زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۹

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۹

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

سازمان سنجش آموزش کشور مجری ثبت نام و برگزاری آزمون دکتری می باشد و از میان داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای هستند ، ثبت نام به عمل می آورد. کلیه داوطلباج واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ که از تاریخ ششم الی دوازدهم آذر ماه ثبت نام خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام دادند ، لازم است با مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری و اطلاع از منابع امتحانی خود را برای حضور در این آزمون آماده کنند و سپس با دریافت کارت ورود به جلسه برای حضور در آزمون دکتری اقدام نمایند.

آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد به صورت همزمان و مشترک در دهه اول اسفندماه برگزار می شود.

زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۹

با توجه به اطلاعیه ای که در تاریخ ۲۳ مهر ماه توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر گردید ، تاریخ ثبت نام و برگزاری همه ی آزمون سراسری از جمله آزمون دکتری اعلام شد و بر همین اساس زمان برگزاری آزمون دکتری در روز جمعه به تاریخ دقیق ۹ اسفند ماه می باشد.

توجه داشته باشید که در چند سال گذشته آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد یا یکدیگر ادغام شده است و تمام داوطلبان در یک آزمون مشترک و هماهنگ شرکت داده خواهند شد بنابراین داوطلبانی که متقاضی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد هستند نیز باید در همان روز ۹ اسفندماه برای حضور در آزمون دکتری اقدام نمایند.

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۹۹

سه الی پنج روز قبل از برگزاری آزمون دکتری لینک دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می شود و بر داوطلبان لازم است که برای حضور در آزمون کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی معتبر مانند شناسنامه و کارت ملی را همراه خود داشته باشند.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه

  • وارد شدن به سامانه sanjesh.org
  • کلیک بر روی لینک “دکتری تخصصی” از منوی سمت راست سایت
  • انتخاب گزینه “کارت شرکت در آزمون دکتری تخصصی ۹۹”
  • وارد کردن یکی از اطلاعات زیر و تهیه پرینت کارت

روش اول : شماره پرونده + شماره سریال ثبت نام

روش دوم : شماره پرونده + کدپیگیری ثبت نام

روش سوم : شماره پرونده + کدملی

روس چهارم : شماره پرونده + شماره داوطلبی

چنانچه اطلاعات خود را برای دریافت کارت ورود به جلسه فراموش کرده اید ، می توانید از طریق ثبت و ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور آن ها بازیابی کنید و پس از دریافت اطلاعات می توانید مجدد وارد سامانه شده و کارت را تهیه نمایید. برای اطلاع از نحوه ثبت و ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش بر روی لینک کلیک کنید.

ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه

برخی از اطلاعات مندرج بر روی کارت ورود به جلسه ممکن است اشتباه درج شده باشد و در صورتی که ین اشتباهات تا زمان برگزاری آزمون رفع نشوند ، داوطلب اجازه ورود به حوزه امتحانی را نخواهد داشت بنابراین لازم است هر یک از داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه به دقت آن را کنترل نمایند و تمام اطلاعات مندرج بر روی کارت را با اطلاعات ثبت نامی خود مطابقت دهند و چنانچه موردی اشتباه درج شده بود ، از طریق سایت سازمان سنجش و یا از طریق باجه های رفع نقص نسبت به رفع و اصلاح آن اشتباهات اقدام کنند.

به جز موارد زیر که فقط از طریق مراجعه به باجه های رفع نقص قابل حل و پیگیری می باشد برای اصلاح سایر اشتباهات مندرج بر روی کارت باید از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور و لینک “ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه آزمون دکتری” اقدام نمایید.

  • عدم وجود عکس یا مغایرت آن با عکس داوطلب یا فاقد مهر بودن عکس 
  •  عدم مغایرت سهمیه داوطلبان
  • جنسیت 
  • نوع معلولیت 
  • زبان خارجی

پس از برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد در اسفندماه ، نتایج اولیه حداکثر تا اواخر فروردین ماه اعلام می شود و داوطلبان می توانند بر اساس کارنامه خود نسبت به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری و آزاد اقدام نمایند هر داوطلب مجاز به انتخاب ۵۰ کد رشته محل برای دانشگاه های سراسری و ۸۰ کدرشته محل برای دانشگاه های آزاد می باشد و بر خلاف ثبت نام و برگزاری این آزمون که برای دو دانشگاه سراسری و آزاد مشترک است ، انتخاب رشته جداگانه و از طریق سایت های مجزا انجام می گیرد.

ردیف

سوالات متداول داوطلبان

۱

آیا زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد یکیست ؟

بله به دلیل ادغام این دو آزمون ، زمان برگزاری آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد ۹۹ در روز جمعه ۲ اسنفد ماهمی باشد .

۲

آیا امکان ثبت نام و شرکت همزمان در دو رشته برای داوطلبان آزمون دکتری وحود دارد ؟

خیر ؛ داوطلبان تنها می تواننددر یک رشته متناسب و همنام با توجه به مدرک فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای خود ثبت نام و شرکت کنند .

۳

زمان دقیق انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دکتری چه تاریخی است ؟

معمولا کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۳ تا ۵ روز قبل از زمان برگزاری از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می شود و با توجه به اینکه آزمون در ۹ اسفندماه برگزار می شود احتمال داده می شود در روز ۴ اسفندماه کارت منتشر شود.

۴

شماره پرونده خود را فراموش کرده ام ، آیا راه دیگری برای دریافت کارت ورود به جلسه وجود دارد ؟

بدون اطلاع از شماره پرونده امکان دریافت کارت ورود به جلسه وجود ندارد و برای بازیابی آن می توانید در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش ارسال درخواست انجام دهید.

۵

آدرس دقیق باجه های رفع نقص چه زمانی و توسط چه سایتی منتشر می شود ؟

همزمان با انتشار کارت ورودذ به جلسه آدرس باجه های رفع نقص نیز در سایت سازمان سنجش قرار داده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون دکتری ۹۹

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …