مشاوره روابط زناشویی

مشاوره روابط زناشویی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره روابط زناشویی

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

 روابط زناشویی در واقع به تمامی فعل و انفعالاتی گفته می شود که در بین مرد به عنوان زن و شوهر اتفاق می افتد و صرفا نمی‌توان آن را روابط جنسی دانست و یکی از مواردی است که بسیار پر دغدغه بوده و همواره افراد در آن با مشکلات و دغدغه های متعددی مواجه می شوند. لیکن روابط جنسی نیز از عوامل بسیار تاثیر گذار در روابط زناشویی است و نمی توان تاثیر آن را در زندگی مشترک نادیده گرفت و کیفیت این رابطه یا همان رابطه جنسی میان زوجین نقش مهمی در رضایت از زندگی آن ها خواهد داشت. چرا که ارتباط عاطفی را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

بسیاری از زوجینی که برای مشاوره به درمانگر مراجعه می کنند از رابطه جنسی با همسر خود راضی نیستند. در اکثر موارد این عدم رضایت ناشی از نداشتن آگاهی در مورد رابطه زناشویی صحیح و یا داشتن باورهای غلط در این باره است. در صورت تمایل می توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی را در مورد “مشاوره روابط زناشویی” به دست آورید.

علت نیاز به مشاوره رابطه زناشویی و جنسی چیست؟

شاید فکر کنید برقراری رابطه جنسی تنها عملی جسمانی است که نیاز به آموزش چندانی ندارد. اما در حقیقت رابطه جنسی با کیفیت و لذت بخش به عوامل مختلفی بستگی دارد که لازم است در مورد آن ها اطلاعات کسب کنید. یک رابطه زناشویی موفق زمانی اتفاق می‌افتد که افراد بتوانند ارتباط موثر و سالمی با یکدیگر برقرار کنند و در این رابطه پنهانی‌ترین نیازهای وجود خویش را با یکدیگر در میان بگذارند. به همین خاطر روابط زناشویی با کیفیت روابطی عاری از قضاوت و همراه با درک متقابل هستند.

برای اینکه خودتان و همسرتان از رابطه جنسی بیشترین لذت را ببرید باید نسبت به تفاوت های جنسی بین زن و مرد آگاه باشید تا بتوانید با تحریک مناسب اوج برانگیختگی را تجربه کنید. مشاوره جنسی می تواند در موارد ذکر شده به شما کمک کند و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهد. در واقع می توان گفت مشاوره روابط زناشویی یکی از راه هایی است که ممکن است در هر دوره از زندگی بتواند به شما کمک کند مشکلات روابط زناشویی خود را حل کنید.

چه زمانی در مورد مسائل جنسی نیز به مشاوره خواهید داشت؟

اگر در رابطه جنسی تان یکی از مشکلات زیر را دارید ، بهتر است تا دیر نشده و روابطتان به سردی نگراییده ، به مشاور مراجعه کنید. چرا که مشکلات جنسی یکی از مهم ترین دلایل جدایی زوج ها است که با چند جلسه مشاوره قابل حل خواهد بود.

 اجبار در رفتارهای جنسی

در روابط جنسی افراد نباید هیچ گاه مجبور به انجام کارهایی شوند که تمایلی به آن ندارند. اگر کسی تمایل ندارد که رفتاری را که همسرش از او می خواهد را انجام دهد ، طرف دیگر باید حتما درخواست خود را متوقف کند. و اگر زوجین نتوانستند در این زمینه به توافق برسند ، برای آن ها بهتر خواهد بود که با یک روانشناس یا مشاور خانواده مشاوره کنند.

 اگر در میل جنسی تان تفاوت زیادی وجود دارد

میل جنسی در افراد مختلف متفاوت است. اما اگر این اختلاف زیاد باشد ، تاثیری منفی روی روابط جنسی آن ها می‌گذارد. در چنین موقعیت‌هایی ، طرفی که میل جنسی کمتری دارد اغلب مجبور به انجام کارهایی می‌شود که علاقه ای به انجام آن ندارد. و در طی زمان این مسئله منجر به رنجش ، عصبانیت و حتی بعدها صرف نظر کردن از انجام رابطه جنسی می‌شود. طرفی که میل جنسی بالایی دارد هم معمولا احساس ناامیدی ، محرومیت و کمبود محبت می‌کند و به خاطر همین احساسات میل جنسی او روز به روز بیشتر شده و قوی‌تر می‌شود.

 نیاز به تحریکات جنسی ناسالم

رفتارهای ناسالم جنسی شامل خیال‌پردازی های بیش از حد ، امیال یا رفتارهایی که توسط چیزهایی غیرانسانی ، کودکان یا شریک جنسی ناراضی صورت گیرد و یا باعث رنج و عذاب فرد یا احساس حقارت شود. بعضی افراد به هیچ صورتی تحریک نمی‌شوند مگر به واسطه یکی از این افکار ناسالم. در چنین موقعیت هایی حتما باید با متخصصین مشاوره صورت گیرد.

چند بار شکست در روابط جنسی

کسانی که چندین بار پشت سر هم در رابطه جنسی‌شان دچار شکست شده باشند ، یا اینکه ناسازگاری و اختلاف اساسی در مورد رفتارها و عملکرد جنسی‌شان داشته باشند که خود قادر به حل آن نباشند باید به مشاور مراجعه کنند. مشکلات عملکردی شامل عدم تحریک شدن ، کمبود میل جنسی ، سختی برای ارضا شدن و …با مراجعه به پزشک رفع می‌شوند.

عدم برقراری روابط عاطفی در زندگی زناشویی

یکی از موارد مهم و اساسی که همواره خانواده‌ ها و همسران از آن به عنوان مشکلات مهم و اساسی خود یاد می کنند را می توان روابط عاطفی دانست در واقع در روابط عاطفی که بیشتر مشکلات آن در بین زنان مشاهده می شود و افراد نمی‌توانند به خوبی با یکدیگر روابط عاطفی مناسبی برقرار نمایند و از آن جایی که زن ها در این موارد حساس تر هستند و نیازهای عاطفی شدیدتری دارند بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته و ممکن است از این نظر بیشتر تحت فشار باشند و مشکلات بیشتری را به دوش بکشند.

بنابراین نیاز است که هر دو طرف به خصوص آقایان نسبت به نیازهای عاطفی همسر خود اطلاعات کافی و لازم را داشته باشند. بدانند که چگونه بایستی به ارضا و پاسخگویی به نیازهای عاطفی طرف مقابل اقدام کند تا از این راه بتوانند روابط زناشویی و روابط مطلوب تری به صورت کلی با یکدیگر داشته باشند.

چرا که روابط عاطفی و روابط جنسی به نوعی مکمل یکدیگر بوده و کامل کننده هم هستند. اگر این دو عنصر اساسی به عنوان اصول پایه به خوبی در زندگی مشترک رعایت شود سایر موارد نیز بهبود یافته و بسیاری از مشکلات در روابط زناشویی و زندگی کاهش خواهد یافت و نیاز به مشاوره روابط زناشویی نیز کمتر خواهد شد.

مشکلات اخلاقی بین همسران

یکی دیگر از مشکلات مهم و اساسی که همواره در مشاوره روابط زناشویی از سوی زنان یا مردان مطرح می‌شود مشکلات اخلاقی و رفتاری یکی از طرفین و یا هر دوی آن هاست مشکلاتی مانند:

  • بدگمانی بدبینی بیش از حد و یا حتی خوش بینی بیش از حد
  • عدم اجتماعی بودن
  • خجالتی بودن و انزوا و عصبانیت و بد اخلاقی 

این مسائل از موارد بسیار مهمی هستند که همواره به عنوان مشکلات مهم رفتاری و اخلاقی در بین زن و شوهر ها مطرح می شود که این مورد به دلیل اهمیت فراوان آن بایستی حتما پیش از ازدواج و در دوران نامزدی به خوبی مورد بررسی و تحقیق طرفین قرار بگیرد تا آن ها بتوانند به شناخت مطلوبی از طرف مقابل خود دست یافته و برای ازدواج بی گدار به آب نزنند و با فردی که فکر می کنند برای آن ها مناسب است ازدواج کنند تا بتوانند ازدواج موفق تر و شاد تری را برای خود رقم زده و روابط زناشویی و عاطفی بهتری را نیز تجربه نمایند.

انواع مشاوره روابط زناشویی

برای این که افراد بتوانند به راحتی مشاوره روابط زناشویی را انجام دهند انواع مشاوره ها در این زمینه برای آن ها در نظر گرفته شده است.

مشاوره حضوری 

بسیاری از افراد مشکل جدی دارند و همچنین از نظر زمانی نیز وقت کافی را برای حضور در مرکز مشاوره دارند و ترجیح می‌دهند تا به همراه همسر خود یا به تنهایی جهت مشاوره روابط زناشویی به صورت حضوری مراجعه نموده تا بتوانند به خوبی از طریق ارتباط رو در رو با مشاور مورد نظر خود دغدغه ها و مشکلات خود را با بیان کنند.

مشاوره تلفنی و آنلاین

از طرفی ممکن است افرادی زمان کافی برای انجام مشاوره حضوری را نداشته باشند و یا از بیان مشکلات خود به صورت حضوری خجالت بکشند. بنابراین این افراد می ‌توانند به راحتی از مشاوره روابط زناشویی به صورت تلفنی و یا سایر روش های آنلاین بهره ببرند که در این روش ها افراد زمان بسیار کمتری را صرف کرده و همچنین از نظر اقتصادی نیز برای آن ها مقرون به صرفه خواهد بود. 

مرکز مشاوره خانواده الو مشاوره همواره آماده پاسخ گویی به سوالات و انجام مشاوره های شما در هر زمینه ای از مشکلات خانوادگی و زناشویی خواهد بود و می توانید با اعتماد به تجربه کارشناسان ما مشکلات خود را با مشاوران در میان گذاشته و بهترین نتیجه را دریافت نمایید. همچنین در صورت تمایل می توانید سایر مطالب روانشناسی ما را نیز مطالعه نمایید:

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاوره روابط زناشویی

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …