دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان مجری برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ، هر ساله دفترچه ای تحت عنوان دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را از طریق سایت خود به نشانی sanjesh.org منتشر می کند که در آن تمامی شرایط و ضوابط ، مدارک ، سهمیه ها ، جداول و ضرایب دروس امتحانی کنکور ارشد برای تمامی متقاضیان دانشگاه های سراسری در دوره های روزانه ، نوبتدوم ، غیرانتفاعی ، پیام نور ، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد ذکر شده است.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد به صورت مشترک بوده و از طریق سایت سنجش منتشر می گردد.

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری ۹۹

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند باید کلیه بندهای درج شده در دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را مطالعه کرده و با آگاهی کامل برای ثبت نام اقدام نمایند. دفترچه ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ راهنمای مناسبی برای کلیه متقاضیان دانشگاه های سراسری اعم از دوره های روزانه ، شبانه ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد می باشد که مطالعه آن تدر تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام به شما کمک می کند.

به دلیل یکپارچه شدن آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد ، برای متقاضیان انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد دفترچه جداگانه ای با عنوان دفترچه ثبت نام کارشناسی دانشگاه آزاد ۹۹ منتشر نخواهد شد و شرایط و ضوابط و کلیه مراحل ثبت نام این دسته از داوطلبان همانند داوطلبان متقاضیان رشته محل های دانشگاه های سراسری است. دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ احتمالا همانند سال گذشته همزمان با آغاز فرآیند ثبت نام  و در آذر ماه منتشر می گردد.

جزئیات دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

مهم ترین مورادی که در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد درج شده است ، به شرح زیر هستند :

شرایط عمومی ثبت نام

 • عدم احراز فساد اخلاقی
 • در زمان تحصیل و یا اشتغال اشتهار به خلاف شئون نداشته باشد
 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از دین هایی که در قانون اساسی ذکر شده است
 • انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات
 • عدم محرز شدن عناد نسبت به نظام جهوری اسلامی ایران
 • عدم سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و …

شرایط اختصاصی ثبت نام

 • دارا بودن حداقل معدل فارع التحصیلی ۱۲
 • دارا بودن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی.
 • دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته (به استثنای پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ که حق شـرکت در آزمـون سـال ۹۹ را ندارند) ، چنانچه تمایل به ثبت نام کنکور ارشد دارند ، باید تا پایان مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ ، از تحصیل انصراف قطعی حاصل نمایند.
 • پذیرفته شدگان دانشگاه های روزانـه در آزمون کارشناسی ارشد ۹۸  حتی در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف قطعی از رشته قبولی مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ نیستند.
 • در صـورتی کـه دانشجویان شاغل به تحصیل (ورودی های سال ۹۷ و قبل از آن) بدون انصراف از تحصیل در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۹ شرکت نمـوده و جزء پذیرفته شدگان نهایی قرار گیرند ، قبولی آنها باطل شده و هیچ اقدام دیگری میسر نخواهد بود. لازم به توضیح است مهلت انصراف برای دانشـجویان شـاغل بـه تحصیل ، تا پایان تاریخ ثبت نام می باشد
 • هر داوطلب بر اساس علاقه مندی خود به رشته یا رشته های تحصیلی  میتواند حداکثر در دو رشته امتحانی (اصلی و شناور) ثبت نام و در آزمون آنها شرکت نماید.
 • داوطلبانی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند ، لازم است علاوه بر درج معدل دوره کارشناسی در فرم ثبت نام ، معدل دوره کاردانی خود را درج نمایند.
 • داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۱/۳۰ و یا ۹۹/۰۶/۳۱ مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت می کنند ، دانشجوی سال آخر  هستند و در هنگام ثبت نام باید میانگین نمرات واحـدهای گذرانـده شـده خـود را در فرم ثبت نام وارد نمایند.

کد نظام وظیفه

کد ۰۱ : دارا بودن کارت پایان خدمت هوشمند

کد ۰۲ : دارا بودن کارت معافیت دایم هوشمند (کفالت ، پزشکی ، ایثارگران و موارد خاص)

کد ۰۳ : مشمولان فارغ التحصیل کارشناسی (در سنوات مجاز تحصیلی) ، دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت که زمان پذیرش و ثبت نام آنان در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به خدمت (مندرج در برگ اعزام) باشد.

کد ۰۴ : دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه ۹۹ در سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل میشوند

کد ۰۵ : فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی فارغ التحصیل شده و از تاریخ فراغت از تحصیل آنها تا زمان پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، بیش از یک سال سپری نشده و وارد غیبت نشده باشند.

کد ۰۶ : کارکنان متعهد خدمت در سازمان ها و یا وزارتخانه ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.

کد ۰۷ :کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.

کد ۰۸ : طلاب علوم دینی دارنده مدرک کارشناسی و دارای معافیت تحصیلی حوزه به شرطی که مرکز مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان تأیید نمایند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه ، به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل کند.

کد ۰۹ : مشمولان دارای برگه معافیت موقت هولوگرام دار بدون غیبت (پزشکی ، کفالت و یا …) در مدت اعتبار آن.

کد ۱۰ : سربازان حین خدمت فارغ التحصیل مقطع کارشناسی بدون غیبت اولیه و به شرط داشتن سایر شرایط استفاده از معافیت تحصیلی.

کد ۱۱ : دانشجویان انصرافی دانشگاه ها در صورتی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی اولیه انصراف از تحصیل داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید ، بیش از یکسال سپری نشده باشد.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …