ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۹ – ۱۴۰۰

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۹ – ۱۴۰۰

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی هر ساله جهت پذیرش دانش آموزان در مقطع دهم اقدام به برگزاری آزمونی تحت عنوان آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نهم به دهم ۹۹ – ۱۴۰۰ می نمایند. به دلیل امکانات آموزشی و سطح علمی بالای مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی نسبت به سایر مدارس کشور، هر ساله دانش آموزان بسیاری در این آزمون شرکت کرده و با یکدیگر به رقابت می پردازند. از آن جا که طی دو سال گذشته آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی با یکدیگر ادغام گردیده است، داوطلبان می توانند هنگام ثبت نام علاقمندی خود را جهت سنجش توسط یک یا هر دو مدرسه اعلام نمایند. در ادامه این مطلب قصد داریم به مواردی همچون زمان و نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۹ – ۱۴۰۰، سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم، شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم و … بپردازیم. 

به دلیل ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی، ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم همزمان با هم از طریق سایت azmoon.medu.ir انجام خواهد شد.

نحوه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۹ – ۱۴۰۰

اگر داوطلب شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۹ – ۱۴۰۰ هستید، در بازه زمانی مشخص به سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ به نشانی azmoon.medu.ir مراجعه نمایید. سپس همچون تصویر زیر بر روی تصویر مربوط به “سمپاد دهم” کلیک نمایید تا وارد سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ شوید.

پس از ورود به سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ بایستی در محل های مشخص “کد ملی” و  “رمز ورود همگام” دانش آموز را وارد کرده و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید. 

پس از ورود کد ملی و رمز ورود همگام نقش و عنوان سازمان را انتخاب کرده و بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.

سپس بر روی گزینه مربوط به “ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۰ – ۹۹ ” کلیک کنید و اطلاعات خواسته شده را وارد و هزینه ثبت نام را پرداخت نمایید. به محض آغاز زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم آموزش تمامی مراحل ثبت نام به صورت تصویری در این مطلب قرار داده خواهد شد. چنانچه به هر دلیل موفق به ثبت نام نشدید، با کارشناسان مرکز مشاوره تحصیلی الومشاوره تماس بگیرید تا کارشناسان مرکز، صفر تا صد ثبت نام شما را انجام دهند. 

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۹ – ۱۴۰۰

به دلیل ادغام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم، تمامی داوطلبان آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی باید در یک بازه زمانی مشخص به سایت azmoon.medu.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام خود در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان یا نمونه دولتی (و یا هر دو) اقدام نمایند. ثبت نام آزمون تیزهوشان معمولا اواسط تا اواخر فروردین هر سال انجام می شود. بنابراین احتمال می رود ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم ۹۹ – ۱۴۰۰ نیز اواسط فروردین ۹۹ آغاز گردد. البته فعلا زمان مشخصی برای این موضوع اعلام نشده است. به محض اعلام، اطلاع رسانی های لازم از طریق همین مطلب و کانال تلگرام تیزهوشان و نمونه دولتی الومشاوره انجام خواهد شد.

دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی

هر ساله وزارت آموزش و پرورش قبل از آغاز بازه زمانی ثبت نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان، اقدام به انتشار دفترچه ای تحت عنوان دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی می نماید. در این دفترچه علاوه بر راهنمای ثبت نام، معرفی سایت ثبت نام و … شرایط ثبت نام آزمون نیز ذکر می شود. به همین دلیل توصیه می شود تمامی افراد متقاضی ثبت نام، قبل از هرگونه اقدامی جهت ثبت نام، دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ۹۹ – ۱۴۰۰ را دانلود و مطالعه نمایند. 

جهت دانلود دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ۹۹ – ۱۴۰۰ کلیک کنید.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۹ – ۱۴۰۰

همانطور که در ابتدای بخش قبلی گفته شد، ثبت نام در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی دارای قوانین و شرایطی است که هر ساله در دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان به آن پرداخته می شود. یعنی فقط داوطلبانی مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۹ – ۱۴۰۰ خواهند بود که دارای شرایط ذیل باشند :

  • دانش آموز باید دارای تابعیت ایرانی باشد.
  • دانش آموز در پایه نهم مشغول به تحصیل باشد.
  • معدل سالانه دانش آموز در پایه هشتم حداقل ۱۹ و یا بالای ۱۹ باشد.

شهریه مدارس تیزهوشان ۹۹ – ۱۴۰۰

مدارس تیزهوشان جزو مدارس دولتی هستند ولی با این حال دانش آموزان جهت تحصیل در این مدارس موظف به پرداخت شهریه می باشند. یکی از سوالات متداولی که خانواده ها هنگام ثبت نام آزمون تیزهوشان در تماس با کارشناسان مرکز الومشاوره مطرح می کنند، در رابطه با میزان شهریه مدارس تیزهوشان است. در پاسخ به این سوال لازم به توضیح است که شهریه مدارس تیزهوشان در سراسر کشور یکسان نیست. در واقع شهریه این مدارس با توجه به هر شهر و منطقه ای متفاوت است، ولی به طور کلی می توان گفت که مبلغ شهریه مدارس تیزهوشان  به میزان ۵۰ درصد مدارس غیردولتی در همان منطقه محاسبه می شود. نکته حائز اهمیت این است که این مدارس معمولا با دانش آموزانی که بضاعت مالی ندارند همکاری می کنند.

مطالب مفید جهت مطالعه دانش آموزان متقاضی شرکت در آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۹ – ۱۴۰۰ :

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۹۹ – ۱۴۰۰

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …