دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

به منظور شناسایی و جذب دانش آموزان مستعد برای ادامه تحصیل در دوره اول دبیرستان های استعداد درخشان آزمونی تحت عنوان آزمون سنجش هوش ششم به هفتم برگزار می شود و دانش آموز پایه ششم ابتدا در صورت واجد شرایط بودن می توانند ثبت نام این آزمون را انجام دهند. ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی طبق مفاد دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم انجام می گیرد و این بدان معناست که داوطلبان باید مطالب دفترچه را با دقت مطالعه کرده و سپس ثبت نام خود را انجام دهند.

نحوه دانلود دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۹۹

دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در فرآیند آزمون سنجش هوش ، از طریق سامانه وزارت آموزش و پرورش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و به ترتیب مراحل زیر می توان آن را دانلود کرد :

وارد درگاه آزمون های وزارت آموزش و پرورش به نشانی hoosh.medu.ir شوید و مطابق تصویر زیر گزینه “سمپاد هفتم” را انتخاب کنید.

با وراد شدن به سایت گزینه دفترچه راهنمای ثبت نام را انتخاب کنید.

بر روی کلمه اینجا کلیک کنید و منتظر باشید تا دفترچه دانلود شود.

لینک دانلود دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم ۹۹

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سنجش هوش چند روز قبل از شروع ثبت نام توسط سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان به نشانی hoosh.medu.ir منتشر می شود و با توجه به اینکه برای سال ۹۹ زمان ثبت نام فرا نرسیده است بنابراین دفترچه نیز موجود نمی باشد. اما شما داوطلبان می توانید برای دریافت اطلاعات از دفترچه راهنمای سال گذشته استفاده نمایید.

جزئیات دفترچه ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم ۹۹

مهلت ثبت نام ، زمان توزیع کارت و تاریخ برگزاری آزمون

ثبت نام داوطلبان : در سال گذشته ثبت نام آزمون تیزهوشان داوطلبان از روز ۱۶ الی ۲۳ اردیبهشت ماه انجام گرفته شده است و به احتمال خیلی زیاد در سال ۹۹ نیز نیمه دوم اردیبهشت ماه شاهد ثبت نام داوطلبان باشیم.

کارت ورود ب جلسه : اطلاعاتی نظیر نام ، نام خانوادگی و سایر مشخصات فردی ، عکس داوطلبی ، مدارس استعداد درخشان انتخاب شده به ترتیب اولویت و  نشانی دقیق حوزه امتحانی در کارت ورود به جلسه درج شده است این کارت پنج روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون ، از طریق سامانه ثبت نام  دراختیار داوطلبان قرار می گیرد.
زمان برگزاری آزمون : این آزمون در سال گذشته راس ساعت ۹ صبح روز پنج شنبه ۳۰خرداد ماه برگزار گردیده است و در سال ۹۹ نیز پیش بینی می شود اواخر خرداد ماه برگزار شود.

ضوابط و شرایط ثبت نام داوطلبان 

 • داشتن تابعیت ایرانی
 • کسب مقیاس “خیلی خوب” درتمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی
 • کسب، مقیاس “خیلی خوب” در تمام دروس نوبت اول پایه ششم
 • چنانچه داوطلب در مجمعع دو سال تحصیلی پایه های پنجم و ششم ابتدایی حداکثر در یک درس مقیاس “خوب”را کسب نموده باشد، ثبت نام وی بلامانع است.

ضوابط و شرایط پذیرش دانش آموز

 • پذیرش دانش آموزان برای ورود به دبیرستان های دوره اول استعدادهای درخشان صرفاً براساس نتیجه آزمون آن ها خواهد بود.
 • لازم است داوطلبان دبیرستان های استعدادهای درخشان مورد نظر را با توجه به محل سکونت خود انتخاب کنند.
 • حوزه اجرای آزمون سنجش دانش آموزان  براساس منطق آمرزش محل تحصیل آن ها تعیین خواهد شد.
 • در شهرستان هایی که دارای چند دبیرستان دوره اول استعدادهای درخشان هستند ، داوطلبان می توانند حداکثر سه دبیرستان دوره اول را ب ترتیب اولویت خود در تقاضانامه ثبت نام خود انتخاب نماید.
 • درشهرهایی که دارای چند ناحیه و منطقه می باشد ضروری است داوطلبان نسبت به انتخاب دبیرستان های مورد نظر در نواحی و مناطق همجوار اقدام نمایند.
 • در صورت انتخاب مدارس شهرهای مختلف یک استان در اولوت های سه گانه ، فقط شهر و مدرسه ای که به عنوان اولویت اول انتخاب شده است ، ملاک پذیرش یا عدم پذیرش داوطلب خواهد بود.

 اعلام نتیجه و ثبت نام پذیرفته شدگان

 • اسامی پذیرفته شدگان دبیرستان های دوره اول استعدادهای درخشان نیمه دوم مرداد ماه از طریق سامانه ثبت نام منتشر می شود
 • پذیرش در پایه هفتم دبیرستان های دوره اول استعدادهای درخشان لزوما به منزله ورود بدون سنجش مجدد به دبیرستان های دوره دوم متوسط سمپاد نیست و تحصیل این دانش آموزان در دوره دوم متوسط مدارس سمپاد ، تابع ضوابط خاصی می باشد
 • در صورت شرکت همزمان دانش آموزان همزاد (دوقلو ، همجنس یا غیرهمجنس) در آزمون ورودی  و پذیرش یکی از آنان ، دیگری فقط به شرط کسب حداقل هفتاد درصد امتیاز پذیرش آخرین فرد پذیرفته شده درمدرسه مورد تقاضا می تواند بر اساس اولویت های انتخابی خود  مازاد بر ظرفیت پیش بینی شده ثبت نام نماید.

پس از مطالعه دفترچه و اطلاع از تمام شرایط و مدارک ثبت نام ، می توانید مجددا وارد سایت hoosh.medu.ir شوید و ثبت نام خود را انجام دهید. پس از دریافت فرم ثبت نام و تکمیل آن باید در پایان مراحل هزینه ثبت نام را توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنید تا ثبت نام شما با موفقیت انجام گیرد توجه فرمایید در صورت عدم پرداخت هزینه مجاز به دیافت کارت ورود به جلسه و حضور در آزمون نخواهید بود.

مطالب پیشنهادی جهت مطالعه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …