ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۹

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۹

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

تحصیل در رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به دو طریق ممکن است ؛ راه اول ثبت نام بدون کنکور که فقط مختص به دانشجویان دارای شرایط استعداد درخشان می باشد و راه دوم نیز انجام ثبت نام کنکور ارشد سراسری و شرکت در مرحله انتخاب رشته است. با توجه به آنکه آمار داوطلبان متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد همانند متفاضیان دانشگاه های سراسری بسیار زیاد است ، بنابراین این مطلب را به طور کامل به ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اختصاص داده ایم.

داوطلبان برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد باید دارای حداقل معدل ۱۲ باشند.

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۹

با توجه به آنکه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد در چند سال گذشته به صورت هماهنگ و مشترک برگزار شده است ، بنابراین طبق روال سال های قبل در سال جاری نیز شاهد برگزاری مشترک آزمون این دو دانشگاه خواهیم بود. لذا ثبت نام نیز به صورت مشترک و در آذر ماه انجام می شود. زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ۹۹بنابر اطلاعیه سازمان سنجش از تاریخ ۱۶ الی ۲۵ آذر ماه است البته ممکن است پس از پایان زمان در نطر گرفته شده تمدید مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را داشته باشیم.

راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد آزاد ۹۹

  • ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد و داوطلبان باید به سامانه sanjesh.org مراجعه نمایند.
  • در قدم بعدی باید با دانلود دفترچه ثبت نام ازمون کارشناسی ارشد سراسری ، آن از مطالعه نمایند تا علاوه بر اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد از مدارک ثبت نام کنکور ارشد نیز آگاهی یابند.
  • پس از مطالعه دفترچه ، لازم است مراحل ثبت نام خود را آغاز نمایند و بدین منطور بایستی در ابتدا هزینه ثبت نام را واریز نمایند.
  • برای واریز هزینه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد باید بر روی لینک خرید کارت اعتباری ثبت نام کلیک کنید و پس از آن با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی ، وجه مورد نظر از حساب شما کسر خواهد شد.
  • پس از واریز هزینه ، شماره سریال پرداخت ۱۲ رقمی توسط سامانه به شما ارائه می شود که لازم است آن را یادداشت نمایید و یا پرینت تهیه کنید.
  • حال می توانید با استفاده از شماره سریال پرداخت و کلیک بر روی لینک “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سراسری ۹۹ “ فرم ثبت نام را دریافت کنید.
  • برای تکمیل مراحل ثبت نام نیازمند بارگذاری یک قطعه عکس ۴×۳ و همچنین اطلاعات زیر می باشید :
اطلاعات شناسنامه ای نظیر نام ، نام خانوادگی ، شماره شناسنامه ، شماره ملی ، نام پدر و …
کد وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان آقا (این کد در دفترچه راهنمای ثبت نام درج شده است)
کد ۱۳ رقمی اتباع غیر ایرانی (این کد مربوط به ثبت نام داوطلبان غیر ایرانی می باشد)
معدل فارغ التحصیلی دوره کارشناسی
تاریخ و کد موسسه فارغ التحصیلی

اطلاعات فوق مهم ترین موارد لازم برای تکمیل فرم ثبت نام آزمون ارشد هستند و برای آگاهی از سایر اطلاعات می توانید فرم پیش نویس ثبت نام را که در انتهای دفترچه قرار داده شده است را بررسی کنید.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد آزاد ۹۹

اطلاع از جزئیات دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد برای شرکت در آزمون برای همه ی داوطلبان لازم است زیرا در آن به مواردی مانند شرایط اختصاصی ، شرایط نظام وظیفه ، سهمیه ها ، منابع امتحانی هر یک از رشته ها و … پرداخته شده است.
دفترچه ثبت نام چند روز قبل از شروع ثبت نام منتشر می گردد و در حال حاضر به دلیل شروع نشدن ثبت نام آزمون ارشد ۹۹ ، دفترچه نیز منتشر نشده است اما می توانید تا زمان انتشار از دفترچه سال گذشته استفاده نمایید.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۸

(برای دانلود دفترچه بر روی لینک کلیک کنید)

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۹۹

(همزمان با انتشار دفترچه لینک فوق فعال می شود)

شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد آزاد ۹۹

شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد شامل شرایط عمومی و اختصاصی به شرح موارد زیر می باشد و اگر داوطلبی فاقد هر یک از شرایط ذکر شده باشد ، از ثبت نام محروم خواهد بود.

شرایط عمومی

عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال
عدم احراز فساد اخلاقی
نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آنها
عدم احراز ملتزم نبودن نسبت به احکام عملی اسلام ( انجام دادن واجبات و پرهیز کردن از محرمات )
اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان آسمانی دیگر

شرایط اختصاصی

دارا بودن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد و یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی.
برای ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد دارا بودن حداقل معدل فارع التحصیلی ۱۲ الزامی است و داوطلبی که معدل کمتری دارد ، مجاز به ثبت نام نمی باشد.
پذیرفته شدگان نهایی دوره هـای روزانـه در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۸  حتی در صورت عدم ثبت نام و یا انصراف قطعی از رشته قبولی مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ نخواهند بود.
دانشجویان در حال تحصیل در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته (به استثنای پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ که حق شـرکت در آزمـون سـال ۹۹ را ندارند) ، در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ میبایست تا پایان مهلت مقرر ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۹ ، از تحصیل انصراف قطعی حاصل نمایند.
در صـورتی کـه دانشجویان شاغل به تحصیل (ورودی های سال ۹۷ و قبل از آن) بدون انصراف از تحصیل در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۹ شرکت نمـوده و جزء پذیرفته شدگان نهایی قرار گیرند ، قبولی آنها باطل شده و هیچ اقدام دیگری میسر نخواهد بود. لازم به توضیح است مهلت انصراف برای دانشـجویان شـاغل بـه تحصیل ، تا پایان تاریخ ثبت نام می باشد
هر داوطلب بر اساس علاقه مندی خود به رشته یا رشته های تحصیلی  میتواند حداکثر در دو رشته امتحانی (اصلی و شناور) ثبت نام و در آزمون آنها شرکت نماید.
داوطلبانی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند ، لازم است علاوه بر درج معدل دوره کارشناسی در فرم ثبت نام ، معدل دوره کاردانی خود را درج نمایند.
آن دسته از داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ ۹۸/۱۱/۳۰ و یا ۹۹/۰۶/۳۱ در دوره کارشناسـی فـارغ التحصـیل مـی شـوند ، دانشجوی سال آخر محسوب شده و در هنگام ثبت نام میبایست میانگین نمرات واحـدهای گذرانـده شـده خـود را در فرم ثبت نام وارد نمایند.

مطالب پیشنهادی مرتبط برای مطالعه :

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۹

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …