سایت انتخاب رشته آزمون دکتری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته آزمون دکتری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

پس از انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری توسط سازمان سنجش آموزش کشور نوبت به انجام انتخاب رشته می رسد و هر یک از داوطلبان براساس وضعیت مجاز بودن خود با توجه به کارنامه ، انتخاب رشته خود را در دانشگاه های سراسری و آزاد انجام دهند زمان انجام انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز در نیمه اول اردیبهشت ماه می باشد و سایت های انتخاب رشته برای هر یک از دانشگاه های سراسری و آزاد مجزا است.

انتخاب رشته آزمون دکتری برای دانشگاه های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org انجام می گیرد.

سایت انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری ۹۹

انتخاب رشته آزمون دکتری برای دانشگاه های سراسری اعم از روزانه ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و شبانه از طریق سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد. 

مراحل انتخاب رشته در سایت sanjesh.org

پس از ورود به سایت sanjesh.org از منوی سمت راست سایت گزینه “دکتری تخصصی” را انتخاب کنید.

پس از وارد شدن به صفحه اختصاصی آزمون دکتری بر روی لینک “انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکتری (نیمه متمرکز) ph.d سال ۱۳۹۹” کلیک کنید.

حال مطابق تصویر زیر پس از مطالعه توصیه ها و نکات مهم گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” را انتخاب کنید.

در این مرحله باید با یکی از روش های زیر ، اطلاعات خود را وارد کنید تا وارد سامانه شوید. 

توجه : چنانچه شماره پرونده ، شماره داوطلبی و یا کدپیگیری ثبت نام خود را فراموش کرده اید و به آن ها دسترسی ندارید ، می توانید از طریق ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آن ها را بازیابی کنید. جهت اطلاع از نحوه ثبت و ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش بر روی لینک کلیک کنید.

با وارد شدن به صفحه جدید می بایست کد رشته محل های مورد نظر خود را به ترتیب اولویت در فرم وارد کرده و پس از آن که از صحت اطلاعات وارد شده اطمینان پیدا کردید بر روی گزینه  ثبت” کلیک نمایید و در نهایت رسید انتخاب رشته دکتری را دریافت کنید توجه داشته باشید که شما مجاز به انتخاب حداکثر ۵۰ کدرشته محل مرتبط با گروه آزمایشی خود هستید و جهت اطلاع از کد رشته های ارائه شده می توانید دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری سراسری را که در سایت سنجش منتشر می شود را دریافت کنید.

سایت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹

علی رغم آنکه سایت ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد با دانشگاه های سراسری مشترک می باشد اما برای انتخاب رشته این دانشگاه باید به سایت azmoon.org مراجعه نمایید. داوطلبانی که تمایل به تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند می توانند با استفاده از شناسه انتخاب رشته دانشگاه آزاد که در انتهای کارنامه اولیه درج شده نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته در سایت مذکور اقدام کنند.

مراحل انتخاب رشته در سایت azmoon.org

  • پس از وارد شدن به سامانه فوق بر روی لینک “انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی سراسری ۹۹” کلیک کنید.
  • در قدم اول باید هزینه انتخاب رشته را واریز نمایید بنابراین بر روی لینک خرید کارت اعتباری کلیک کنید.
  • اطلاعات کارت بانکی خود را جهت کسر هزینه انتخاب رشته وارد نمایید.
  • پس از انتخاب گزینه “تایید و پرداخت” وجه مورد نطر از حساب شما کسر شده و شماره سریال پرداخت توسط سامانه به شما ارائه می شود.
  • حال پس از پرداخت هزینه می توانید فرم انتخاب رشته را دریافت و آن را با حداکثر ۸۰ کد رشته محل تکمیل نمایید.

توجه فرمایید دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد از سایر دانشگاه ها جدا می باشد و برای دانلود دفترچه نیز باید به سایت azmoon.org مراجعه نمایید و تمامی مراحل بعدی این آزمون همانند ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹ نیز از طریق همین سایت صورت می پذیرد.

با مطالعه مطلب فوق متوجه شدید انتخاب رشته دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد به طور جداگانه و از طریق سایت های مجزا انجام می گیرد به طوری که برای برای انتخاب رشته دانشگاه سراسری باید به سایت sanjesh.org و برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.org مراجعه نمایید. پس از انجام انتخاب رشته داوطلبان باید از رسید انتخاب رشته خود پرینت تهیه نموده و منتظر اعلام نتایج باشند. نتایج اولیه حداکثر تا نیمه اول شهریور ماه اعلام می شود و محدودیتی در دعوت به مصاحبه وجود ندارد و ممکن است داوطلبی در تمام رشته های انتخابی دعوت به مصاحبه شده و یا در هیچ یک از رشته ها نمره لازم جهت حضور در مصاحبه را کسب نکرده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته آزمون دکتری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …