سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی دانشگاه های سراسری به دو طریق انجام می گیرد در حالت اول داوطلبان باید در کنکور سراسری شرکت نمایند و با تهیه منابع و مطالعه آن ها خود را برای حضور در آزمون آماده کنند اما در این میان داوطلبانی هستند که علاقه ای به شرکت در کنکور سراسری ندارند و می خواهند بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد دانشگاه شوند.

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری فرصتی است برای داوطلبانی که می خواهند بدون کنکور وارد دانشگاه شوند. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری ممکن است به صورت حضوری و از طریق مراجعه به دانشگاه و یا به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد که در ادامه به توضیحات بیشتری می پردازیم.

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری sanjesh.org می باشد.

سایت و نحوه ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه های سراسری

در سال گذشته ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام گرفت و ثبت نام ورودی مهر ماه به صورت اینترنتی ولی ثبت نام ورودی بهمن ماه حضوری انجام گرفت.  زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور برای نیمسال مهر ۹۸ از تاریخ ۲۰ اسفند ماه آغاز و تا ۳۱ شهریور ماه ۹۸ نیز ادامه داشت و نحوه ثبت نام نیز به صورت زیر بوده است :

وارد شدن به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” از منوی قرار داده شده در سمت راست سامانه

مراحل ثبت نام بدون آزمون دانشگاه سراسری 98

پس از وارد شدن به صفحه اختصاصی سراسری ، بر روی لینک “ثبت نام” مطابق تصویر زیر کلیک کنید.

مراحل ثبت نام بدون آزمون دانشگاه سراسری 98

حال بر روی لینک “سامانه پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال ۹۸″ کلیک کنید.

مراحل ثبت نام بدون آزمون دانشگاه سراسری 98

گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.

مراحل ثبت نام بدون آزمون دانشگاه سراسری 98

از بین سه گزینه زیر ، مجددا گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.

مراحل ثبت نام بدون آزمون دانشگاه سراسری 98

حال باید یک قطعه عکس ۴*۳ خود را که مربوط به سال جاری می باشد را بارگذاری نمایید.

مراحل ثبت نام بدون آزمون دانشگاه سراسری 98

پس از بارگذاری عکس ، می توانید فرم ثبت نام را دریافت کنید و آن را با اطلاعات خواسته شده (که در ادامه مطلب ذکر می شود) تکمیل نمایید.

در پایان مراحل ثبت نام بر روی گزینه تایید نهایی کلیک کنید تا شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام به شما ارائه شود لازم به ذکر است عدم دریافت این دو کد ، به معنای ناقص بودن ثبت نام شما می باشد.

شما داوطلبان می توانید برای اطلاع از اطلاعات و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام  دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری از سایت سازمان سنجش آموزش کشور دانلود و مطالعه نمایید در این دفترچه به شرایط ثبت نام نیز ذکر شده است و علاوه بر آن فرم پیش نویسی نیز در انتهای دفترچه موجود است که تکمیل آن به داوطلبان توصیه می شود.

پس از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام ، برخی از دانشگاه ها تغییراتی در لیست رشته های خود که این تغییرات شامل حذف یا اضافه نمودن تعدادی از رشته ها بود ، ایحاد کردند که سازمان سنجش این تغییرات را در ۳ اصلاحیه و در ۳ عنوان دفترچه منتشر کرد.

سایت و نحوه ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه های سراسری

ثبت نام رشته های بدون کنکور سراسری نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه های سراسری در سال جاری از روز ۲۸ آبان ماه آغاز شد و تا روز ۳۰ دی ماه نیز ادامه داشت. داوطلبان می توانند با انتخاب کد رشته محل مورد نظر ، به دانشگاه ارائه دهنده آن رشته ها مراجعه کرده و پس از تحویل مدارک مورد نیاز ، ثبت نام خود را انجام دهند.

لازم است داوطلبان پیش از مراجعه حضوری ، فرم تقاضانامه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری را از سایت سازمان سنجش پرینت و تکمیل کرده و به هنگام ثبت نام ، همراه با مدارک خود به واحد دانشگاهی مورد نظر ارائه دهند.

بنابراین ثبت نام  انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه سراسری ورودی بهمن ماه بر خلاف مهر ماه به صورت حضوری انجام می گیرد و داوطلب باید در ابتدا فرم پیش نویس ثبت نام را از سایت سنجش دریافت نماید و آن را تکمیل کند سپس همراه با مدارک مورد نیاز به دانشگاه مراجعه و ثبت نام خود را انجام دهد. توجه داشته باشید ممکن است برخی از دانشگاه ها پیش از انجام ثبت نام حضوری از داوطلبان بخواهند که مدارکشان را در سایت دانشگاه بارگذاری نمایند بنابراین به داوطلبان توصیه می شود مرتبا به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراحعه نمایند تا از آخرین اخبار و اطلاعیه ها آگاه شوند. برای اطلاع از رشته های تحصیلی ارائه شده نیز دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری را دانلود و مطالعه کنید.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …