منابع کمک درسی فیزیک کنکور ۹۹ – تحلیل و مقایسه کتاب ها

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

بهترین منابع کمک درسی فیزیک کنکور  کتاب های فیزیک نشر الگو، فیزیک گاج، فیزیک خیلی سبز، فیزیک خوشخوان و … هستند. در اینجا جداگانه درباره این کتاب ها توضیح میدیم. ضمنا لینک دانلود فایل pdf نمونه کتاب ها در انتهای توضیحات کتاب آورده شده که میتونید دانلود کنید و با هم مقایسه کنید.

اکیدا توصیه می کنیم قبل از انتخاب هر کتاب کمک درسی اول مطالب این صفحه از سایت مشاوران ۱۰۰ رو بخونید: «سردرگرمی در انتخاب منابع کمک درسی» و همچنین در انتخاب منابع کمک درسی فیزیک حتما با مشاور تحصیلی خودتون هم مشور کنید.

معرفی منابع کمک درسی فیزیک کنکور:

گاج نقره ای فیزیک پایه و پیش

دانلود pdf کتاب گاج فیزیک - منابع کمک درسی فیزیک کنکور

گاج نقره ای فیزیک یکی از بهترین منابع کمک درسی فیزیک کنکور است. دانش آموزانی که قوی هستند اول باید کتاب گاج رو کامل به عنوان کمک درسی مطالعه کنند و بعد اگر وقت داشتند و ساعت مطالعه بالایی داشتند و خواستند کتاب دومی رو بخونن برن سراغ فیزیک نشر الگو. اما تاکید می کنیم فقط در صورتی که واقعا وقت دارید و ساعت مطالعه خیلی بالایی دارید، وگرنه بیش از یک منبع کمک آموزشی فیزیک اصلا توصیه نمیشه.

تست های گاج فیزیک از نظر سختی و تعداد دو دسته هستند: تست های معمولی و تست های یک قدم تا ۱۰۰٫ تست های یک قدم تا صد گاج فیزیک در حد سوالات سخت یا گاها فراتر از حد کنکور هستند و تعدادشون کمتره. گاج نقره ای دو مجموعه کتاب داره: ۱-یکی میکرو فیزیک پایه (۱ و ۲ و ۳) که جلد اولش سوالات و جلد دوم پاسخ ها هستن چاپ ۹۵ این کتاب جلد اول که سوالاتش هست حدود ۴۰۰ صفحه و جلد دومش که جواب سوالات جلد و اول و درسنامه ها (با عنوان خلاصه نکات) هستن حدود ۷۳۰ صفحه هست. ۲-دومی میکرو فیزیک پیش دانشگاهی (۱ و ۲) هست که جلد اولش سوالات فیزیک پیش هستند که حدود ۴۰۰ صفحه است و نزدیک به ۳۱۰۰ تست فیزیک پیش دانشگاهی داره. جلد دومش میکرو پاسخنامه فیزیک پیش دانشگاهی (۱ و ۲) در واقع پاسخنامه سوالات جلد اول و خلاصه نکات هستند که حدود ۷۲۰ صفحه میشه.


نشر الگو فیزیک

دانلود pdf فیزیک نشر الگو - منابع کمک درسی فیزیک

یکی دیگه از بهترین منابع کمک درسی فیزیک کنکور کتاب های فیزیک نشر الگو هستند. نشر الگو دو مولف فیزیک داره یکی آقای رضا خالو و دیگری سید مجتبی سادات. برای فیزیک پیش دانشگاهی نشر الگو کتاب آموزش جدا داره و کتاب تست جدا هم داره. کتاب آموزش فیزیک پیش ۱ نشر الگو حدود ۵۰۰ صفحه است. کتاب آموزش فیزیک پیش ۲ نشر الکو هم حدود ۴۵۰ صفحه. اما واسه تست فیزیک پیش دانشگاهی: جلد اول کتاب تست فیزیک پیش نشر الگو که فقط تست هاش هست حدود ۴۰۰ صفحه و جلد دوم همین کتاب که پاسخ تشریحی تست هاش هست نزدیک ۴۵۰ صفحه میشه.

کتاب فیزیک ۳ تجربی نشر الگو هم واسه آموزش یک کتاب داره به نام فیزیک ۳ سه بعدی تجربی حدود ۳۵۰ صفحه واسه آموزش هست و نزدیک ۲۵۰ تست هم داره البته تمرین تشریحی و سوالات امتحان نهایی هم داره. اما واسه تست فیزیک ۳ نشر الگو کتاب تست مخصوص داره که حدود ۴۲۰ صفحه نزدیک ۱۴۰۰ تست با جواب تشریحی داره. واسه فیزیک ۲ سال دوم هم نشر الگو سیستمش همینه یک کتاب فیزیک ۲ سه بعدی تجربی داره که آموزش هست با تعداد کمتری تست و سوال تشریحی و یک کتاب جداگانه فیزیک ۲ تست هم داره که فقط تست و جواب تشریحی تست هاست نزدیک ۱۰۰۰ تا تست داره فیزیک دهم هم همینطور.


خیلی سبز فیزیک

دانلود pdf فیزیک نشر الگو - منابع کمک درسی فیزیک کنکور

فیزیک خیلی سبز هم یکی از معروف ترین منابع کمک درسی فیزیک کنکور تجربی و ریاضی محسوب میشه. کتاب های خیلی سبز ۴ جلدی فیزیک کتاب های خوبی هستن و سری تست هایی هم فراتر از حد کنکور یا در حد سوالات خیلی سخت کنکور دارن به نام تست های سری z. کتاب خیلی سبز جامع کنکور فیزیک تست تالیفی و فراتر از کنکور زیاده داره و شاید بشه گفت برای کسانی که خیلی دیگه فول و سطح بالا هستن و به ۱۰۰ زدن فیزیک در کنکور فکر میکنن خوبه. همه تست های جامع خیلی سبز به درد کسانی که درصد های زیر ۵۰ فیزیک کنکور میخوان نمیخورن.

خیلی سبز کتاب دو جلدی فیزیک پیش هم داره که یک جلد سوال و یک جلد جواب و درسنامه فیزیک پیش دانشگاهی هستن. جلد سوالش حدود ۳۲۰ صفحه و جلد جواب و درسنامه اش هم ۶۷۰ صفحه است. برای فیزیک پایه هم همینطوره و دو جلد داره ۱۱ فصل فیزیک پایه یک جلدش سوال و یک جلد جواب + درسنامه فیزیک پایه است. برای کسانی که فیزیکشون ضعیفه این کتاب های دو جلدی فیزیک خیلی سبز (هم دو جلدی پیش و هم دو جلدی پایه مخصوص کنکور) رو میتونن بخون اما اول حتما درسنامه هاش که داخل کتاب جلد دومش قرار داده شده رو بخونن و بعد برن سراغ تست هاش. بین تست هاش هم اولویت اول با تست های کنکورهای سراسری مخصوصا تست های چند سال اخیر باید باشه (هم تست های فیزیک رشته تجربی هم ریاضی هم داخل کشور و هم خارج کشور.) اگر وقت اضافه آوردید برید تست های تالیفی رو کار کنید.

کتاب خیلی سبز جامع کنکور فیزیک حدود ۵۵۰ صفحه، تک جلدی و تقریبا همش تست تالیفی یعنی تست های کنکور رو گذاشته کنار! برای کسانی که خیلی سطح فیزیکشون بالاتر از بقیه است و میخوان دیگه سنگ تمام بگذارند و البته وقتش رو هم دارن که تست های جون دار و قوی کار کنن تست های کتاب فیزیک جامع کنکور خیلی سبز مناسبه. برای کسی که تست های کنکور سراسری رو هنوز کار نکرده و بعد از آموزش و یادگیری و تمرین تشریحی میخواد تازه شروع کنه تست بزنه شروع از کتاب جامع فیزیک خیلی سبز کار چندان درستی نیست. اولویت باید با تست های کنکور سراسری مخصوصا تست های ۳ سال اخیر باشه.


خوشخوان فیزیک

دانلود pdf کتاب فیزیک خوشخوان - منابع کمک درسی فیزیک

فیزیک خوشخوان یکی از سخت ترین و سنگین ترین منابع کمک درسی فیزیک کنکور است. فیزیک خوشخوان هم درسنامه اش هم تست هاش نسبتا سطح بالاست و حتی تا سطح سوالات المپیاد هم تست داره! فقط برای بچه های تیزهوش و ممتاز شاید خوب باشه اما برای شروع از صفر خوب نیست. حجم کتاب های فیزیک خوشخوان از کتاب های گاج نقره ای فیزیک کمتره. برای شروع و مخصوصا برای دانش آموزان متوسط به پایین گاج نقره ای از خوشخوان بهتره. خوشحوان یک کتاب دو جلدی فیزیک پیش دانشگاهی ویژه دانش آموزان ممتاز داره که دو جلدش روی هم حدود ۴۶۰ صفحه است. این کتاب اصلا واسه کسانی که فیزیکشون ضعیف هست توصیه نمیشه حتی خود مولف کتاب هم گفته که برای دانش آموزان ضعیف قابل استفاده نیست و راست هم گفته واقعا.

خوشخوان یک کتاب فیزیک پایه ۱ و ۲ و ۳ ویژه دانش آموزان ممتاز هم داره که تک جلدی چاپ یازدهمش تو بازار نزدیک ۴۰۰ صفحه است. اینم هم برای دانش آموزان ضعیف در درس فیزیک خوب نیست. البته خوشخوان فیزیک اول و دوم و سوم دبیرستان جداجدا هم داره که بازم مخصوص دانش آموزان ممتاز دبیرستان هست. در کل کتاب های خوشخوان برای دانش آموزای ضعیف خوب نیستن، حجمشون کمتر از گاج نقره ای و قیمتشون هم چون تعداد صفحات کمتری خرج کردن از گاج ارزان تره.

از کتاب کمک درسی استفاده کنیم یا فیلم آموزشی فیزیک؟

اگر پایه شما در دروسی مثل ریاضی و فیزیک ضعیف باشه ممکنه تنها با استفاده کتاب کمک درسی نتونید خیلی اون درس رو تقویت کنید مخصوصا اگر سبک یادگیری سمعی – بصری داشته باشید و با متن های خشک و خالی کتاب ها ارتباط خوبی برقرار نکنید. در صورتی که قصد دارید از فیلم ها و سی دی های آموزشی کنکور باید یک سری نکات رو رعایت کنید تا بازدهی کافی داشته باشیه. حتما مطالب موجود در این صفحه از سایت مشاوران ۱۰۰ رو مطالعه کنید: «بهترین دی وی دی کنکور و روش استفاده صحیح»

امیدواریم با استفاده از این مطالب بتونید از بین منابع کمک درسی فیزیک بهترین کتاب کمک درسی که متناسب با سطح درسی شماست رو انتخاب کنید. با همه این توضیحات این رو هم باید اضافه کنیم که برای انتخاب منابع کمک درسی فیزیک بهتره حتما با مشاور تحصیلی خودتون هم مشورت کنید. اگر نیاز به مشاور کنکور، برنامه ریزی و پیگیری روزانه دارید با ما تماس بگیرید.

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور


برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید
 

ارتباط با رتبه های برتر:

روش اول: شما می توانید «نام و نام خانوادگی + پایه تحصیلی + مدت زمان مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا در کنار تصویر چهره وی درج شده است ارسال نمایید. متن پیامک و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان با شماره موبایل خود به درخواست شما پاسخ خواهند داد. طی اولین تماس تلفنی مشاور با شما شرایط، روش کار و هزینه مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت به شما اعلام می گردد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۲۸۴۲۴۰۲۴-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_Admin@ ارسال کنید و در صورت تمایل نام مشاور مد نظر خود را نیز ذکر کنید.