زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

پس از اعلام نتایج اولیه و انتشار کارنامه اولیه دکتری ، داوطلبانی که متقاضی انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد  هستند بایستی بر اساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته شوند تا در زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۹۹ با وارد شدن به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org در  انتخاب رشته دکتری آزاد شرکت نمایند. پس می توان نتیجه گرفت که با وجود اینکه ثبت نام دکتری سراسری و دانشگاه آزاد همانند مشترک و از طریق سایت سازمان سنجش بوده است ، ولی پس از اعلام نتایج اولیه دکتری مسیر این دانشگاه ها از هم جدا شده و برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.org مراجعه نمود.

برای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.org مراجعه نمود.

زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۹۹

نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۹ در اواخر فروردین تحت عنوان کارنامه ای برای داوطلبانی که ثبت نام این آزمون را انجام داده اند ، منتشر می شود و پس از آن سامانه های انتخاب رشته فعال می گردد. در سال گذشته فرایند انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد از ۳ اردیبهشت الی ۱۶ اردیبهشت ماه بوده است و به داوطلبان حدود ۲ هفته فرصت انتخاب رشته داده شده بود. بنابراین پیش بینی می شود در سال ۹۹ نیز اوایل اردییهشت ماه انتخاب رشته دکتری آزاد آغاز شده و طبق روال سال گذشته به داوطلبان حدود دو هفته فرصت داده شود تا برای انتخاب رشته خود اقدام نمایند. شما داوطلبان می توانید با عضویت در کانال تلگرام الو مشاوره از زمان انتخاب رشته دکتری ۹۹ مطلع شوید.
ممکن است پس از پایان مهلت انتخاب رشته دکتری آزاد برخی از داوطلبان موفق به انتخاب رشته خود در سایت azmoon.org نشوند و به دلیل تقاضای بسیار زیاد داوطلبان زمان انتخاب رشته تمدید گردد. در سال گذشته زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد تا تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه تمدید شدو ممکن است امسال نیز مشاهد تمدید مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۹۹ باشیم که جزئیات بیشتر در این خصوص را می توانید از طریق سایت تحصیلی الومشاوره پیگیری کنید.

راهنمای انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۹۹

داوطلبانی که هدف خود را از شرکت در آزمون دکتری انتخاب رشته در دانشگاه آزاد قرار داده اند ، باید قبل از اقدام به انجام انتخاب رشته ، دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را از سایت مذکور دانلود و مطالعه نمایند. کلیه اطلاعات لازم و مورد نیاز جهتی انجام انتخاب رشته در این دفترچه قید شده است.پس از مطالعه دفترچه می توانید مطابق راهنمای زیر انتخاب رشته خود را انجام دهید :

  • مراجعه به سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org
  • وارد کردن شناسه و رمز ثبت نام و کد دسترسی به انتخاب رشته (کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد در کارنامه درج شده است.)
  • با ورود به صفحه جدید مشخصات فردی ، کد و رشته امتحانی خود را مشاهده خواهید کرد.درج حداکثر ۸۰ کد رشته محل متناسب با رشته امتحانی خود
  • دریافت رسید انتخاب رشته و شماره پیگیری پس از پایان فرایند انتخاب رشته

در صورت عدم دریافت کد پیگیری انتخاب های شما در سیستم ثبت نشده و باید مجددا به ثبت آن ها بپردازید با استفاده از این کد پیگیری می توانید در زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد کارنامه خود را دریافت نمایید.

سوالات متدوال داوطلبان

  • آیا تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۹۹ با پرداخت هزینه می باشد ؟

بله . برای تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۹ داوطلبان می بایست اول هزینه انتخاب رشته را پرداخت کنند و سپس نسبت به ثبت رشته اقدام کنند .

  • هرداوطلب مجاز به انتخاب چند کدرشته محل در انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد؟

داوطلبان می توانند حداکثر ۸۰ کدرشته محل را انتخاب کنند .

  • آیا ترتیب اولویت‌ های انتخاب رشته در شانس دعوت به مصاحبه اثر گذار است ؟

خیر . امکان دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد تنها بر مبنای تراز فرد ( نمره کل ) و حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اعلام‌ شده برای هر کدرشته بررسی می‌ گردد و ترتیب انتخاب‌ ها تاثیری در این موضوع ندارد .

  • آیا امکان ویرایش انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۹۹ وجود دارد ؟

در سال ۹۸ امکان ویرایش رشته محل های دکتری دانشگاه آزاد همزمان با انتخاب رشته وجود داشت امسال نیز پیش بینی می کنیم این امکان برای داوطلبان وجود داشته باش

  •  آیا امکان انتخاب کدرشته محل های دکتری دانشگاه آزاد در رشته ای غیر از رشته امتحانی داوطلب وجود دارد ؟

خیر داوطلبان تنها می توانند کدرشته محل های رشته امتحانی خود را در فرم انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد وارد نمایند.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …