ثبت نام آزمون دکتری سراسری

ثبت نام آزمون دکتری سراسری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دکتری سراسری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

داوطلبان بسیاری پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد، علاقمند به ادامه تحصیل در مقطع دکتری هستند. دکتری تخصصی در ایران به دو روش آموزشی ـ پژوهشی و پژوهشی محور ارائه می شود و تنها راه ورود به این مقطع شرکت در آزمون دکتری تخصصی است. به همین دلیل داوطلبان زیادی طی تماس های مکرر با مرکز مشاوره تحصیلی الومشاوره در پی کسب اطلاعات لازم در رابطه با ثبت نام کنکور دکتری ۹۹ هستند. به همین دلیل این مطلب را به ثبت نام آزمون دکتری سراسری ۹۹ اختصاص داده ایم تا متقاضیان شرکت در آزمون ورودی دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد که در قالب یک آزمون برگزار می شوند، اطلاعات لازم را در رابطه با شرایط ثبت نام کنکور دکتری، زمان ثبت نام کنکور دکتری، نحوه ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ و … مطلع گردند. 

آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، با یکدیگر ادغام شده است بنابراین ثبت نام در آزمون دکتری سراسری به منزله ثبت نام دانشگاه آزاد نیز می باشد.

نحوه ثبت نام آزمون دکتری سراسری ۹۹

لازم است در ابتدا به این نکته اشاره کنیم که آزمون دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، با یکدیگر ادغام شده است بنابراین ثبت نام در آزمون دکتری سراسری به منزله ثبت نام دانشگاه آزاد نیز می باشد. در رابطه با نحوه ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ بایستی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید. در گام اول همچون تصویر زیر از منوی موجود در صفحه نخست سایت سنجش، گزینه دکترای تخصصی را انتخاب کنید. 

سپس بر روی گزینه مربوط به ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال ۱۳۹۹ کلیک کنید. با وارد شدن یه صفحه ثبت نام، کلیه تذکرات را مطالعه کنید و سپس بر روی گزینه «تایید و ادامه» کلیک نمایید. سپس بر روی گزینه خرید کارت کلیک نمایید. اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد و هزینه شرکت در آزمون را پرداخت کنید. پس از پرداخت هزینه، یک شماره سریال ۱۲ رقمی برای شما صادر خواهد شد که برای ثبت نام الزامی است. پس از دریافت شماره سریال ۱۲ رقمی ثبت نام، مجددا به صفحه سایت بازگردید و بر روی گزینه مربوط به ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال ۱۳۹۹ کلیک کنید. سپس به ترتیب مراحل زیر را طی کنید:

 1. شماره سریال ثبت نام و کد امنیتی را وارد کنید.
 2. عکس را در این صفحه بارگذاری و بر روی گزینه «تایید و ادامه» کلیک کنید.
 3. در مرحله بعدی اطلاعات خواسته‌ شده را به صورت دقیق وارد کنید.
 4. پس از تکمیل فرم و تایید نهایی، کدپیگیری ۱۶ رقمی و شماره پرونده ۶ رقمی به شما ارائه می شود که لازم است از آن پرینت تهیه کنید.

برای دسترسی به اطلاعاتی همانند کد محل تولد، کد محل صدور شناسنامه، کد رشته امتحانی، کد رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی/کارشناسی ارشد و کد موسسه محل اخذ مدرک کارشناسی/کارشناسی ارشد و موارد مشابه بر روی گزینه اطلاعات بیشتر که جلوی هر کادر مشخص شده است کلیک کنید تا کد موردنظر خود را بیابید.

زمان ثبت نام آزمون دکتری ۹۹

طبق اطلاعات مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۹۹، زمان ثبت نام آزمون دکتری از تاریخ ۹۸/۹/۶ آغاز و تا تاریخ ۹۸/۹/۱۲ ادامه خواهد داشت. به احتمال زیاد طبق روال سال های گذشته، زمان ثبت نام کنکور دکتری به دلیل جا ماندن تعدادی از داوطلبان تمدید گردد. با این حال طبق توصیه کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی الومشاوره، پیشنهاد می گردد، حتما در بازه زمانی مذکور نسبت به ثبت نام از طریق سایت سنجش اقدام مایید تا در صورت عدم تمدید زمان ثبت نام، با مشکلی مواجه نگردید. در صورت تمایل و عدم دسترسی به اینترنت می توانید در بازه زمانی مذکور با مرکز الومشاوره تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان مرکز، نسبت به ثبت نام شما در آزمون دکتری ۹۹ اقدام نمایند.

شرایط ثبت نام آزمون دکتری

شرایط ثبت نام کنکور دکتری ۹۹ به شرح ذیل می باشد :

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • عدم احراز دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به احکام عملی اسلام
 • عدم اشتهار به فساد اخلاقی
 • نداشتن سابقه عضویت در سازمان ها و احزاب ضد نظام جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی

 • داوطلب بایستی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای و یا دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد باشد.
 • داوطلبانی که معدل کارشناسی ارشد آن ها کمتر از ۱۴ باشد، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون نخواهند بود.
 • فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های علوم پزشکی (وزارت بهداشت) بایستی قبل از ثبت نام وضعیت تعهد خدمت خود را مشخص نمایند. در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نخواهند بود.
 • فارغ التحصیلان بایستی هنگام ثبت نام معدل دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای خود را در فرم ثبت وارد نمایند. اما دانسجویانی که حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۹۸ یا ۳۱ شهریور ۹۹ فارغ التحصیل می شوند، زمان ثبت نام می بایست میانگین نمرات خود را در فرم ثبت نام وارد نمایند.
 • شرط تجانس انتخاب رشته دکتری با رشته دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری حرفه ای بایستی رعایت گردد.

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۹۹

سازمان سنجش هر ساله قبل از آغاز بازه زمانی ثبت نام آزمون دکتری اقدام به انتشار دفترچه ای تحت عنوان دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری سراسری می نماید. در این دفترچه به تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبان آزمون دکتری پرداخته می شود. طبق توصیه کارشناسان مرکز الومشاوره حتما قبل از اقدام به ثبت نام، ابتدا دفترچه را دانلود و به طور کامل مطالعه فرمایید. جهت دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری ۹۹ بر روی کلمه اینجا کلیک نمایید. 

مطالب پیشنهادی جهت مطالعه داوطلبان آزمون دکتری ۹۹ :

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون دکتری سراسری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …