زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۹

زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 99

در صورتی که در حین و یا پس از مطالعه مطلب زیر در خصوص

“زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۹”

نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه یا موضوعات دیگر دارید، میتوانید با مرکز الومشاوره تماس بگیرید. تا سوالات و ابهامات شما به طور کامل برطرف شوند

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

تماس فقط از تلفن ثابت بدون کد و صفر

مشاورین متخصص ما همه روزه (حتی جمعه و ایام تعطیل) از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما میباشند

 

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد می توانند در زمان های تعیین شده برای تکمیل فرم انتخاب رشته به صورت اینترنتی اقدام نمایند. چند هفته پس از اتمام فرایند انتخاب رشته دکتری ، نتیجه این مرحله در قالب یک کارنامه با عنوان “کارنامه انتخاب رشته دکتری سراسری” منتشر می شود و داوطلبان می توانند از وضعیت خود برای دعوا به مصاحبه مطلع شوند.
هر یک از دانشگاه ها اطلاعیه جزئیات برگزاری مصاحبه دکتری را بر روی سایت خود منتشر می کند و پذیرفته شدگان می توانند بر اساس نوع دانشگاهی که در آن دعوت به مصاحبه شدند ( روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان ) هزینه مصاحبه دکتری را پرداخت کرده و اقدامات لازم برای حضور در مصاحبه را انجام دهند.
در ادامه مطلب به بررسی زمان و نحوه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری و آزاد ۹۹ پرداخته شده است.

نتایج دعوت به مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد از طری سایت azmoon.org به اطلاع داوطلبان می رسد.

زمان و نحوه اعلام نتایج نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری ۹۹

معمولا ۱ ماه پس از اتمام بازه زمانی انتخاب رشته ، نتایج به صورت کارنامه ای بر روی سایت قرار داده می شود و طبق این کارنامه مشخص می شود که داوطلب برای حضور در مصاحبه کدام یک از رشته های انتخابی خود مجاز شده است. ینابرایت پیش بینی می شود نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری در نیمه اول خرداد ماه اعلام شود و داوطلبان مطابق زیر می توانند کازنامه خود را دریافت و مشاهده نمایند :

 •  ورود به سایت سنجش به آدرس الکترونیکی sanjesh.org و سپس انتخاب گزینه “دکتری تخصصی”
 • بعد از انتخاب گزینه  “دکتری تخصصی”  کلیک برر روی گزینه “کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری”
 • در نهایت صفحه ای نمایش داده می شود که با دو روش می توانید نتیجه نهایی خود را مشاهده نمایید.

روش اول : نام و نام خانوادگی + شماره داوطلبی  + شماره شناسنامه + سال تولد

روش دوم : شماره پرونده + شماره شناسنامه .

زمان و نحوه اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۹

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ، که فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد را در زمان مقرر تکمیل کرده اند ، بایستی چند هفته منتطر باشند تا نتایج اعلام شود. طبق روال سال گذشته ، کارنامه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در دهه ی سوم خرداد ماه  منتشر خواهد شد ولی شما داوطلبان می توانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری تخصصی الومشاوره ، از زمان دقیق اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد مطلع گردید.

 • وارد شدن به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org  کلیک بر روی لینک اعلام نتیجه اولیه آزمون دکتری تخصصی سال ۹۹
 • درج کد ملی (یا کد رهگیری اتباع غیر ایرانی) و کد دسترسی انتخاب رشته (کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه انتخاب رشته دکتری درج شده است)
 • حال کارنامه برای شما ظاهر می شود و می توانید از وضعیت مجاز بودن خود برای مصاحبه مطلع شوید.

اعتراض به نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۹

احتمال بروز اشتباه در کارنامه داوطلبان بسیار کم است اما در صورت وجود خطا در کارنامه ، سازمان سنجش در صورت موجه بودن دلیل ، کارنامه داوطلب را مجددا بررسی خواهد کرد. از اشتباهاتی که در صورت وجود می توانید نسبت به آن اعتراض نمایید شامل اشتباه در اعمال سهمیه ها ، اشتباه در محاسبه درصد ها و …. می باشد و یا ممکن است داوطلبانی در هیچ یک از رشته های انتخابی خود دعوت به مصاحبه نشده باشند و در این خصوص اعتراض داشته باشند.
ثبت تمامی اعتراضات به نتایج آزمون دکتری به صورت اینترنتی و در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد لذا از مراجعه حضوری به سازمان سنجش خودداری نمایید. با ورود به سایت از منوی سمت چپ گزینه ارسال درخواست را انتخاب کنید. برای ارسال درخواست باید در سیستم پاسخگویی عضویت داشته باشید که با انتخاب گزینه “عضویت در سایت” ، فرم نمایش داده شده را تکمیل نمایید و پس از ثبت آن ، سیستم یک رمز عبور با عنوان “کد درخواستی” ارسال می کند که توسط آن می توانید وارد سامانه ارسال خواست شوید.
پس از عضویت در سایت می توانید درخواست اعتراض خود را ثبت و منتظر بررسی آن از سوی سازمان سنجش باشید.

سوالات متدوال داوطلبان

 • نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری چه تاریخی منتشر می شود ؟

بر اساس پیش بینی های انجام داده شده و طبق روال سال های گذشته پیش بینی می شود که نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری در اوایل خرداد ماه منتشر گردد.

 • نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد چه تاریخی منتشر می شود ؟

نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد به فاصله زمانی کوتاهی از نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری و در نیمه دوم خرداد ماه منتشر می شود.

 • نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری از طریق چه سایتی قابل مشاهده است ؟

برای مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری باید به سایت sanjesh.org مراجعه نمایید.

 • نتایج انتخاب رشته دکتری آزاد از طریق چه سایتی قابل مشاهده است ؟

برای مشاهده نتایج انتخاب رشته دکتری سراسری باید به سایت azmoon.org مراجعه نمایید.

 • آیا امکان اعتراض به نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری برای داوطلبان وجود دارد ؟

داوطلبان معترض به نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری ، می توانند اعتراضات خود را از طریق ارسال درخواست در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش به ثبت برسانند.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

در صورتی که در حین و یا پس از مطالعه مطلب زیر در خصوص

“زمان اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۹”

نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه یا موضوعات دیگر دارید، میتوانید با مرکز الومشاوره تماس بگیرید. تا سوالات و ابهامات شما به طور کامل برطرف شوند

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

تماس فقط از تلفن ثابت بدون کد و صفر

مشاورین متخصص ما همه روزه (حتی جمعه و ایام تعطیل) از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما میباشند

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …