زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

زمان-ثبت-نام-کنکور-کارشناسی-ارشد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

همانطور که مستحضر هستید، در گذشته داوطلبان متقاضی دانشگاه های سراسری (دوره روزانه، شبانه (نوبت دوم)، پردیس خودگردان، دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور) در آزمونی که تحت نظارت سازمان سنجش برگزار می گردید و داوطلبان دانشگاه آزاد نیز در کنکور جداگانه ای که دانشگاه آزاد خود مستقلا برگزار می نمود، شرکت می کردند. ولی طی سال های گذشته آزمون دانشگاه های سراسری  آزاد با یکدیگر ادغام گردیده است. بنابراین امسال نیز همچون سال های اخیر، داوطلبان تنها راه ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد در مقطع کارشناسی ارشد، ثبت نام و شرکت در کنکور کارشناسی ارشد سراسری است که توسط سازمان سنجش انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

همانطور که اشاره شد، مسئول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و برگزاری آن سازمان سنجش آموزش کشور است. طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، امسال نیز ثبت نام از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد همچون روال سال های گذشته، از نیمه دوم آذر ماه آغاز خواهند شد. تاریخ اعلام شده برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ توسط سازمان سنجش آموزش کشور، ۹۸/۹/۱۶ لغایت ۹۸/۹/۲۵ می باشد. لازم به ذکر است که سازمان سنجش هر ساله جهت مساعدت با داوطلبان جا مانده از ثبت نام، هر ساله زمان ثبت نام را تمدید می نماید. با این حال توصیه می گردد داوطلبان آزمون سال ۱۳۹۹ جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی، در بازه زمانی مذکور ثبت نام نموده و انجام فرایند ثبت نام را به تاخیر نیندازند. در صورت تغییر زمان ثبت نام و یا تمدید زمان ثبت نام، این مطلب بروزرسانی خواهد شد. با این حال پیشنهاد می گردد با عضویت در کانال کارشناسی ارشد الومشاوره، پیگیر آخرین اخبار کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ باشید.

نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

 در رابطه با نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ لازم به توضیح است که بایستی  در بازه زمانی مذکور و پس از  مطالعه کامل دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۹ به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و سپس از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه کارشناسی ارشد را انتخاب و بر روی آن کلیک نمایید.

سپس اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام نمایید. پس از خرید کارت اعتباری، اطلاعات خواسته شده در فرم ثبت نام همانند اطلاعات شناسنامه ای و تحصیلی و شماره سریال کارت اعتباری و … را تکمیل نمایید. پس از دریافت کد پیگیری ثبت نام، فرایند ثبت نام به پایان خواهد رسید.

چنانچه علاوه بر شرکت در کدرشته اصلی قصد شرکت در یک کد رشته شناور را دارید، می بایست برای ثبت نام در هر کد رشته و یا ثبت علاقمندی جهت تحصیل در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی، اقدام به خرید کارت اعتباری جداگانه نمایید.

سوال : چطور از تغییر زمان ثبت نام و برگزاری کنکور کارشناسی ارشد با خبر شویم؟
پاسخ: آخرین اخبار و اطلاعیه های مربوط به کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ از طریق کانال تلگرام کارشناسی ارشد الومشاوره اطلاع رسانی می گردد. با عضویت در کانال مذکور، از آخرین اخبار کارشناسی ارشد ۹۹ مطلع خواهید شد.
سوال : آیا هنگام ثبت نام، باید مدرک کارشناسی یا گواهی اشتغال به تحصیل را نیز بارگذاری کنیم؟
پاسخ: خیر هننگام ثبت نام، نیازی به بارگذاری مدارک تحصیلی دوره کارشناسی داوطلبان نمی باشد.
سوال : داوطلب کنکور کارشناسی ارشد در آزمون چند رشته می تواند ثبت نام و شرکت نماید؟
پاسخ: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سراسری (وزارت علوم) تنها مجاز به شرکت در ۲ مجموعه امتحانی (یک رشته اصلی و یک رشته شناور) هستند.

مطالب مهم جهت مطالعه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ :

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …