راهنمای ثبت نام کنکور سراسری

راهنمای ثبت نام کنکور سراسری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای ثبت نام کنکور سراسری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

برای تحصیل در رشته ها و دانشگاه های برتر تنها شرط پذیرش ، شرکت در کنکور سراسری و کسب نمره لازم است و داوطلبان پس از شرکت در آزمون با انجام انتخاب رشته اقدامات لازم را برای ورود به دانشگاه انجام می دهند. بنابراین اولین قدم برای پذیرش دانشگاه های با کنکور ، ثبت نام کنکور سراسری است که زمان آن در بهمن ماه می باشد.

همانطور که می دانید ثبت نام آزمون سراسری در ۵ گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان انجام می گیرد و داوطلبی که دارای شرایط ثبت نام کنکور سراسری است می تواند در یکی از ۳ رشته ریاضی ، تجربی ، انسانی به عنوان رشته اصلی و در یک یا هر دو رشته هنر و زبان به عنوان رشته شناور ثبت نام نماید.

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ همانند سال های گذشته در بهمن ماه و به تاریخ دقیق ۱۶ بهمن ماه آغاز می گردد و داوطلبان تا ۲۴ بهمن ماه فرصت دارند که از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای ثبت نام و شرکت در این آزمون اقدام نمایند. البته طبق روال سال های گذشته احتمال داده می شود پس از پایان مهلت ثبت نام برای برخی از داوطلبان جا مانده ، تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ را داشته باشیم که معمولا این فرصت ۲ الی ۳ روز می باشد.

توجه داشته باشید که در چند سال اخیر کنکور دانشگاه آزاد حذف شده است و برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز باید ثبت نام کنکور سراسری را انجام دهید. به عبارت دیگر ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد به طور مشترک و همزمان انجام می گیرد.

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

چند روز قبل از شروع ثبت نام کنکور ، لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور فعال می شود که همه ی داوطلبان بایستی قبل از اقدام به ثبت نام این دفترچه را دانلود و مطالعه نمایند تا از تمام شرایط و ضوابط مطلع گردند.

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

(برای دانلود دفرچه بر روی لینک کلیک نمایید)

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

(همزمان با انتشار دفترچه لینک فوق فعال می شود)

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری برای تمام گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان مشترک است و کلیه شرایط مربوط به ثبت نام در کنکور این رشته ها در یک دفترچه قید شده است. 

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور است بنابراین داوطلبان برای انجام ثبت نام خود باید به سایت sanjesh.org مراجعه نموده و ترتیب مراحل زیر را طی کنند : 

مرحله اول

پس از وارد شدن به سامانه بر روی لینک “ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۹” کلیک کنید.

مرحله دوم

در قدم بعدی باید هزینه ثبت نام کنکور سراسری را از طریق کلیک بر روی عبارت خرید سریال ثبت نام واریز نمایید.

مرحله سوم

حال باید اطلاعات کارت بانکی خود را که شامل شماره کارت ، رمز دوم ، تاریخ انقضا و … می باشد را با دقت در محل های تعیین شده درج نمایید و سپس با کلیک بر روی گزینه پرداخت ، هزینه را واریز کنید.

مرحله چهارم

پس از واریز هزینه ، شماره سریال پرداختی ارائه شده توسط سامانه را یادداشت کنید و مجددا به صفحه ثبت نام بازگریدید و در صفحه ای که ایجاد می شود شماره سریال ثبت نام و عبارت امنیتی را وارد نموده و تایید کنید.

مرحله پنجم

قدم بعدی جهت ثبت نام ، تعیین وضعیت سوابق تحصیلی می باشد در این مرحله باید کد سوابق دیپلم و کد دانش آموزی دیپلم خود را درج کنید. در همین راستا برای اطلاع از نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی می توانید دو مطلب دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و دریافت کد سوابق تحصیلی پایه دوازدهم کنکور ۹۹ مطالعه کنید.

مرحله ششم

یک قطعه عکس ۴*۳ را با مشخصات خواسته شده اسکن نمایید.

مشخصات عکس 

 • مربوط به سال جاری
 • تمام رخ
 • دارای فرمت jpg
 • فاید اثر مهر ، منگنه و حاشیه های اضافی
 • حداقل اندازه ۱۵۰*۲۰۰ و حداکثر اندازه ۳۰۰*۴۰۰

پس از آپلود عکس ، وارد مرحله بعد می شوید که در آن باید با دریافت فرم ثبت نام اطلاعات خود را که شامل اطلاعات تحصیلی ، شناسنامه ای و … می باشد را وارد نمایید و در پایان پس از تایید نهایی کدپیگیری ثبت نام و شماره پرونده را دریافت کنید.

نکات مهم جهت ثبت نام

 • داوطلبانی که علاوه بر شرکت در گروه آزمایشی اصلی ، متقاضی شرکت در یک یا دو گروه شناوره هنر و زبان هستند بایستی برای هرک کارت اعتباری مجزا خریداری نموده و ثبت نام جداگانه انجام دهند.
 • داوطلبان با انجام ثبت نام کنکور سراسری در واقع می توانند برای انتخاب رشته در رشته های با کنکور دانشگاه های روزانه ، نوبت دوم ، غیر انتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و آزاد اقدام نمایند ، و ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری جداگانه انجام می گیرد.
 • ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد نیز با کنکور سراسری انجام می گیرد و کنکور جداگانه ای برای این دانشگاه برگزار نمی شود.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۹

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ متشکل از شرایط عمومی و اختصاصی است که داوطلب باید تمام آن ها را دارا باشد تا مجاز به شرکت در کنکور سراسری شود.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلامی یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اسای جمهوری اسلامی ایران
 • عدم عناد و دشمنی با نطام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن سابقه کیفری
 • عدم اعتباد به مواد مخدر
 • عدم سوء پیشینه اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • ارائه مدرک دیپلم ۴ ساله نطام قدیم یا مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی یا مدرک دیپلم نظام جدید یا مدرک کاردانی
 • داوطلبان دارای مدرک دیپلم ۱۲ ساله رشته های فنی حرفه ای و کاردانش باید برای ثبت نام کنکور یا مدرک کاردانی و یا مدرک پیش دانشگاهی داشته باشند در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نیستند.
 • داوطلبان دارای دیپلم نظام جدید بایستی مدرک خود را حداکثر تا تاریخ ۳۱ مرداد ۹۹ دریافت نمایند.
 • داوطلبان که با مدرک کاردانی می خواهند در کنکور شرکت نمایند بایستی حداکثر تا پایان شهریور ماه آن را دریافت نمایید.
 • دانشجویان دانشگاه های روزانه برای ثبت نام در کنکور بایستی حداکثر تا ۲۵ اسفندماه ۹۸ از رشته و دانشگاه خود انصراف دهند.
 • داوطلبان پذیرفته شده در یکی از دانشگاه های روزانه آزمون سراسری ۹۸ ، چنانچه ثبت نام کنکور ۹۹ را انجام دهند فقط مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های غیر روزانه هستند.
 • داوطلبان آقا بایستی دارای وضعیت نظام وظیفه مشخص باشند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام کنکور سراسری

در زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد باید علاوه بر بارگذاری یک قطعه عکس داوطلبی ، باید اطلاعات دیگری نظیر معدل و … را داشته باشید. کلیه اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام در یک فرم با عنوان فرم پیش نویس ثبت نام در انتهای دفترچه راهنما قرار داده شده است که به داوطلبان توصیه می شود پیش از اقدام به تکمیل فرم اینترنتی ، ابتدا فرم پیش نویس را تکمیل نمایند تا از صحت اطلاعات وارد شده در سامانه مطمئن شوند.

اطلاعاتی را که در فرم فوق مشاهده می کنید ، مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری هستند که باید قبل از شروع ثبت نام آن ها را تهیه و آماده کنید تا در زمان ثبت نام با مشکلی مواجه نشوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای ثبت نام کنکور سراسری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…