زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99
[contact_info title= “زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹”] 

کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ همانند سال های گذشته تنها آزمون برای ورود متقاضیان به دانشگاه ها در دوره های روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، مجازی ، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته می باشد. در سال های اخیر ادغام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و کنکور ارشد دانشگاه آزاد موجب شده است که دانشگاه آزاد در سال تحصیلی ۹۹ نیز آزمون مجزایی نداشته باشد و علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه می توانند با ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و شرکت در آن ، نسبت به انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اقدام نمایند. سازمان سنجش آموزش کشور که مجری ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد می باشد ، طبق روند سال های گذشته با انتشار اطلاعیه ای در مهر ماه جزئیات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ را به طور دقیق مشخص کرده است که در ادامه مطلب توضیحات بیشتری ارائه داده ایم. 

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد به صورت مشترک و همرمان باهم در آذر ماه انجام می گیرد.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ۹۹ برای داوطلبان متقاضی تحصیل در دانشگاه های روزانه ، نوبت دوم ، پردیس خودگردان ، دانشگاه آزاد ، پیام نور و موسسات غیرانتفاعی به طور هماهنگ و توسط سازمان سنجش آموزش کشور در روزهای ۲۸ و ۲۹ فروردین ماه ۹۹ برگزار می شود. متقاضیانی که علاقه دارند تا در این آزمون شرکت کنند می بایست از روز شنبه به تاریخ ۱۶ آذرماه لغایت روز دو شنبه ۲۵ آذرماه ۹۸ با مراجعه به سایت sanjesh.org نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند.

با توجه به این که آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با یکدیگر ادغام شده است، داوطلبان آزمون ارشد ۹۹ دانشگاه آزاد نیز لازم است در بازه زمانی ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد نسبت به ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش اقدام نمایند. بنابراین دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد که از سوی سازمان سنجش منتشر می شود ، برای داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد نیز مورد استفاده خواهد بود و دفترچه مجزایی تحت عنوان دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۹ منتشر نخواهد شد.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹

سیاری از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد اطلاعی از فرایند ثبت نام این آزمون ندارند به همین دلیل سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد می نماید و در آن به توضیح تمام موارد لازم از جمله شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام ، مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و همچنین نحوه ثبت نام پرداخته شده است.

راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹

 داوطلبان پس از ورود به سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و مطالعه آن ، می توانند با واریز هزینه ثبت نام مراحل نام نویسی و تکمیل فرم اینترنتی را در پیش بگیرند.

مرحله اول 

بعد از ورود به سایت sanjesh.org از منوی بخش راست گزینه کارشناسی ارشد را انتخاب نمایید و سپس بر روی لینک “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۱۳۹۹” کلیک کنید.

مرحله دوم

گزینه “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.

در این مرحله باید هزینه ثبت نام را از طریق خرید سریال ثبت نام واریز نمایید بنابرای بر روی لینک خرید سریال ثبت نام کلیک کنید و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود اجازه دهید هزینه ثبت نام از حساب شما کسر شود.

مرحله سوم

پس از واریز هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ، سریال ثبت نام ۱۲ رقمی توسط سامانه به شما ارائه می شود که باید آن را یادداشت کنید. پس از انتخاب گزینه “ثبت نام جدید” صفحه ای مانند زیر ایجاد می شود که باید سریال ثبت نام را وارد کنید.

مرحله چهارم

در این مرحله باید عکس داوطلبی خود را با مشخصات خواسته شده بارگذاری نمایید

مرحله پنجم

حال پس از اسکن عکس ، بابد فرم ثبت نام را تکمیل کنید در زمان درج اطلاعات در فرم ثبت نام آزمون ارشد دقت و توجه کافی را داشته باشید و چنانچه اطلاعات اشتباه ارسال شود ، ممکن است ثبت نام شما باطل شود.

برای کاهش خطا در  زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ، توصیه می شود ابتدا فرم پیش نویس ثبت نام را که در انتهای دفترچه راهنما قرار داده شده است ،  تکمیل نمایید علاوه بر آن می توانید ثبت نام خود را از طریق مشاوارن مرکز مشاوره تحصیلی الومشاوره انجام دهید.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …