خواب های جنسی مضرند؟+رویاهای جنسی و ارضا شدن در خواب

خواب های جنسی مضرند؟+رویاهای جنسی و ارضا شدن در خواب
خواب های جنسی مضرند؟+رویاهای جنسی و ارضا شدن در خواب

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خواب های جنسی مضرند؟+رویاهای جنسی و ارضا شدن در خواب

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

مغز نقش محوری را در تظاهر رفتارهای جنسی انسان بر عهده دارد. نحوه ای که فرد درباره مسایل جنسی به تفکر و تجسم می پردازد ، چگونگی رفتار جنسی او در عالم واقعیت تحت تاثیر قرار می دهد و متقابلا نوع رفتار جنسی هم می تواند در نوع و محتوای تخیلات جنسی تاثیر گذار باشد. ارگاسم در خواب موضوعی است سوال برانگیز برای اکثر زوجین که آیا انزال شبانه نشانه ی اختلال جنسی است یا اینکه بروز این حالت در خواب برای فرد ضرر دارد ؟ حتما شما نیز درباره آن ها شنیده اید.

درواقع ارگاسم شبانه و خواب های جنسی می تواند باعث خارج شدن غیر ارادی مایع منی در خواب و یا رسیدن به خشنودی جنسی همراه باشد که در متون مذهبی این پدیده را اصطلاحا احتلام می نامند. با توجه به بروز سوالات بسیار زیاد شما کاربران گرامی در مورد اینکه آیا خواب های جنسی مضرند؟+رویاهای جنسی و ارضا شدن در خواب چگونه است ، قصد داریم اطلاعات جامع تری را در اختیارتان قرار دهیم.

علت دیدن خواب های جنسی چیست؟

در حال حاضر علت اصلی ارگاسم شبانه به درستی مشخص نشده است. و بر اساس برخی نظریه های روانشناسی ، تصورات و تجارب جنسی فرد که معمولا در طی روز به آن فکر می کند و یا تجربه کرده است به شکل رویا در هنگام خواب باعث ارگاسم و ارضا شدن شخص خواهد شد. بر اساس شواهد دیگر در این زمینه خارج شدن مایع منی ذخیره شده توسط بدن در هنگام خواب به فعل و انفعالات شیمیایی بدن ، هورمون ها و… نیز بستگی خواهد داشت. از طرفی مصرف تستسترون و داروهای حاوی تستترون احتمال ایجاد ارگاسم شبانه در فرد را ممکن است تشدید کند.

چه افرادی خواب های جنسی را تجربه می کنند؟

هر انسانی بعد از رسیدن به سن بلوغ امکان تجربه ارگاسم شبانه و دیدن خواب های جنسی را خواهد داشت. لیکن ، برخی افراد نیز ممکن است هیچ گاه در طول زندگی خود تجربه دیدن خواب های جنسی را نداشته باشند در صورتی که عده ای از افراد چندین بار تجربه ارگاسم شبانه را داشته اند. لازم به ذکر است که مردان بیشتر از زنان تجربه ارگاسم شبانه را گزارش کرده اند و تشخیص آن در مردان نیز نسبت به زنان راحت تر است زیرا خروج مایع منی در مرد قابل رویت است لیکن در زنان تشخیص آن مشکل تر است.

آیا دیدن خواب های جنسی مضر است؟

بعضی از مردان تصور می کنند که ارضا شدن در خواب مضر است و به بدن صدمه می زند. شاید شنیده باشید که از دست رفتن اسپرم ، باعث ضعیف شدن چشم و یا کوتاه شدن طول عمر می شود ولی این تصور کاملا اشتباه است. این نوع خواب ها واکنش طبیعی بدن به هورمون ها است ، تقریبا همانند عادت ماهیانه که در خانم ها اتفاق می افتد. حتی در این دوران که مسائل رابطه های جنسی بازتر شده است ، باز هم خیلی از افراد وقتی خواب در این مورد داشته باشند نگران می شوند. بـه ویـژه ، اگـر عــملی که در خواب انجام داده اید ، در زندگی عادی برایتان غیر منتظره و تکان دهنده باشد. لیکن ، خیلی از افراد هم هستند که اصلاً از چنین خواب هایی ناراحت نشده ، بلکه از آن لذت هم می برند. می توان گفت این بهترین رفتاری است که می توانید داشته باشید.

با خواب های جنسی آزار دهنده چه کار باید کرد ؟

اکثر خواب های جنسی طبیعی بوده و نباید احساس نگرانی کنید. گاهی اوقات این خواب ها به گونه ای است که ممکن است تصور کنید در زندگی واقعی هیچوقت آن را انجام نمی دهید. لیکن ، بعضی از افراد رویاهای جنسی بسیار آزاردهنده ای دارند  همچون رابطه جنسی با محارم ، تجاوز و سکس خشن. پس چنانچه با خواب های خود راحت هستید ، می توانید از آن ها به عنوان فرصتی برای کشف فانتزی ها ، تمایلات جنسی و خواسته های درونی خود استفاده کنید.

لیکن اگر این خواب ها به طور مکرر برایتان اتفاق می افتد و برایتان آزار دهنده است ، حتما به یک روانشناس مراجعه نموده و مسئله را ریشه یابی کنید. زیرا این افراد با پیش زمینه روانکاوی خود آشنایی بیشتری با دنیای خواب دارند. البته برخی از متخصصین هیپنوتیزم درمانی مهارت ویژه ای در کمک به افراد برای کنترل خواب های خود دارند و با هیپنوتیزم به آن ها کمک می کنند پایان دیگری برای رویایشان بسازند تا دیگر برایشان آزاردهنده نباشد.

چند راهکار ساده برای جلوگیری از دیدن خواب های جنسی

  1. شب ها دو ساعت قبل از خواب هیچ چیزی نخورید ، حتی مایعات
  2. داشتن روابط جنسی بیشتر برای افراد متاهل
  3. مدیتیشن و یا استفاده از راه های ریلکسیشن قبل از خواب
  4. تا حد امکان محل خوابیدن شما گرم نباشد ، سعی کنید در جایی که خنک است بخوابید.
  5. از روانداز سنگین و زیرانداز نرم استفاده نکنید.
  6. ترجیحا از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان پرهیز کنید.
  7. سعی کنید به هر وسیله نیمه شب از خواب بیدار شده و مثانه خود را تخلیه کنید.
  8. مداومت به ورزش و استحمام با آب سرد نیزمی تواند به کاهش رسیدن به ارگاسم در خواب کمک می کند.
  9. تا حد ممکن از خوابیدن بر روی شکم خود داری نمایید.

آیا خواب های جنسی همیشه به ارگاسم ختم می شوند؟

باید گفت شما ممکن است خواب هایی ببینید که مشغول انجام فعالیت های جنسی هستید ، اما این به آن معنا نیست که شما حتما ارگاسم برسید ، حتی اگر خوابتان باعث شود از خواب بیدار شوید . از طرف دیگر، ممکن است یک خواب جنسی داشته باشید که شما را به اوج برساند ، لیکن باعث انزال و خروج مایع منی شما نشوند.

آیا دیدن خواب های جنسی زیاد باعث کوچک شدن آلت تناسلی می شود؟

برخی از افراد بر این باورند که رسیدن به ارگاسم و ارضا شدن در خواب می تواند روی اندازه تناسلی آقایان تاثیر منفی گذاشته و آن را کوچک تر کند. لیکن هیچ گونه شواهد علمی در این مورد وجود ندارد ، زیرا این به هیچ عنوان به بیماری خاص یا اختلالی مربوط نیست که سبب منقبض یا کوچک تر شدن آلت تناسلی مردان شود.

چنانچه بعد از مطالعه کامل این مقاله نیاز به راهنمایی های بیشتری داشته و یا تمایل به مطالعه سایر مطالب ما در زمینه اعتیاد به رابطه جنسی ، چرا رابطه جنسی وابستگی می آورد؟ و …. داشته باشید می توانید علاوه بر مطالعه با مشاوران برتر مرکز الو مشاوره نیز در تماس باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خواب های جنسی مضرند؟+رویاهای جنسی و ارضا شدن در خواب

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …