تکمیل ظرفیت ۹۶ سراسری دانشگاه های دولتی – دانلود دفترچه ثبت نام و رتبه ها

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

تکمیل ظرفیت ۹۶ دانشگاه های دولتی هر سال جدا از تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پذیرش دانشجو داره. معمولا ثبت نام تکمیل ظرفیت سراسری دانشگاه های دولتی هر سال در پاییز شروع میشه. دانشگاه هایی که ظرفیتشون پر نشده یا ظرفیت جدیدی ایجاد کردن مثل خیلی از دانشگاه های پردیس خودگردان، دوره های نوبت دوم دانشگاه های دولتی، دانشگاه های غیرانتفاعی و … که شهریه دار هستن و بعضی از افرادی که قبول میشن ثبت نام نمیکنن، معمولا در رشته ای که ظرفیت تکمیل نشده در مرحله تکمیل ظرفیت دانشجو پذیرش میکنن. البته تعداد کمتری از رشته محل های روزانه مخصوصا در رشته های نه چندان پرطرفدار هم ممکنه خالی بمونه که باید از طریق تکمیل ظرفیت پر بشه.

تکمیل ظرفیت 96 سراسری

امسال در هر پنج گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان، دانشگاه های سراسری روزانه، شبانه یا نوبت دوم، پردیس خودگردان یا بین الملل، پیام نور و غیرانتفاعی در رشته های خاصی به صورت با آزمون و یا بدون آزمون صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو پذیرش می کنن. معمولا رشته های با آزمون رشته های نسبتا پرطرفدارتری هستن.

رشته های تکمیل ظرفیت ۹۶ دانشگاه های دولتی، پیام نور، غیرانتفاعی و …

تعداد رشته های موجود در دفترچه تکمیل ظرفیت ۹۶ زیاده. برای دانلود لیست رشته های دفترچه تکمیل ظرفیت ۹۶ دانشگاه ها در قالب PDF اینجا کلیک کنید:

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت 96 سراسری دانلود دفترچه 

در بین رشته های موجود در دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری ۹۶، رشته های پرطرفداری مثل پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، علوم آزمایشگاهی، بهداشت، دامپزشکی، شنوایی شناسی، علوم تغذیه، روانشناسی، حقوق، بعضی رشته های مهندسی و رشته آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان هم دیده میشه. برای آشنایی با این رشته ها و اطلاع از رتبه های قبولی هر رشته در دانشگاه های دولتی اینجا کلیک کنید. دقت کنید که در قسمت دانشگاه فرهنگیان نوشته ویژه داوطلبان آزاد، این منظورش دانشگاه آزاد و شهریه پرداخت کردن نیست منظور داوطلبان آزاد یعنی کسانی که شاغل آموزش و پرورش نیستند حق انتخاب این رشته محل ها رو دارن. دانشگاه فرهنگیان روزانه است و شهریه نداره اما دوره های تحصیلی پردیس خودگردان، ظرفیت مازاد و نوبت دوم شهریه دار هستن و در صورت قبولی و ثبت نام، اگر بخواهید انصراف بدید باید جریمه پرداخت کنید.

همچنین روز شنبه ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۶ سازمان سنجش یک اصلاحیه منتشر کرد و علاوه بر تمدید مهلت انتخاب رشته، چند رشته محل جدید به دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶ اضافه کرد که میتونید از لینک زیر این اصلاحیه رو دانلود کنید:

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت 96 سراسری دانلود اصلاحات دفترچه 

سازمان سنجش در تاریخ ۱۴ آذر ۱۳۹۶ باز هم مهلت تکمیل ظرفیت سراسری ۹۶ رو تمدید و دو رشته جدید به تکمیل ظرفیت ۹۶ اضافه کرد: پزشکی روزانه و ظرفیت مازاد دانشگاه علوم پزشکی آبادان و دامپزشکی روزانه و نوبت دوم دانشگاه رازی کرمانشاه.

شرایط انتخاب رشته آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان در تکمیل ظرفیت سراسری ۹۶

انتخاب رشته آموزشی ابتدایی دانشگاه فرهنگیان مثل سایر رشته های دانشگاه فرهنگیان شرایط خاصی لازم داره؛ مثل: حداقل تراز ۶۵۰۰ کنکور سراسری، حداقل معدل کل دیپلم ۱۵ و … که میتونید کلیه شرایط مذکور رو در این صفحه از سایت مشاوران ۱۰۰ ببینید: شرایط قبولی دانشگاه فرهنگیان

تکمیل ظرفیت 96 دانشگاه فرهنگیان

ضمنا توجه کنید که اگر در زمان انتخاب رشته اولیه کنکور ۹۶ در مرداد ماه هزینه ۵۱۰۰ تومانی مربوط به علاقه مندی به رشته های دانشگاه فرهنگیان رو پرداخت نکردید و الان در مرحله تکمیل ظرفیت ۹۶ قصد دارید دانشگاه فرهنگیان رو انتخاب کنید، میتونید الان این هزینه رو به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش پرداخت کنید.

تفاوت رشته های با آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ۹۶

تکمیل ظرفیت برای چه کسانی است؟ همه افراد قادر به شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت سراسری ۹۶ هستن. با این وجود، رشته های با آزمون تکمیل ظرفیت ۹۶ فقط مخصوص داوطلبانی هستن که در آزمون سراسری ۹۶ حاضر بودن. بنابرین کسانی که در جلسه کنکور ۹۶ شرکت نکردن نمیتونن این کد رشته محل ها رو انتخاب کنن و فقط از بین کد رشته محل های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی حق انتخاب دارن.

محرومیت از کنکور ۹۷ در صورت قبولی در مرحله تکمیل ظرفیت ۹۶ دانشگاه سراسری

اگر در یکی از رشته محل های روزانه در تکمیل ظرفیت ۹۶ سراسری دانشگاه های دولتی قبول بشین، از شرکت در کنکور ۹۷ محروم خواهید شد حتی اگر از دانشگاه انصراف بدین. پس اگر قصد شرکت در کنکور سراسری ۹۷ رو دارید، در انتخاب رشته محل های روزانه دانشگاه های دولتی در تکمیل ظرفیت ۹۶ بیشتر دقت کنید.

شرایط تکمیل ظرفیت ۹۶ برای قبولی های نهایی کنکور سراسری ۹۶

اگر قصد ثبت نام و شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶ دانشگاه های دولتی رو دارید دقت کنید که در صورتی که قبلاً در انتخاب رشته ۹۶ در یک رشته محل قبول شده باشید، قبولی شما در یک رشته محل جدید در مرحله تکمیل ظرفیت ۹۶ باعث لغو قبولی اولیه شما خواهد شد و شما حق انتخابی بین رشته قبلی و رشته جدید نخواهید داشت. پس فقط در صورتی در انتخاب رشته ۹۶ سراسری شرکت کنید و رشته محلی رو انتخاب کنید که نسبت به رشته فعلی علاقه بیشتری بهش دارید.

استفاده از کارنامه سبز در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ۹۶

با استفاده از کارنامه نهایی یا کارنامه سبز، میتونید به طور تقریبی بفهمید که فاصله شما تا آخرین رتبه قبولی در یک رشته محل از رشته محل هایی که در دفترچه تکمیل ظرفیت وجود داره و شما در انتخاب رشته مرداد ماه هم این رشته محل رو انتخاب کرده بودید چقدر بوده. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره به این صفحه از سایت مشاوران ۱۰۰ مراجعه کنید: توضیحات کارنامه سبز یا نهایی و نحوه استفاده از آن

نحوه ثبت نام و شرکت در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۶

کسانی که قصد دارن در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ۹۶ شرکت کنند، حداکثر میتونن ۵۰ کد رشته محل رو انتخاب کنن و از روز ‌شنبه مورخ ۹۶/۰۹/۰۴ تا روز سه شنبه مورخ ۹۶/۰۹/۱۴ به سایت اینترنتی سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org مراجعه کنن و انتخاب هاشون رو به صورت اینترنتی ثبت کنن.

تکمیل ظرفیت 96 سایت سازمان سنجش

اگر سوالی در رابطه با تکمیل ظرفیت ۹۶ داشتید میتونید با شماره ۴۲۱۶۳-۰۲۱ تماس بگیرید. آخرین اخبار مرتبط با کنکور سراسری و آزاد رو از کانال تلگرام مشاوران ۱۰۰ پیگیری کنید.

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور


برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید
 

ارتباط با رتبه های برتر:

روش اول: شما می توانید «نام و نام خانوادگی + پایه تحصیلی + مدت زمان مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا در کنار تصویر چهره وی درج شده است ارسال نمایید. متن پیامک و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان با شماره موبایل خود به درخواست شما پاسخ خواهند داد. طی اولین تماس تلفنی مشاور با شما شرایط، روش کار و هزینه مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت به شما اعلام می گردد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۲۸۴۲۴۰۲۴-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_Admin@ ارسال کنید و در صورت تمایل نام مشاور مد نظر خود را نیز ذکر کنید.