برنامه ریزی درسی آزمون تیزهوشان ششم ۹۸

برنامه ریزی درسی آزمون تیزهوشان ششم 98
برنامه ریزی درسی آزمون تیزهوشان ششم ۹۸

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی درسی آزمون تیزهوشان ششم ۹۸

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

تحصیل در مدارس برتر و نمونه که مزیت هایی های بیشتری از مدارس دولتی و عادی دارند ، همواره یکی از دغدغه های والدین و دانش آموزان می باشد. یکی از مدارس برتر ، مدارس تیزهوشان ، سمپاد یا استعداد درخشان هستند که شرط پذیرش دانش آموز را شرکت در آزمون سنجش هوش و کسب نمره لازم قرار داده اند.

بنابراین دانش آموزان علاقمند به تحصیل در این مدرسه باید ضمن ثبت نام و شرکت در آزمون ، خود را برای حضور در آن نیز آماده کنند و آمادگی برای آزمون دارای ابعاد متفاوتی مانند انجام برنامه ریزی ، مطالعه صحیح ، تهیه بهترین منابع مطالعاتی و … می باشد.

جزئیات برنامه ریزی و منابع آزمون تیزهوشان ششم

همانطور که می دانید در آزمون سنجش هوش ششم به هفتم ، هیچ یک از سوالات از کتاب های درسی مطرح نمی شود بلکه تمام سوالات به صورت استعداد تحلیلی و بر اساس ارزیابی هوش و استعداد دانش آموز طراحی می شود بنابراین دانش آموزان برای شرکت در این آزمون نیازی به مطالعه هیچ یک از کتاب های درسی و یا شرکت در کلاس های کمکی و آزمون های آزمایشی ندارند.

اما ممکن است برای والدین و دانش آموزان نگرانی ایجاد شود که پس چگونه متوحه شویم سوالات چگونه طراحی می شوند و چگونه برای حل این سوالات تسلط کافی را به دست آوریم؟ همانطور که گفته شد هدف از برگزاری این آزمون ، سنجیدن هوش و توانایی حل مسئله دانش آموزان می باشد و چون این آزمون تماما با هوش و استعداد دانش آموز در ارتباط است ، می توان از چند کتاب کمکی که در زمینه هوش هستند ، استفاده کرد:

  • کتاب هوش و استعداد تحصیلی ششم دبستان ، انتشارات مرشد
  • کتاب ۱۰۰۰ تست استعداد تحلیلی تیزهوشان ، انتشارات مهر و ماه
  • کتاب تیزهوشان هوش و استعداد تحلیلی ششم ، انتشارات خیلی سبز

نکات مهم

  • فقط یک منبع را برای خود تعیین کنید و افراط نداشته باشید زیرا منابع متعدد فقط ذهن شما را آشفته می کند.
  • حتما پاسخ نامه را بررسی کنید و اگر نکته ای جدید مشاهده نمودید ، آن را در یک دفترچه یادداشت کنید.
  • ممکن است اوایل که تست می زنید سرعتتان بسیار پایین باشد و حتی امکان دارد حل یک سوال بیشتر از ۱۰ دقیقه زمان بگیرد اما ناامید نشوید زیرا به مرور زمان و با حل تست های بیشتر سرعت لازم را به دست خواهید آورد.
  • حل تست را در برنامه هر روز خود قرار دهید و حداقل روزانه ۱ ساعت را به این کار اختصاص دهید.

محتوای آزمون سنجش هوش بدین صورت است که ۶۰ سوال تصویری طراحی می شود که هر سوال به صورت شکلی می باشد که قسمتی از آن حذف شده است و دانش آموز باید قسمت حذف شده را از میان گزینه ها انتخاب کند. برای آشنایی بیشتر می توانید از دفترچه سوال سال گذشته استفاده نمایید.

علاوه بر مطلب فوق برای اطلاع از منابع آزمون سنجش هوش ششم به هفتم و دیگر موارد مربوطه ، با مشاوران مرکز الومشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه ریزی درسی آزمون تیزهوشان ششم ۹۸

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …