شرایط ثبت نام کنکورکارشناسی ارشد ۹۹

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام کنکورکارشناسی ارشد ۹۹

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد در آذر ماه و به تاریخ دقیق ۱۶ الی ۲۵ آذر ماه انجام می گیرد و داوطلبانی که متقاضی شرکت در این آزمون هستند باید در ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را که توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود را دانلود و مطالعه نمایید از در جریان تمام جزئیات از جمله شرایط ثبت نام باشند.

دارا بودن حداقل معدل فارغ التحصیلی ۱۲ در مقطع کارشناسی ، برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد الزامی است.

شرایط ثبت نام کنکورکارشناسی ارشد ۹۹

دارا بودن شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد برای همه ی داوطلبان متقاضی شرکت در این آزمون الزامی است و چنانچه داوطلبی فاقد یکی از شرایط ذکر شده در دفترچه باشد و ثبت نام خود را انجام دهد ، در هر مرحله که زا ثبت نام و پذیرش مشخص شود که فاقد شرایط بوده است ، ثبت نام او لغو خواهد شد :

شرایط عمومی

 • اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان آسمانی دیگر
 • عدم احراز ملتزم نبودن نسبت به احکام عملی اسلام ( انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات )
 • عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آنها
 • عدم احراز فساد اخلاقی
 • عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال

شرایط اختصاصی

 • برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد دارا بودن حداقل معدل فارع التحصیلی ۱۲ الزامی است و داوطلبی که معدل کمتری دارد ، مجاز به ثبت نام نمی باشد.
 • دارا بودن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی.
 • پذیرفته شدگان نهایی دوره هـای روزانـه در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸  حتی در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف قطعی از رشته قبولی مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ نخواهند بود.
 • دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته (به استثنای پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون کارشناسی ارشد ن سال ۹۸ که حق شـرکت در آزمـون سـال ۹۹ را ندارند) ، در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ میبایست تا پایان مهلت مقرر ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۹ ، از تحصیل انصراف قطعی حاصل نمایند.
 • در صـورتی کـه دانشجویان شاغل به تحصیل (ورودی های سال ۹۷ و قبل از آن) بدون انصراف از تحصیل در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۹ شرکت نمـوده و جزء پذیرفته شدگان نهایی قرار گیرند ، قبولی آنها باطل شده و هیچ اقدام دیگری میسر نخواهد بود. لازم به توضیح است مهلت انصراف برای دانشـجویان شـاغل بـه تحصیل ، تا پایان تاریخ ثبت نام می باشد
 • هر داوطلب بر اساس علاقه مندی خود به رشته یا رشته های تحصیلی  میتواند حداکثر در دو رشته امتحانی (اصلی و شناور) ثبت نام و در آزمون آنها شرکت نماید.
 • داوطلبانی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند ، لازم است علاوه بر درج معدل دوره کارشناسی در فرم ثبت نام ، معدل دوره کاردانی خود را درج نمایند.
 • آن دسته از داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۱/۳۰ و یا ۹۹/۰۶/۳۱ در دوره کارشناسـی فـارغ التحصـیل مـی شـوند ، دانشجوی سال آخر محسوب شده و در هنگام ثبت نام میبایست میانگین نمرات واحـدهای گذرانـده شـده خـود را در فرم ثبت نام وارد نمایند.

شرایط نظام وظبفه

داوطلبان آقا برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ باید واجد یکی از شرایط ذکر شده در بند زیر باشند و هم چنین کد نظام وظیفه مخصوص به خود را در فرم ثبت نام درج نمایند :

مقررات نظام وظیفه

کد نظام وظیفه شرایط و توضیحات
۱ دارا بودن کارت پایان خدمت هوشمند
۲ دارا بودن کارت معافیت دایم هوشمند (کفالت ، پزشکی ، ایثارگران و موارد خاص)
۳ مشمولان فارغ التحصیل کارشناسی دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت که زمان پذیرش و ثبت نام آن ها در دانشگاه قبـل از تاریخ اعزام به خدمت (مندرج در برگ اعزام) باشد.
۴ دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که تا تاریخ ۹۹/۰۶/۳۱ در سنوات مجاز تحصیلی  فارغ التحصیل می شوند.
۵ فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی فارغ التحصیل شده و از تاریخ فراغت از تحصیل آنهـا تـا زمـان پـذیرش در مقطـع کارشناسی ارشد بیش از یک سال سپری نشده و وارد غیبت نشده باشند.
۶ کارکنان متعهد خدمت در سازمان ها و یا وزارتخانه ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل
۷ کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوط برای ادامه تحصیل
۸ طلاب علوم دینی دارنده مدرک کارشناسی و دارای معافیت تحصیلی حوزه
۹ مشمولان دارای برگه معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت (پزشکی ، کفالت و یا …) در مدت اعتبار آن
۱۰ سربازان حین خدمت فارغ التحصیل مقطع کارشناسی بدون غیبت اولیه و به شرط داشتن سایر شرایط استفاده از معافیت تحصیلی
۱۱ دانشجویان انصرافی دانشگاه ها در صورتی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی اولیه  انصـراف از تحصـیل داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید ، بیش از یک سـال سـپری نشـده باشـد.
 • مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شرکت در آزمون و قبولی در دانشگاه معافیت تحصیلی برای آن ها صادر نمی شود و دانشگاه هـا مجاز به ثبت نام از آن ها نمی باشند.
 • دانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دائم ، مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند.
 • فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد مشمول،  مجاز به تحصیل مجدد در این مقطع نمی باشند.

شرایط ثبت نام برای داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری

برای اطلاع از جزئیات بیشتر پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد می توانید دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را از سایت سنجش دانلود و مطالعه نمایید و پس از آن می توانید با مراجعه به سامانه sanjesh.org و واریز هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد و خرید کارت اعتباری مراحل ثبت نام خود را آغاز نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ثبت نام کنکورکارشناسی ارشد ۹۹

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …