انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

داوطلبان آزمون دکتری به دلیل تجربه ای که از آزمون مقاطع قبلی خود دارند ، کم و بیش با مرحله انتخاب رشته آشنا هستند. در این مرحله داوطلبان با توجه به رتبه و تراز  مندرج در کارنامه اولیه آزمون دکتری اقدام به انتخاب رشته محل های مورد علاقه خود می نمایند . متقاضیان انتخاب رشته دکتری توجه داشته باشند که ادغام ثبت نام دکتری سراسری و آزاد تغییری در روند انتخاب رشته ایجاد نکرده و علاقه مندان به ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد می بایست به صورت جداگانه از طریق سایت های sanjesh.org و azmoon.org  برای انتخاب رشته اقدام نمایند.

انتخاب رشته آزمون دکتری برای دانشگاه آزاد از سایر دانشگاه ها جدا می باشد.

زمان انتخاب رشته آزمون دکتری آزاد ۹۹

تعیین زمان انتخاب رشته دکتری ۹۹  توسط مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه تعیین می شود و احتمالا طبق روال سال گذشته امکان خرید کارت اعتباری انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۹ و تکمیل فرم اینترنتی انتخاب رشته در نیمه اول اردیبهشت ماه برای متقاضیان فراهم خواهد شد. داوطلبان باید بر اساس کارنامه اولیه ازمون دکتری مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد شده باشند تا بتوانند انتخاب رشته این دانشگاه را انجام دهند.

دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری آزاد ۹۹

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری آزاد با دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته دکتری آزاد از سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی azmoon.org می توانند از تمامی شرایط و ضوابط ، مدارک مورد نیاز ، نحوه انتخاب رشته و همچنین روش گزینش نهایی داوطلبان اطلاعات کسب کنند . به محض آغاز فرآیند انتخاب رشته ، لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹ فعال خواهد شد اما شما داوطلبان می توانید برای اطلاع از زمان دقیق انتشار دفترچه ، در کانال تلگرام الومشاره عضو شوید و اخبار مرتبط با این آزمون را دنبال کنید.

هزینه انتخاب رشته آزمون دکتری آزاد ۹۹

برخلاف داوطلبان متقاضی انتخاب رشته دکتری دانشگاه های سراسری که بدون پرداخت هزینه می توانند انتخاب رشته خود را در سایت سنجش انجام دهند ، متقاضیان انتخاب رشته در دانشگاه آزاد  باید هزینه ای تحت عنوان هزینه انتخاب رشته دکتری آزاد را پرداخت نمایند. این هزینه در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد ذکر می شود و در سال گذشته ، ۵۳ هزار تومان بوده است که داوطلبان پس از خرید کارت اعتباری می توانستند برای تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام کنند . احتمالا هزینه انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۹ نسبت به سال قبل کمی افزایش پیدا خواهد کرد . لینک خرید کارت اعتباری انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۹۹ همزمان با آغاز فرآیند انتخاب رشته در سایت azmoon.org یعنی نیمه اول اردیبهشت ماه فعال خواهد شد.
پس از واریز هزینه و دریافت شناسه و رمز عبور  می توانید از طریق لینک انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی ۹۹ وارد پنل کاربری خود شده و انتخاب رشته را انجام دهید.

کد دسترسی به انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۹

داوطلبان به منظور شرکت در مرحله انتخاب رشته دکتری آزاد سال ۹۹ باید علاوه بر اطلاعات کارت اعتباری انتخاب رشته (شناسه و رمز پرداخت که پس از واریز هزینه در سامانه به شما ارائه می شود) و کدملی ، شناسه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد که عددی ۷ رقمی است را دارا باشند. این کد از طریق کارنامه اولیه آزمون دکتری در دسترس داوطلبان قرار می گیرد و باید با استفاده از آن وارد سامانه انتخاب رشته شده و مراحل انتخاب رشته را آغاز نمود.

نحوه انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۹

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری آزاد باید در زمان مقرر شده از سوی مرکز سنجش و پذیرش  دانشگاه آزاد اسلامی، به سایت azmoon.org مراجعه کرده و فرم اینترنتی انتخاب رشته را پس از خرید کارت اعتباری ثبت نام در مرحله انتخاب رشته این دانشگاه تکمیل کنند. داوطلبان قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته حتما دفترچه راهنمای انتخاب رشته رابا دقت مطالعه کنند و سپس به ترتیب مراحل زیر می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند :

 • ورود به سایت انتخاب رشته آزمون دکتری به نشانی azmoon.org 
 • انتخاب لینک “خرید کارت اعتباری ثبت نام”  در صفحه اول سامانه
 • در این مرحله داوطلب باید هزینه انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۹ را پرداخت کرده و سپس شناسه و رمز عبور را دریافت نماید.
 • انتخاب لینک ” انتخاب رشته دکتدی تخصصی آزاد ۹۹″
 • وارد کردن اطلاعات درخواستی (شناسه ، رمز پرداخت ، کد دسترسی یه انتخاب رشته ، کد ملی)
 • درج کدرشته محل های مورد علاقه با توجه به رشته امتحانی
 • مشاهده رشته محل های انتخابی و دریافت کد پیگیری از سامانه پس از تایید نهایی
 • پس از تکمیل فرم انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۹ ، سایت یک کد رهگیری به هر داوطلب می دهد و داوطلبان موظف اند آن را تا پایان مراحل آزمون دکتری ۹۹ نگه داری کنند.

تاثیر سهمیه در انتخاب رشته دکتری  آزاد ۹۹

 • ۲۵ درصد ظرفیت هر کدرشته محل مختص به داوطلبان دارای سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران (همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر ، آزادگان و همسر و فرزندان آنان  ، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان) و رزمندگان (حداقل شش ماه سابقه حضور در جبه های دفاع مقدس از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۸) می باشد. ایثارگران ۲۵ درصدی بایستی حداقل ۷۰% نمره آخرین فرد ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در گزینش آزاد و رزمندگان می بایست حداقل ۸۰% نمره آﺧﺮﻳﻦ ﻓﺮد ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در گزینش آزاد را کسب کنند.
 • ۵ درصد ظرفیت هر کدرشته محل مختص داوطلبان دارای سهمیه ۵ درصدی ایثارگران (جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آن ها ، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه درجبهه) می باشد. ایثارگران ۵ درصدی می بایست حداقل ۷۰% نمره آخرین فرد ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در گزینش آزاد را کسب کند.
 • ۱۰ درصد ظرفیت مازاد در هر کدرشته محل مختص داوطلبان دارای سهمیه مربیان می باشد. مربیان بایستی حداقل ۸۰% نمره آخرین فرد ﭘﺬﻳﺮﻓﺘﻪ ﺷﺪه در گزینش آزاد را کسب نمایند تا مجاز به استفاده از سهمیه خود شوند.

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد هر داوطلب حداکثر مجاز به انتخاب ۸۰ رشته محل می باشد. مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد بعد از اتمام مهلت انتخاب رشته این دانشگاه به بررسی فرم رشته محل داوطلبان بر اساس نمره کل ، سهمیه و وضعیت سایر رقبای آن رشته امتحانی می پردازد و فرم انتخاب رشته هر داوطلب از انتخاب ۱ تا انتخاب ۸۰ ام بررسی شده و نمره کل اکتسابی هر داوطلب با حدنصاب دعوت به مصاحبه هر رشته محل مقایسه می شود. در صورتی که نمره کل برابر یا بیشتر از حدنصاب دعوت به مصاحبه باشد ، داوطلب به مصاحبه آن رشته محل دعوت خواهد شد. نکته ای که قابل ذکر است این است که محدودیتی برای دعوت به مصاحبه وجود ندارد و ممکن است داوطلبی به هر ۸۰ رشته محل انتخابی خود دعوت شده یا اصلا به هیچ رشته محلی برای مصاحبه دعوت نشود. چنانچه پس از مطالعه این مطلب نیازمند راهنمایی بیشتری می باشید ، با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی الومشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …