شرایط ثبت نام کنکور دکتری

شرایط-ثبت-نام-کنکور-دکتری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام کنکور دکتری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

داوطلبان ورود به مقطع دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد می بایست در آزمون دکتری وزارت علوم که تحت نظارت سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد، شرکت نمایند. سال های گذشته دانشگاه آزاد به صورت مجزا آزمونی برای داوطلبان این دانشگاه برگزار می نمود ولی طی سال های اخیر آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد با یکدیگر ادغام گردیده است و داوطلبان نیازی به ثبت نام و شرکت در آزمون مجزا نخواهند داشت. از آن جا که داوطلبان زیادی طی تماس با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی الومشاوره سوالاتی را در رابطه با شرایط ثبت نام کنکور دکتری ۹۹، زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۹، نحوه ثبت نام آزمون دکتری و … مطرح می کنند، بر آن شدیم تا در این مطلب به پاسخگوی پرتکرارترین سوالات داوطلبان آزمون دکتری ۹۹ باشیم. بنابراین مطالعه این مطلب به تمامی داوطلبان آزمون دکتری ۹۹ توصیه می شود.

پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون دکتری ۹۸ حتی به شرط انصراف یا عدم ثبت نام در رشته محل قبولی، حق ثبت نام در آزمون دکتری سال ۱۳۹۹ را ندارند.

شرایط ثبت نام کنکور دکتری ۹۹

داوطلبان ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری ۹۹ می بایست دارای شرایط مندرج در جدول ذیل باشند. در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نخواهند بود.

شرایط عمومی

۱- اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۲- التزام فکری و عملی نسبت به احکام اسلام
۳- عدم عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران
۴- عدم اشتهار به فساد اخلاقی در طول دوره تحصیلی و شغلی
۵- عدم سابقه عضویت در گروه ها، احزاب و سازمان های محارب و معاند با جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی

۱- داشتن مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای 
۲- در صورت نداشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای، داوطلب بایستی دانشجوی سال آخر باشد.
۳- دانشجویان دوره دکتری تخصصی، برای ثبت نام آزمون دکتری، می بایست از رشته و دانشگاه خود انصراف دهند.
۴- پذیرفته شدگان دوره دکتری دانشگاه های روزانه سال ۹۸، مجاز به ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ نخواهند بود.
۵- داوطلب برای ثبت نام کنکور دکتری بایستی حداقل دارای معدل ۱۴ باشد.
۶- دانشجویان رشته های علوم پزشکی بایستی طرح تعهد خدمت را به پایان رسانده باشند. در غیر این صورت مجاز به ثبت نام کنکور دکتری نخواهند بود.
۷- ارائه تعهد خدمت برابر طول مدت تحصیل از شرایط اصلی پذیرش در دوره دکتری تخصصی می باشد.
۸- داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۹۸ فارغ التحصیل می شوند ، بایستی در زمان دریافت کارت ورود به جلسه معدل فارغ التحصیلی خود را ویرایش نمایند.
۹- فضلا و طلاب حوزه های علمیه که مدرک آن ها توسط یکی از حوزه های علمیه قم یا خراسان صادر گردیده است و دوره ی سطح سه خود را به پایان رسانده و یا حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ فارغ التحصیل می شوند،  می توانند در یکی از کد رشته محل های مربوط به علوم انسانی در آزمون دکتری ۹۹ شرکت نمایند.

زمان و نحوه ثبت نام آزمون دکتری ۹۹

در صورت داشتن شرایط فوق، می توانید در بازه زمانی ۹۸/۹/۶ الی ۹۸/۹/۱۲ با مراجعه به سایت ثبت نام آزمون دکتری سراسری به نشانی sanjesh.org نسبت به ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ اقدام نمایید. جهت ثبت نام پس از ورود به سایت مذکور، از منوی سمت راست صفحه بر روی گزینه دکترای تخصصی کلیک نمایید. 

سپس در صفحه باز شده بر روی لینک “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری سال ۱۳۹۹” کلیک نمایید. پس از مطالعه شرایط و ضوابط مندرج در صفحه باز شده، بر روی گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” کلیک کنید. سپس عکس داوطلب را در محل تعیین شده بارگذاری نمایید. پس از آپلود عکس،می بایست اطلاعات شناسنامه ای خود را با دقت وارد نمایید. پس از این مرحله، فرم ثبت نام آزمون دکتری نمایان خواهد شد. اطلاعات درخواستی را در فرم ثبت نام وارد نمایید. در پایان بر روی گزینه “تایید نهایی” کلیک کنید. از شماره پرونده و کدپیگیری ارائه شده توسط سامانه پرینت تهیه کنید و آن را تا زمان برگزاری آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه نزد خود حفظ کنید. 

مطالب پیشنهادی جهت مطالعه داوطلبان آزمون دکتری ۹۹ :

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …