش محل اقامت خود را برای تعیین حوزه در محل مربوطه درج نماید.
ردیف ۴۵ : :داوطلبان آقا باید وضعیت نظام وظیفه خود را با توجه به مقررات وظیفه عمومی ، مشخص نمایند.
ردیف ۴۶ : داوطلب باید کد پستی دقیق خود را که یک عدد ده رقمی است ، در محل مربوط یادداشت نماید.
ردیف ۴۷ : داوطلب باید منطقه شهرداری محل سکونت خود را که از ۱ تا ۲۲ است در محل یادداشت نماید. این بند برای در نظر گرفتن نزدیک ترین حوزه امتحانی به محل سکونت داوطلب در شهرهای بزرگ ، پیش بینی شده است.
ردیف ۴۸ : داوطلب باید شماره تلفن ثابت با کد شهر خود را در محل مربوط درج نماید.
ردیف ۴۹ : برای استفاده از خدمات پیام کوتاه ، شماره تلفن همراه خود را در این بند درج نمایید.
ردیف ۵۰ : داوطلب باید آدرس دقیق پستی خود را مطابق موارد درخواست شده در این ردیف درج نماید
ردیف ۵۱ : آن دسته از داوطلبانی که دارای ایمیل می باشند ، آدرس الکترونیکی خود را در این بند درج نمایند.
ردیف۵۲ : آن دسته از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۸ ثبت نام نموده اند ، این بند را علامت گذاری نمایند.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه ثبت نام کنکور سراسری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …