تاثیر معدل در کنکور: مفهوم تاثیر مثبت سوابق تحصیلی و معدل نهایی در کنکور

دانلود برنامه اندروید مشاوران 100 کنکور

نحوه تاثیر معدل در کنکور دو سال اخیر مثبت و به میزان حداکثر ۲۵ درصد سوابق تحصیلی سال سوم و ۵ درصد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی بود. تاثیر معدل در کنکور مربوط به خود معدل نیست بلکه نمره هر درس جداگانه یک تراز بهش تعلق میگیره که اگه طبق فرمولی که جلوتر توضیح میدیم اون تراز باعث بشه که تراز زیرگروه شما در کنکور بالاتر بره تاثیرش مثبت میشه در غیراینصورت فاقد تاثیر مثبت خواهد بود.

چه کسانی مشمول طرح تاثیر معدل در کنکور هستند؟

کسانی که دیپلم تجربی، ریاضی، انسانی یا معارف از سال ۱۳۸۴ به بعد گرفتن مشمول اعمال سوال تحصیلی سال سوم متوسطه هستند.  همچنین کسانی که از سال ۹۱ به بعد مدرک پیش دانشگاهی گرفتن، سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی این افراد در کنکور تاثیر مثبت داره. در غیر اینصورت، مثلا برای کسی که مدرک پیش دانشگاهی رو قبل از سال ۹۰ و مدرک دیپلم رو قبل از سال ۸۴ گرفته باشه، سوابق تحصیلی در کنکور اعمال نمیشه و کل نمره کنکور این فرد بر اساس درصدهایی هست که در جلسه کنکور کسب کرده.

تاثیر سوابق تحصیلی برای دیپلمه های غیر مرتبط چگونه است؟

اگه کسی که به عنوان مثال دیپلم انسانی داره بخواد کنکور تجربی شرکت کنه فقط نمره دروس مشترک یعنی دروس عمومیش میتونه تاثیر مثبت داشته باشه. نمره دروس اختصاصی مثل منطق و فلسفه، جغرافیا و روانشناسی و … تاثیری در کنکور تجربی نداره.

چگونگی محاسبه تاثیر معدل در کنکور سراسری

در کنکور ۹۵ و ۹۶ نمره هر درس از دروس امتحانات نهایی سال سوم دبیرستان با ۲۵ درصد تاثیر و نمره همون درس در امتحانات نهایی پیش دانشگاهی با ۵ درصد تاثیر و هر دو بصورت تاثیر مثبت اعمال شد.

به عنوان مثال تراز نمره ریاضی شما در امتحان نهایی سوم دبیرستان ۷۰۰۰ و تراز نمره امتحان نهایی پیش دانشگاهی ۶۰۰۰ و تراز ریاضی کنکورتون ۷۵۰۰ شده. حالا برای اینکه مشخص بشه سوابق تحصیلی برای شما اعمال میشه یا نه باید طبق فرمول زیر باید ببینیم عدد حاصل از فرمول از تراز کنکور شما در این درس یعنی از ۷۵۰۰ بیشتر میشه یا نه. در این مثال، با اعمال سوابق تحصیلی تراز داوطلب در درس ریاضی ۷۳۰۰ میشه که چون کمتر از ۷۵۰۰ شده پس «فاقد تاثیر مثبت» است و سوابق تحصیلی رو بر تراز درس ریاضی این داوطلب اعمال نمی کنند:

فرمول محاسبه تاثیر معدل در تراز دروس کنکور

البته داخل کارنامه اینکه معدل برای شما تاثیر مثبت داشته یا فاقد تاثیر مثبت بوده رو فقط واسه زیرگروه ها مینویسن.

حالا اگه کسی فقط  ۵ درصد پیش دانشگاهی به تنهایی ترازش رو بالا ببره براش می نویسن «فقط تاثیر مثبت پیش دانشگاهی»

اگه کسی فقط ۲۵ درصد سال سوم به تنهایی ترازش رو ببره بالا براش می نویسن «فقط تاثیر مثبت دیپلم»

و اگه کسی ۵ درصد پیش و ۲۵ درصد سوم با هم ترازش رو ببره بالا واسش توی کارنامه می نویشن «دیپلم و پیش دانشگاهی»

اگر نمرات پایینی دارید و به خاطر تاثیر معدل در کنکور سراسری نگران هستید میتونید در طرح ترمیم معدل برای کنکور شرکت کنید هرچند به چندین دلیل این کار رو توصیه نمی کنیم و بهتره همین وقت رو برای تست زدن و آمادگی بیشتر واسه جلسه کنکور بگذارید.

ورود به فروشگاه فیلم کنکور

دانلود بهترین فیلم های کنکوری سی دی افبا دروس دبیرستان مشاوران 100 محصولات آفبا دی وی دی آموزشی کنکور


برای ثبت نام مشاوره تحصیلی کنکور کلیک کنید
 

ارتباط با رتبه های برتر:

روش اول: شما می توانید «نام و نام خانوادگی + پایه تحصیلی + مدت زمان مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا در کنار تصویر چهره وی درج شده است ارسال نمایید. متن پیامک و شماره تلفن همراه شما بلافاصله توسط همان مشاور دریافت خواهد شد و ایشان با شماره موبایل خود به درخواست شما پاسخ خواهند داد. طی اولین تماس تلفنی مشاور با شما شرایط، روش کار و هزینه مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت به شما اعلام می گردد.

روش دوم: علاوه بر این، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۲۸۴۲۴۰۲۴-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد.

روش سوم: علاوه بر دو روش فوق، جهت ارتباط با رتبه های برتر کنکور (اعضای گروه آموزشی مشاوران ۱۰۰) می توانید درخواست برنامه ریزی و مشاوره بلند مدت خود را به آیدی تلگرام moshaverane100_Admin@ ارسال کنید و در صورت تمایل نام مشاور مد نظر خود را نیز ذکر کنید.