ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۹۹

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99

در صورتی که در حین و یا پس از مطالعه مطلب زیر در خصوص

“ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۹۹”

نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه یا موضوعات دیگر دارید، میتوانید با مرکز الومشاوره تماس بگیرید. تا سوالات و ابهامات شما به طور کامل برطرف شوند

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

تماس فقط از تلفن ثابت بدون کد و صفر

مشاورین ما همه روزه (حتی ایام تعطیل) از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما میباشند

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی می باشد که به دو طریق با آزمون و بدون آزمون از داوطلبان جهت تحصیل در دانشگاه ، دانشجو پدیرش می کند. علاقه مندان به منظور تحصیل در رشته های با آزمون این دانشگاه می بایست اط طریق شرکت و ثبت نام کنکور سراسری ، فرآیند نام نویسی خود را در کنکور سراسری انجام دهند و سپس در مرحله انتخاب رشته کنکور ، رشته های دانشگاه پیام نور را در فرم انتخاب رشته خود قرار دهند. اما داوطلبانی که علاقه به شرکت و ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ را ندارند ، می توانند به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی وارد این دانشگاه شوند. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود که بسته به هر دوره ، متقاضیان می توانند به صورت اینترنتی و یا حضوری ، به اقدامات لازم بپردازند. در ادامه مطلب توضیحات بیشتری در خصوص ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ارائه داده ایم.

“ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می گیرد و نحوه ثبت نام نیز ممکن است به صورت اینترنتی و یا حضوری باشد “

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۹۹

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور هر ساله در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه انجام می گیرد که در سال گذشته مهلت نام نویسی برای نیمسال اول تحصیلی و یا مهر ماه از ۲۰ اسفند ماه لغایت ۳۱ شهریور ماه بوده است و برای نیمسال دوم تحصیلی از اواخر آبان ماه لغایت اواسط بهمن ماه می باشد. نحوه ثبت نام نیز ممکن است به دو روش حضوری یا اینترنتی انجام شود. در صورتی که ثبت نام به صورت حضوری انجام شود ، داوطلب باید کد رشته مورد نظر خود را انتخاب کرده و با در دست داشتن مدارک مورد نیاز ، به واحد دانشگاهی ارائه دهنده مراجعه نماید ؛ اما جهت ثبت نام اینترنتی داوطلب باید طبق راهنمای زیر عمل کند :

  • ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
  • انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست سایت
  • از قسمت “خرید سریال ثبت نام” کارت اعتباری مربوطه را خریداری کنید.
  • پس از تکمیل مراحل پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور پیام نور می بایست وارد صفحه اول سامانه ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری شوید ، سریال ثبت نام را وار  و مراحل نام نویسی و انتخاب رشته بدون آزمون سراسری را به ترتیب انجام دهید.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۹۹

داوطلبان برای اطلاع از رشته های ارائه شده به صورت بدون کنکور در دانشگاه پیام نور ، باید به دفترچه مربوطه مراجعه کنند. دفترچه های ثبت نام بدون کنکور یا با کنکور دانشگاه پیام نور مهر ماه ، در واقع همان دفترچه ثبت نام بدون کنکور مهرماه  و دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری می باشند که تمام جزئیات مربوط به نام نویسی بدون کنکور دانشگاه های سراسری اعم از شرایط ثبت نام پیام نور و سایر دانشگاه های سراسری ، مدارک مورد نیاز جهت نام نویسی و … را شامل می شود. جدول زیر حاوی دفترچه راهنمای ثبت نام می باشد که جهت دریافت آن می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۹۹

  • پذیرش داوطلبان در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۹۹ ، صرفا بر اساس سوابق تحصیلی و با در نظر گرفتن معدل کتبی و کل دیپلم ، با توجه به نوع آن و رشته انتخابی انجام می گیرد.
  • دانش آموزان سال آخر دوره دوم متوسطه نظام آموزشی جدید ، می توانند ثبت نام خود را انجام دهند و پس از پایان امتحانات نهایی و دریافت کارنامه ، نسبت به ثبت معدل کتبی خود اقدام نمایند.
  • داوطلبان دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم که فاقد مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی هستند ، مجاز به ثبت نام دانشگاه پیام نور نمی باشند
  • دریافت و ارائه مدارک دیپلم نظام آموزشی جدید یا قدیم ، پیش دانشگاهی و یا کاردانی (فوق دیپلم) برای تمام داوطلبان الزامی است.
  • داوطلبان دارای دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام آموزشی جدید که دارای مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی و فاقد معدل کتبی دیپلم می باشند ، بایستی در فرم تقاضانامه ثبت نام ، معدل کل دیپلم خود را درج نمایند.
  • داوطلبان جهت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور ، می توانند بدون در نظر گرفتن نوع مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی خود ، فرآیند انتخاب رشته را انجام دهند.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

در صورتی که در حین و یا پس از مطالعه مطلب زیر در خصوص

“ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ۹۹”

نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه یا موضوعات دیگر دارید، میتوانید با مرکز الومشاوره تماس بگیرید. تا سوالات و ابهامات شما به طور کامل برطرف شوند

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

تماس فقط از تلفن ثابت بدون کد و صفر

مشاورین ما همه روزه (حتی ایام تعطیل) از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما میباشند

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …