روش های خودارضایی

روش های خودارضایی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های خودارضایی

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

همه انسان ها دارای تمایلات جنسی هستند که اگر این تمایلات را در مسیر مثبت به کار ببرند سبب سلامت جسم و روح فرد می شود. متاسفانه در جامعه امروزی بسیاری از جوانان به علت مشکلات بیشماری که دارند ، نمی توانند تمایلات جنسی خود را در مسیر درست هدایت کنند و دچار انحرافات جنسی می شوند. یکی از این انحرافات جنسی خود ارضایی می باشد که به معنی تحریک آلت توسط خود شخص بدون آمیزش جنسی (معمولا با دست) می باشد که به تخلیه هیجان منجر می شود. 

در خود ارضایی شخص سعی می کند خود را به ارگاسم برساند و با تکرار آن به صورت یک عادت درمی آید . در پسرها خودارضایی همراه با بیرون ریختن مایع منی و در خانم ها همراه با سفتی عضلانی و لذت شدید در واژن همراه خواهد بود. شیوه های خودارضایی در مردان و زنان متفاوت است. چنانچه با ما همراه باشید می توانید با “روش های خودارضایی” در مردان و زنان آشنا شوید.

خودارضایی چیست؟

در واقع می توان گفت که خودارضایی یکی از انحرافات جنسی است که به صورت نوعی کسب لذت جنسی به دست خود شخص صورت می گیرد و معمولا منجر به ارگاسم می شود. خود ارضایی یا استمنا تحریک کردن خود از لحاظ جنسی تا رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم در مردان است و در زنان با لیز شدن واژن و رسیدن به ارگاسم همراه است . استمنا با اجسام خارجی مانند انگشت باعث آسیب جبران ناپذیری می شود ، آسیب به پرده بکارت یکی از این آسیب ها است . 

خودارضایی فقط وقتی یک علامت روانی محسوب می شود که به صورت وسواس گونه و خارج از کنترل شخص یا به صورت غیرارای انجام شود. مطالعات انجام‌ شده نشان داده‌ است که خودارضایی در هر دو جنس مذکر و مونث و در تمام سنین رایج است ، هرچند تفاوت‌هایی وجود دارد. بر پایه پژوهش‌های انجام‌شده توسط آلفرد کینزی درباره شیوع خودارضایی ، تقریبا می توان گفت که صددرصد مردان و سه‌ چهارم زنان در دوره‌ای از زندگی خود ، دست به این کار زده‌اند. همچنین ارگاسم در عمل خود ارضایی ، کاملا زود گذر بوده و هیچگاه با یک رابطه جنسی مطلوب قابل مقایسه نیست. این اختلال صدمات جبران ناپذیری بر سلامت فرد و زندگی زناشویی او وارد می کند.

روش های خودارضایی در زنان

یکی از دلایل مهم خودارضایی در زنان این است که رابطه جنسی در این زوج مختص برطرف کردن نیازهای جنسی مرد می‌باشد. اکثر مردان ظرف دو دقیقه رابطه واژینال دچار انزال می‌شوند ، در صورتی‌که زنان برای رسیدن به ارگاسم نیاز به ۱۵ الی۱۰ دقیقه تحریک جنسی با کیفیت مناسب دارند ، بنابراین اگر یک زوج اطلاع کافی از نحوه ارضا جنسی در زن نداشته باشد ، زن ممکن است جهت برطرف کردن نیازهای جنسی خود ، اقدام به خودارضایی نماید.

از دلایل روی آوری خودارضایی در زنان متاهل این است که زن‌ها از طریق خودارضایی به‌ راحتی می‌توانند تا حد قابل درکی از شدت ، عدم تطبیق ، نا‌منظم بودن و‌ فشار دوران عادت‌ماهانه‌ خود بکاهند. به صورت کلی ، خودارضایی در زنان به دوگونه است:

  • خودارضایی زنان نوع ابتدایی
  • خودارضایی زنان نوع پیشرفته

روش خود ارضایی ابتدایی

در این روش ، که عموما در دختران رایج‌تر از زنان است ، فرد از طریق تحریک خارجی پایانه های عصبی موجود در اندام جنسی خود ، به حالت انزال رسیده و Sewomen از کیسه های Comflector (کیسه های حاوی ترشحات غدد جنسی) خارج می‌گردد. تحریک این نقطه به یکی از انواع ارگاسم یعنی ارگاسم کلیتوریس منجر می شود. یکی از راه های خود ارضایی در زنان تحریک آلت تناسلی به واسطه تنظیم فشار آب شلنگ یا دوش بر روی اندام تناسلی و کلیتوریس است.

روش خودارضایی پیشرفته: 

این روش دقیقا نقطه‌ عکس روش قبل می‌باشد و در این روش ، فرد از طریق تحریک داخلی ، پایانه‌های عصبی ناحیه‌ تناسلی را به واکنش وادار به رسیدن به حالت ارگاسم می کند.  تقریبا می توان گفت که ۳۰ درصد از زنان مدعی هستند که تنها در اثر دخول آلت تناسلی مرد در واژن و تحریک شدن این نقطه ، ارگاسم های شدیدی را تجربه می کنند.

ورود جسم خارجی به داخل واژن برای زنان یا استفاده از اجسام حلقه مانند برای تحریک آلت تناسلی در مردان یا استفاده از آلت های مصنوعی زنانه و مردانه از دیگر روش های رایج است. زنان برای تحریک جنسی خود از ویبراتور هم استفاده می کنند. متخصصان علم پزشکی معتقدند که هر دو روش برای سلامت جسم و روان زن ، مضر و زیانبار هستند و از هر دو روش باید اجتناب نمود ، ولی در مجموع ، خودارضایی ابتدایی زیانبارتر از خود ارضایی پیشرفته است.

روش های خودارضایی در مردان

گرچه روش انجام خودارضایی فرد به فرد متفاوت است اما عموما با در دست نگه داشتن آلت تناسلی به صورت تقریبا محکم در دست و حرکت دست به سمت جلو و عقب و گاهی همراه با خیال‌پردازی انجام می‌شود. روش دیگری که عمومیت کمتری دارد مالیدن آلت به سطوح صاف و نرم مثل بالش یا تشک است.

استفاده از ابزارآلات ساختگی یا وسایل سکس نیز متداول است. تمامی این رفتارها تا رسیدن به ارگاسم ادامه پیدا می‌کند. تمرکز بیشتر روی کلاهک آلت تناسلی و سرعت انجام عمل ، سرعت رسیدن به ارگاسم را افزایش می‌دهد. برای افزایش لذت و همچنین برای کاهش اصطکاک معمولا از مایعات ، صابون یا آب دهان استفاده می‌شود. همچنین با استفاده از اجسام حلقه مانند برای عبور آلت تناسلی از آن و تحریک آلت تناسلی نیز استفاده می شود. وارد کردن آلت تناسلی به اشیای سوراخ دار و شکل پذیر مانند جارو برقی ، لوله های فاضلاب ، میوه ها و … نوعی دیگر از راه های خود ارضایی در مردان است.

راهکار هایی برای ترک خود ارضایی

برای ترک خود ارضایی ، راهکار های فراوانی وجود دارد که می توان با بهره گیری از آن ها ، این بیماری را ترک کرد.

  • داشتن برنامه ی متناسب و در نظر گرفتن اوقات فراغت مطلوب
  • حضور یافتن در جمع های خانوادگی و دوستانه ، همچنین پرهیز از تنها ماندن
  • عدم تماشای فیلم های غیر اخلاقی و محرک
  • دستکاری نکردن اندام های جنسی خود
  • انجام فعالیت های ورزشی روزانه
  • نپوشیدن لباس های تنگ
  • اندیشیدن به عواقب جبران ناپذیر کار

تمام این روش ها می توانند در ترک خود ارضایی باشند. قطعا ترک خود ارضایی آسان نبوده و مانند نوعی اعتیاد به مواد مخدر است که رهایی از آن مستلزم تلاش و پشتکار فردی می باشد. در ترک این مشکل ، نا امید نشوید و به توانایی خود ایمان داشته باشید. اگر در شرایطی قرار دارید که نمی توانید به صورت حضوری با مشاور و یا روانشناسان در مورد این مشکل گفت و گو کنید و از آن راهنمایی بگیرید ، بهترین گزینه تماس تلفنی با مراکز مشاوره می باشد. به منظور دریافت مشاوره خود ارضایی ، می توانید با مرکز الو مشاوره ، در سراسر کشور با تماس تلفنی با متخصصان برجسته روانشناسی در ارتباط باشید. همچنین در صورت تمایل می توانید سایر مطالب روانشناسی ما را نیز مطالعه نمایید: 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های خودارضایی

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …