اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹

اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

در صورتی که در حین و یا پس از مطالعه مطلب زیر در خصوص

“اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹”

نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه یا موضوعات دیگر دارید، میتوانید با مرکز الومشاوره تماس بگیرید. تا سوالات و ابهامات شما به طور کامل برطرف شوند

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

تماس فقط از تلفن ثابت بدون کد و صفر

مشاورین متخصص ما همه روزه (حتی جمعه و ایام تعطیل) از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما میباشند

 

داوطلبانی که با هدف قبولی در رشته محل های دکتری دانشگاه آزاد با یک دیگر به رقابت پرداخته و در فرایند برگزاری آزمون دکتری سراسری و آزاد ۹۹ شرکت می کنند نتایج آزمون خود را در ۳ مرحله دریافت خواهند کرد. جواب اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹ همزمان با دانشگاه های سراسری در قالب کارنامه اولیه آزمون دکتری منتشر شده و بر روی سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org قرار می گیرد. در این کارنامه علاوه بر درصد دروس امتحانی ، رتبه و تراز داوطلبان ، وضعیت مجاز بودن آن ها برای شرکت در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد ۹۹ نیز مشخص شده و امکان انتخاب ۸۰ کد رشته محل برای داوطلبان مجاز فراهم می شود.

نتایج اولیه آزمون دکتری سراسری و آزاد در قالب یک کارنامه مشترک توسط سازمان سنجش منتشر می شود.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹

آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹ اسفند ۹۸ برگزار گردید و بر اساس آن پیش بینی می شود فرایند بررسی پاسخبرگ داوطلبان چند هفته به طول انجامد ولی به احتمال خیلی زیاد پیش بینی می شود نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۹ حداکثر تا هفته آخر فروردین ماه ۹۹ اعلام شود. توجه داشته باشید که به دلیل ادغام آزمون دکتری دانشگاه آزاد و دانشگاه های سراسری ، یک کارنامه مشترک برای داوطلبان صادر خواهد شد.

متقاضیان به منظور اطلاع از وضعیت خود باید اخبار و اطلاعیه های مختلف در خصوص زمان اعلام نتیجه آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹ را دنبال نمایند تا از مراحل بعدی آزمون جا نمانند به همین دلیل می توانند با عضویت در کانال تلگرام دکتری الومشاوره ، پیگیر آخرین اخبار مرتبط باشند.

نحوه مشاهده نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹

برای مشاهده نتایج دکتری دانشگاه آزاد باید وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org شوید و پس از آن با انتخاب گزینه “دکتری تخصصی” از منوی قرار داده شده در سمت راست سایت ، وارد صفحه دکتری شوید. پس از کلیک بر روی لینک “اعلام نتایج آزمون دکتری تخصصی ۹۹” صفحه ای مانند زیر برایتان ایجاد می شود که لازم است اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید :

روش اول : شماره داوطلبی + شماره شناسنامه + نام و نام خانوادگی + سال تولد

روش دوم : شماره پرونده + شماره شناسنامه

بسیار مهم 

برخی از داوطلبان به دلیل نداشتن شماره پرونده و یا شماره داوطلبی موفق به دریافت کارنامه خود نمی شوند این دسته از داوطلبان باید با ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش ، اطلاعات خود را بازیابی نموده و سپس کارنامه را دریافت نمایند.

تصویر فوق ، نمونه کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری می باشد و مواردی مانند اطلاعات شناسنامه ای و ثبت نامی ، نمرات اکتسابی در هر یک از دروس ، وضعیت مجاز به انتخاب رشته و … را مشاهده می کنید.

اعتراض به نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹

داوطلبان باید پس از مشاهده کارنامه دکتری خود ، تمام بخش های آن را با دقت بررسی نمایند و در صورت وجود مغایرت در هر یک از بخش های اطلاعات ثبت نامی ، اطلاعات شناسنامه و یا حتی اشتباه در محاسبه درصد دروس ، می توانند درخواستی مبنی بر اعتراض به نتایج آزمون دکتری در سایت سازمان سنجش آموزش کشور ثبت نمایند و منتظر باشند تا درخواست اعتراض آن ها مورد بررسی قرار بگیرد مهلت ثبت درخواست اعتراض معمولا از اواخر فروردین ماه لغایت اوایل اردیبهشت ماه می باشد. لازم به ذکر است که درخواست های ارسالی خارج از موعد مقرر ، مورد بررسی و پاسخ گویی قرار نخواهند گرفت.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون دکتری 

  • برای اعتراض به نتایج نهایی کنکور دکتری ۹۹ لازم است وارد سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش شوید چنانچه در این سامانه ثبت نام انجام نداده اید نسبت به ثبت نام خود اقدام کنید.
  • با ورود به سامانه ارسال درخواست ، از منوی سمت راست گزینه «درخواست جدید» را انتخاب کنید.
  • سپس در بخش آزمون ، گزینه «دکتری» و در بخش سال ، گزینه «۹۹» را انتخاب کنید و بر روی گزینه «جستجو» کلیک کنید.
  • با انتخاب این گزینه ، از بخشی که در پایین صفحه باز می‌شود ، گزینه «اعتراض به نتیجه قبولی» را انتخاب کنید.
  • در نهایت با وارد کردن اطلاعات آزمون دکتری ۹۹ شامل شماره داوطلبی و شماره پرونده ، نسبت به ثبت اعتراض خود اقدام نمایید.

سوالات متداول داوطلبان

  • کارنامه اولیه آزمون دکتری ۹۹ از طریق چه سایتی منتشر می شود ؟

سازمان سنجش وظیفه انتشار کارنامه اولیه دکتری ۹۹ از طریق سایت خود را دارد.

  • کارنامه اولیه آزمون دکتری آزاد ۹۹ چه زمانی منتشر می شود ؟

در حال حاضر زمان دقیق انتشار کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد در دسترس نمی باشد اما طبق روال سال گذشته احتمالا در اواخر فروردین ماه نتایج اعلام شود.

  • برای مشاهده کارنامه اولیه آزمون دکتری نیازمند چه اطلاعاتی هستیم ؟

داوطلبان باید شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را برای دریافت کارنامه در دسترس داشته باشند.

  • آیا انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز همچون برگزاری و اعلام نتایج اولیه، همزمان با انتخاب رشته دکتری دانشگاه سراسری و یکپارچه خواهد بود؟

خیر ، انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد برخلاف برگزاری و اعلام نتایج اولیه به صورت مجزا از دانشگاه های سراسری و از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org انجام خواهد شد.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه داوطلبان

در صورتی که در حین و یا پس از مطالعه مطلب زیر در خصوص

“اعلام نتایج آزمون دکتری دانشگاه آزاد ۹۹”

نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه یا موضوعات دیگر دارید، میتوانید با مرکز الومشاوره تماس بگیرید. تا سوالات و ابهامات شما به طور کامل برطرف شوند

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

تماس فقط از تلفن ثابت بدون کد و صفر

مشاورین متخصص ما همه روزه (حتی جمعه و ایام تعطیل) از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما میباشند

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …