ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد

ثبت-نام-کنکور-سراسری-دانشگاه-آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

دانشگاه آزاد جزو یکی از دانشگاه های معتبر کشور محسوب می شود که به دلیل مزایای تحصیل در این دانشگاه، داوطلبان بسیاری متقاضی ورود به دانشگاه آزاد هستند. این دانشگاه طی سال های اخیر بیش از ۹۰ درصد رشته های خود را به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ارائه می دهد. با این حال دانشگاه آزاد دانشجویان رشته های پرطرفدار همچون رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و رشته های پیراپزشکی را از طریق برگزاری آزمون غربال کرده و پذیرش می نماید. در گذشته دانشگاه آزاد جهت پذیرش داوطلبان، خود اقدام به برگزاری آزمون می نمود ولی طی سال های اخیر جذب دانشجویان دانشگاه های سراسری و آزاد هر دو از طریق کنکور سراسری انجام می شود. به همین دلیل این مطلب تحت عنوان “ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد ۹۹” جهت اطلاع داوطلبان دانشگاه آزاد از زمان و نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ و شرایط ثبت نام داوطلبان دانشگاه آزاد در کنکور سراسری ۹۹ توسط تیم نویسندگان مرکز مشاوره تحصیلی الومشاوره به رشته تحریر در آمده است. بنابراین مطالعه این مطالعه این مطلب به تمامی داوطلبان دانشگاه آزاد توصیه می گردد.

به دلیل ادغام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد، تمامی داوطلبان کنکور سراسری، در صورت کسب حدنصاب لازم، مجاز به شرکت در انتخاب رشته دانشگاه آزاد خواهند بود.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد ۹۹

همانطور که در ابتدای مطلب عنوان شد، آزمون ورودی دانشگاه های سراسری و آزاد طی سال های اخیر با یکدیگر ادغام شده اند. از این رو داوطلبان دانشگاه آزاد نیز می بایست در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ ثبت نام و شرکت نمایند. چنانچه شما نیز داوطلب دانشگاه آزاد هستید، می بایست همچونداوطلبان دانشگاه های سراسری، در بازه زمانی مشخص (۹۸/۱۱/۱۶ لغایت ۹۸/۱۱/۲۴) که توسط سازمان سنجش آموزش کشور مقرر گردیده است، اقدام به ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ نمایید. برای این کار ابتدا دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ را دانلود و مطالعه فرمایید. پس از آگاهی از شرایط و ضوابط ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری ۹۹، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید. سپس از منوی سمت راست سایت سنجش، گزینه کنکور سراسری را انتخاب و بر روی آن کلیک نمایید. در صفحه باز شده، گزینه مربوط به ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ را انتخاب نمایید. سپس اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام (سریال ثبت نام) نمایید. پس از خرید کارت اعتباری یک شماره پیگیری در اختیار شما قرار می گیرد. پس ازدریافت شماره پیگیری، مجددا به صفحه اول سایت سنجش بازگشته و بر روی لینک ثبت نام کنکور کلیک کنید. در کادر مشخص شده، شماره سریال ثبت نام را وارد کنید. در مرحله بعدی، نوع مدرک دیپلم و نوع مدرک پیش دانشگاهی خود را انتخاب کنید. سپس کد سوابق تحصیلی دیپلم و کد دانش آموزی خود را در کادر مشخص شده وارد نمایید. در آخر نیز عکس داوطب را بارگذاری نمایید. در نهایت بر روی گزینه تایید نهایی کلیک و کد پیگیری و شماره پرونده خود را دریافت کنید.

شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۹

شرایط عمومی شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ برای داوطلبان دانشگاه آزاد اسلامی عبارتنداز :

  • اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی تصریح گردیده است.
  • عدم دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
  • نداشتن سابقه عضویت در سازمان ها و احزاب ضد انقلاب
  • نداشتن اعتیاد به هرگونه مواد مخدر
  • عدم اشتهار به فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ برای داوطلبان دانشگاه آزاد اسلامی عبارتنداز :

  • دانش آموز سال آخر پایه دوازدهم نظام جدید می بایست تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۹ فارغ التحصیل گردند در غیر اینصورت مجاز به شرکت در کنکور سراسری ۹۹ نخواهند بود.
  • داشتن مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم یا مدرک پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی – ترمی واحدی) یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) و یا مدرک دیپلم پایه دوازدهم نظام جدید (۳-۳-۶) برای شرکت در کنکور سال ۹۹ الزامی می باشد.
  • داوطلبان شرکت کننده در کنکور سال ۱۳۹۸ که در دوره های روزانه پذیرفته شده اند حتی در صورت عدم ثبت نام در رشته محل قبولی، می توانند در کنکور سراسری سال ۹۹ شرکت نمایند ولی مجاز به انتخاب رشته محل های دوره روزانه نخواهند بود.

مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور سراسری

همراه داشتن مدارک مذکور در جدول ذیل، هنگام تکمیل فرم ثبت نام الزامی می باشد:

کارت ملی و شناسنامه جهت وارد نمودن اطلاعات دقیق در فرم ثبت نام
شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده
معدل کتبی دیپلم و معدل کل دیپلم
کد پستی محل سکونت و کد مرتبط با منطقه داوطلب
کد نظام وظیفه ( ویژه آقایان)
کد دانش آموزی ، کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی
کد مربوط به سهمیه رزمندگان (مخصوص داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان)

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور سراسری دانشگاه آزاد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…