بهترین و سریع ترین روش ترک اعتیاد به ماده مخدر گل

بهترین و سریع ترین روش ترک اعتیاد به ماده مخدر گل
بهترین و سریع ترین روش ترک اعتیاد به ماده مخدر گل

در صورتی که در حین و یا پس از مطالعه مطلب زیر در خصوص

“بهترین و سریع ترین روش ترک اعتیاد به ماده مخدر گل”

نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه یا موضوعات دیگر دارید، میتوانید با مرکز الومشاوره تماس بگیرید. تا سوالات و ابهامات شما به طور کامل برطرف شوند

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

تماس فقط از تلفن ثابت بدون کد و صفر

مشاورین ما همه روزه (حتی ایام تعطیل) از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما میباشند

 

ماده مخدر گل یکی از مشتقات ماده مخدر ماری جوانا بوده و با این نام شناخته می شود. در واقع استفاده از نام گل برای این ماده مخدر نوعی فریب مصرف کننده ها است. چون موادی مثل حشیش و هرویین از سال های دور مورد تنفر خانواده ها قرار گرفته اند اما نام جدید گل چون به زشتی حشیش و هرویین نیست و خانواده ها هم شناختی از آن ندارند، انتخاب شده است. امروزه اغلب مردم به خصوص جوانان و دانشجویان به عنوان یک تفریح از آن استفاده می کنند که در طولانی مدت باعث وابستگی فرد شده و در نهایت عوارض بسیاری بر بدن خواهد داشت.

مصرف گل در افراد نوجوان زمینه ساز مصرف سایر مواد مخدر قوی تر نظیر شیشه است. ترک مواد اعتیادآوری همچون گل می‌تواند برای شخص مصرف کننده چالش برانگیز و دشوار باشد. تلاش برای تسکین علائم ترک و یا تصمیم ناگهانی عدم مصرف آن ، اغلب باعث ایجاد اثرات بسیار ناخوشایند بر روی جسم و روان فرد می‌گردد. درمان اعتیاد گل در خانه بدون روش درمانی مناسب موجب لغزش بیمار و مصرف مجدد در دوز بالاتر می‌گردد. به همین دلیل مرکز الو مشاوره خدمات مشاوره تلفنی ترک اعتیاد را در مورد “بهترین و سریع ترین روش ترک اعتیاد به ماده مخدر گل” به بیماران خود ارائه می‌دهد.

مصرف گل بخصوص در افراد نوجوان زمینه ساز مصرف سایر مواد مخدر قوی تر نظیر شیشه است.

ماده مخدر گل

گل ترکیبی از گیاه شاهدانه است که این روزها در ایران و سایر کشورها به سادگی کشت شده و مصرف می شود. گل و ماری جوانا رایج ترین ماده مخدر در جهان به شمار می آید. این گیاه در واقع مصارف طبی و درمانی دارد ولی متاسفانه سال هاست که به عنوان ماده مخدر مصرف می شود. برخی افراد بر این باورند که مصرف گل و ماری جوانا اعتیادآور نیست و به خاطر گیاهی بودن این ترکیب ضرری برای بدن ندارد. آنان بر این باورند که مصرف گل فقط باعث شادی و سرخوش آن ها می شود و اعتماد به نفس آن ها را افزایش می دهد و ضرری ندارد.

ممکن است عوارض فیزیکی و جسمانی گل نسبت به سایر مواد مخدر کمتر باشد ولی عوارض و وابستگی ذهنی و روانی آن بسیار زیاد است. مصرف گل باعث تحریک سیستم عصبی شده و به شدت باعث وابستگی فرد به این ماده می شود. مصرف این ماده به قدری خطرناک است که ممکن است با یک بار مصرف، باعث اعتیاد و میل فرد به مصرف دوباره آن شود زیرا به طور موقت باعث از کار افتادن بخش آرام بخشی مغز شده و جایگزین آن می شود. بنابراین با عدم مصرف آن، فرد دچار اضطراب، بیقراری، وحشت زدگی، ترس و تپش قلب خواهد شد.

طرز مصرف گل:

این ماده مخدر معمولا به صورت سیگارهای دست پیچ یا رول استفاده می شود. این سیگار به آرامی می سوزد و دود زیادی دارد. بوی تند آن به سادگی قابل تشخیص است. مصرف گل به سایر روش ها نیز ممکن است به این شکل که آن را در کیک و شیرینی جات می پزند و مصرف می کنند.

نشانه های ظاهری مصرف کنندگان گل

افرادی که از این ماده مخدر استفاده می کنند، دچار وابستگی روانی به آن شده و در صورت عدم مصرف پرخاشگری و رفتارهای هیجانی خواهند داشت. این افراد بسیار بی انگیزه و بی تفاوت بوده و احساسات خود را نسبت به خانواده و جامعه و اطرافیان از دست می دهند.

با بررسی هایی که روی افراد معتاد به مصرف گل صورت گرفته مشخص شده است که تمایل نوجوانان و جوانان با سن خیلی پایین به این ماده مخدر افزایش پیدا کرده است و به وفور هم در دسترس آن ها قرار دارد، برای همین خانواه ها باید بیش از هر موقع دیگری با فرزندانشان ارتباط عاطفی برقرار کرده و مراقب رفت و آمد و معاشرت هایشان باشند.

مصرف گل چه عوارضی بر روی بدن دارد؟

 • خاصیت توهم زایی این مخدر ۳ برابر حشیش و هرویین بوده و فرد بعد از مصرف دچار ضربان قلب شدید و هزیان گویی و سیر در رویاهای خطرناک می شود.
 • گل توهم زاست و باعث می شود که مصرف کننده، نتواند فاصله و مسافت ها را شناسایی کند.
 •  این ماده روی حافظه تاثیر دارد و حافظه را شدیدا تخریب می کند.
 •  فرد مصرف کننده ماری جوانا، احساس خوشی دارد، اشتهایش بیشتر شده و رنگ‌ها را روشن‌تر می‌بیند.
 • صدای موسیقی برایش دلنشین‌تر است و در جمع دوستان احساس آرامش بیشتری می‌کند.
 • فرد مصرف کننده گل دچار یاوه گویی و سبک سری می‌شود که این علائم تا ساعت‌ها پایدار می‌ماند.
 • احساس گیجی و خنده های بی دلیل
 • از بین بردن مهارت های احتیاطی در رانندگی و مسائل جنسی
 • اختلال در صحبت کردن و برقراری ارتباط با دیگران
 • مصرف این ماده مخدر به صورت سیگار به عملکرد تنفسی و همچنین ریه ها آسیب می رساند.
 • استرس و اضطراب

راهکارهای ترک گل

همانطور که گفتیم ماده مخدر گل وابستگی جسمی به وجود نمی آورد و فقط فکر و ذهن فرد را درگیر و مختل می کند که این باعث می شود فرد قدرت ترک آن را به تنهایی نداشته باشد. قابل ذکر است که برای ترک گل هیچ دارویی وجود ندارد اگر هم وجود داشته باشد در کنترل رفتار شما دخالت دارد و ربطی به ترک اعتیاد ندارد. در ادامه این مطلب “بهترین و سریع ترین روش ترک اعتیاد به ماده مخدر گل” را شرح خواهیم داد:

 کمک گرفتن از خانواده:

با کمک گرفتن از خانواده و دوستان بیشترین تاثیر را بر روی روند ترک گل را خواهد داشت. باید گفت که ترک گل در هر فرد متفاوت است و بستگی به شدت وابستگی فرد به آن را دارد همانطور که گفتیم این ماده مخدر وابستگی فکری را ایجاد می کند از این رو روش ترک آن روشی است که باید بیشترین تکنیک ها روی ذهن پیاده شود.

داشتن اراده قوی و دور ریختن لوازم مصرف مواد:

چنانچه قصد ترک گل را دارید باید به طور قطع از خریدن آن خود داری کنید. و اگر ذهن شما به سمت مصرف آن رفت خود را مشغول کار دیگری بکنید تا حواستان پرت شود بیکاری یکی از دلایل اصلی است که افراد را به مصرف گل و یا سیگار سوق می دهد. همچنین از لوازمی که برای مصرف گل استفاده می کردید به دور باشید یا آن ها را با دست خودتان از بین ببرید تا یاد آور مصرف دوباره نشوند و همیشه به یاد داشته باشید که قدرت ذهنتان را نباید دست کم بگیرید.

کنترل افکار:

مسلما سخت ترین قسمت ترک گل کنترل افکار خود است چرا که در زمان مصرف این ماده فرد مصرف کننده به گمان خود فکر می کند ذهنش باز تر شده و قدرت تصمیم گیری بیشتری را پیدا کرده است. بنابراین مصرف نکردن گل مساوی با مقابله با این گرایش ها می باشد.

انجام فعالیت های ورزشی و جلسات مشاوره درمانی:

شرکت کردن در فعالیت های ورزشی و جسمی، شرکت در جلسه مشاوره یا درمان به روش گفتاری می تواند به افراد در کنترل افکار و کاهش افسردگی ناشی از ترک اعتیاد کمک فراوانی کند. در مراحل ترک اعتیاد داشتن یک پشتیبان و درمانگر بسیار موثر است زیرا فرد را در شرایط بحرانی برای کنترل افکارش کمک کند.

کمک گرفتن از مشاور:

مهم ترین نکته برای ترک اعتیاد به گل داشتن یک مشاور در زمینه ترک اعتیاد است که در بسیاری از موارد توسط خانواده ها و فرد مصرف کننده نادیده گرفته می شود که خود دلیل بازگشت فرد به سمت اعتیاد مجدد می باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده ۹۵ درصد افرادی که در زمان ترک اعتیاد از خدمات مشاوره روانشناسی و روان درمانی استفاده کرده اند موفقیت آمیز بوده است.

نشانه های ترک ماری جوانا

 • تحریک پذیری
 • اضطراب
 •  افسردگی
 • بی خوابی یا بیقراری
 • خستگی
 • کاهش اشتها و وزن
 • معده درد، تعریق، سستی، تب، لرز و سردرد

والدین گرامی می توانید برای دریافت راهمایی و مشاوره در مورد نحوه برخورد با اعتیاد فرزندان خود و همچنین “بهترین و سریع ترین روش ترک اعتیاد به ماده مخدر گل” با مرکز الو مشاوره در تماس باشید. همچنین سایر مطالب روانشناسی ما را در مورد اعتیاد مطالعه بفرمایید:

در صورتی که در حین و یا پس از مطالعه مطلب زیر در خصوص

“بهترین و سریع ترین روش ترک اعتیاد به ماده مخدر گل”

نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه یا موضوعات دیگر دارید، میتوانید با مرکز الومشاوره تماس بگیرید. تا سوالات و ابهامات شما به طور کامل برطرف شوند

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

تماس فقط از تلفن ثابت بدون کد و صفر

مشاورین ما همه روزه (حتی ایام تعطیل) از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما میباشند

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …