زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

زمان-ثبت-نام-کنکور-سراسری-99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

کنکور واژه ای است فرانسوی و در واقع نام آزمونی است که جهت سنجش دانش علمی داطلبان برای ورود به دانشگاه ها در برخی از کشورها از جمله ایران برگزار می شود. متولی برگزاری کنکور سراسری در ایران سازمان سنجش آموزش کشور است که تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اقدام به برگزاری آزمون می نماید. در گذشته کنکور تنها برای ورود به دانشگاه های سراسری برگزار می گردید ولی طی سال های اخیر داوطلبان دانشگاه آزاد نیز می بایست در این آزمون سراسری شرکت نمایند. در ادامه به زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۹، نحوه ثبت نام کنکور سراسری و … خواهیم پرداخت. به همین دلیل پیشنهاد می شود این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

ثبت نام کنکور سراسری هر ساله از اواسط بهمن ماه آغاز و به مدت چند روز ادامه می یابد. البته هر ساله به دلیل مساعدت با داوطلبان جا مانده از ثبت نام کنکور سراسری، سازمان سنجش اقدام به تمدید زمان ثبت نام کنکور سراسری و آزاد می نماید. طبق اطلاعیه سازمان سنجش و همچنین اطلاعات مندرج در دفترچه ثبت نام کنور سراسری ۹۹، ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ از روز جمعه ۱۶ بهمن ۹۸ آغاز و تا روز شنبه ۲۴ بهمن ۹۸ ادامه خواهد داشت. همانطور که اشاره شد به احتمال زیاد سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ خواهد کرد که در ادامه به این موضوع نیز خواهیم پرداخت. 

نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

جهت ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ ابتدا بایستی اقدام به دانلود و مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ نمایید. پس از کسب اطلاعات لازم در رابطه با ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ از طریق مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام، به سایت ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید. پس از مراجعه به سایت مذکور، از منوی سمت راست صفحه سایت سازمان سنجش، گزینه “سراسری” را انتخاب کنید.

سپس بر روی لینک “ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۹“ کلیک نمایید. در مرحله بعد بایستی اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری نمایید. بنابراین بر روی لینک “خرید سریال ثبت نام” کلیک کنید.

سپس از طریق کارت های عضو شبکه شتاب هزینه ثبت نام را پرداخت نمایید. پس از پرداخت موفقیت آمیز هزینه ثبت نام، شماره سریالی برای شما صادر می شود.

پس از دریافت سریال ثبت نام، مجددا به سامانه ثبت نام مراجعه نموده و شماره سریال را در فیلد مربوطه درج کنید. پس از انجام مراحل فوق نوع مدرک دیپلم خود را انتخاب، شماره سریال ثبت نام ۱۲ رقمی خود را وارد و بر روی “تایید” کلیک کنید.

در گام بعدی همانند تصویر بایستی کد سوابق تحصیلی دیپلم و کد دانش آموزی خود را در فیلدهای مشخص شده درج کنید.

سپس عکس داوطلب را بارگذاری نموده و فرم ثبت نام را تکمیل کنید و شماره پرونده و کدپیگیری را پرینت گرفته و تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود نگه داری نمایید.

چنانچه به هر دلیلی موفق به ثبت نام کنکور سراسری نشدید، با مرکز الومشاوره تماس بگیرید تا کارشناسان مرکز، تمامی مراحل ثبت نام شما را انجام دهند و یا راهنمایی های بیشتری را در رابطه با نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ ارائه دهند. 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

طبق اطلاعات مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ تنها داوطلبانی مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری ۹۹ خواهند بود که دارای شرایط ذیل باشند :

شرایط عمومی

 1. اعتقاد به دین اسلام و یا یکی ازادیان رسمی در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 2. عدم عناد و دشمنی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 3. عدم اعتیاد به هیچ گونه مواد مخدر
 4. عدم سوپیشینه کیفری
 5. نداشتن سابقه عضویت در در سازمان های غیر قانونی و علیه جمهوری اسلامی.
 6. عدم احراز فساد اخلاق

شرایط اختصاصی

 1. دارا بودن مدرک دیپلم نظام قدیم و مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک دیپلم نظام جدید (۳-۳-۶)
 2. داشتن گواهی پایان خدمت سربازی و یا معافیت دائم و موقت برای داوطلبان آقایان
 3. داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم نظام (۱۲ساله) فنی حرفه ای و کاردانش می باشند برای شرکت در آزمون سراسری حتما می بایست دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی باشند.
 4. دانشجویان مقطع کاردانی در صورتی مجاز به شرکت در آزمون سراسری سال ۹۹ خواهند بود که مدرک کاردانی خود را حداکثر تا مورخ ۳۱ شهریور سال ۹۹ و یا ۳۰ بهمن ۹۹ دریافت نمایند.
 5. داوطلبان در زمان ثبت نام نباید دانشجوی دانشگاه های دوره روزانه باشند و در صورت شرکت در این آزمون حداکثرمی بایست تا ۲۵ اسفند ماه ۹۸ انصراف خود را از دانشگاه اعلام نمایند.
 6. آن دسته از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۸ مجاز به تحصیل در یکی از دانشگاه های روزانه شده باشند مجاز به شرکت در دوره های روزانه سال ۹۹ نمی باشند و می توانند در سایر دوره های نوبت دوم و غیر روزانه شرکت نمایند.
 7. داوطلبان دارای دیپلم نظام جدید می بایست مدرک دیپلم خود را حداکثر تا ۳۱ مرداد سال ۹۹ دریافت نمایند.
 8. داوطلبانی که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های روزانه دریافت نموده باشند می توانند بدون محدودیت مجددا در کنکور سراسری شرکت نموده و در دوره های روزانه تحصیل نمایند.
 9. دانشجویانی که مدرک کاردانی خود را یکی از رشته های گروه علوم پزشکی به پایان رسانده اند در صورتی که خدمات قانونی و دوره تعهد خود را تا مورخ ۳۱ شهریور ۹۹ و یا ۳۰ بهمن ۹۹ به پایان رسانده باشند مجاز به ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ خواهند بود و در زمان ثبت نام ملزم به ارائه دادن گواهی پایان دوره طرح نیرو انسانی خود خواهند بود.
 10. فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی بهداشت دهان، تکنسین سلامت دهان، پرستاری دندان پزشکی، پروتز دندان و ساخت پروتز دندان مشمول قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان نمی باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …