اعتراض به نتایج آزمون دکتری

اعتراض به نتایج آزمون دکتری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج آزمون دکتری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

برخی از داوطلبان پس از انتشار نتایج آزمون دکتری در زمان اعلام نتایج آزمون دکتری از نتیجه خود ناراضی بوده و انتظار آن ها با آنچه که در کارنامه خود مشاهده می کنند مغایرت دارد. سازمان سنجش فرصتی را در اختیار داوطلبان معترض به نتایج اولیه خود قرار داده است. این دسته از داوطلبان می بایست از شرایط و نحوه درست اعتراض به نتایج آزمون دکتری آگاهی کامل داشته و مطمئن باشند که سازمان سنجش کلیه اعتراضات را با دقت پیگیری می کند. چنانچه داوطلبی اطمینان دارد که در محاسبه درصدها ، اعمال سهمیه ها و درج سوابق تحصیلی در کارنامه خود از سوی سازمان سنجش اشتباهی رخ داده می توانند از فرصت اعتراض به نتایج دکتری استفاده نماید.

اعتراض به نتایج آزمون دکتری به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل پیگیری است.

اعتراض به نتایج آزمون دکتری ۹۹

اعتراض به نتایج آزمون دکتری ممکن است در سه مرحله پیش آید ، هنگام دریافت نتایج اولیه ، هنگام دریافت نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۹ و هنگام دریافت نتایج نهایی. سازمان سنجش اعتراضات منطقی و قابل قبول را بررسی خواهد کرد. حال اینکه چه اعتراضاتی از نظر سازمان سنجش منطقی تلقی می شود یا نحوه ثبت اعتراضات به چه صورت می باشد را در این مقاله به طور کامل شرح داده ایم.

اعتراض به کارنامه انتخاب رشته آزمون دکتری

پس از انتشار نتایج اولیه دکتری ۹۹ ، ممکن است برخی از داوطلبان نسبت به نتایج اعلام شده رضایت نداشته باشند و اعتراضاتی نسبت به درصد دروس اکتسابی خود ، عدم اعمال سهمیه ، اعتراض به کلید سوالات آزمون و … داشته باشند.
در این خصوص می توانند عدم رضایت خود را تحت عنوان درخواست تجدید نظر در سایت سازمان سنجش ارسال  کنند. زمان در نظر گرفته شده برای ثبت درخواست اعتراض به نتایج معمولا در اواخر فروردین ماه و لغایت تا اوایل اردیبهشت ماه می باشد و درخواست هایی که پس از موعد مقرر ارسال می شوند ، بررسی نمی شوند.

اعتراض به کارنامه انتخاب رشته و دعوات به مصاحبه

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری ، ممکن است داوطلبان در کد رشته مورد علاقه و یا هیچ یک از کد رشته های انتخابی خود دعوت به مصاحبه نشده باشند. به همین دلیل سازمان سنجش فرصتی را در اوایل خرداد ماه در اختیار این دسته از داوطلبان قرار داده است تا بتوانند درخواست اعتراض خود را اعلام کنند.
داوطلبان در بازه زمانی در نظر گرفته شده می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و به ثبت درخواست در سیستم پاسخگویی بپردازند لازم به ذکر است که اعتراض در این مرحله ، تنها یک مرتبه برای هر داوطلب امکان پذیر بوده و پس از ارسال درخواست اعتراض نمی توان آن را اصلاح یا حذف نمود.

اعتراض به نتایج نهایی آزمون دکتری

زمان اعلام نتایج مصاحبه دکتری  هفته اول شهریور ماه می باشد و در این مرحله اسامی پذیرفته شدگان در مرحله مصاحبه توسط سازمان سنجش منتشر می شود. در این مرحله نیز ممکن است برخی از داوطلبان اعتراض داشته باشند. از همین رو امکان اعتراض برای آن ها از طریق سایت سازمان سنجش فراهم خواهد بود.
زمان اعتراض به نتایج نهایی آزمون دکتری حداکثر تا نیمه اول شهریود ماه می باشد و داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و درخواست تجدید نظر خود را به صورت اینترنتی به ثبت برسانند.

نحوه اعتراض به نتایج آزمون دکتری ۹۹

برای ثبت اعتراض به نتایج آزمون ، باید پس از وارد شدن به سایت سازمان سنجش و کلیک بر روی گزینه “ارسال درخواست” در منوی سمت چپ سایت مراحل زیر را طی کنید :

 • کلیک بر روی گزینه “عضویت در سایت”

 • وارد کردن اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی گزینه تایید

 • دریافت نام کاربری رمز عبور از طرف سازمان سنجش
 • ورود مجدد به سایت سازمان سنجش  و کلیک بر روی گزینه “ارسال درخواست”
 • بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید.

 • نام کاربری و رمز عبور دریافتی از سامانه را در کادر مقابلتان وارد کنید.

 •  گزینه “درخواست جدید” در صفحه مقابل را انتخاب کنید

 • در قسمت آزمون کلمه “دکتری” و در قسمت سال “۹۹” را وارد نمایید سپس بر روی کلمه جستجو کلیک نمایید.

 • در صورتی که در مرحله انتشار کارنامه اولیه هستید مطابق تصویر زیر روی گزینه “تقاضای بررسی مجدد نمره” کلیک کنید.

انتخاب

 • اگر در مرحله انتشار کارنامه انتخاب رشته قرار دارید می بایست گزینه “اعتراض به نتیجه معرفی به مصاحبه” انتخاب کنید

انتخاب گزینه مناسب

 • در صورتی که نسبت به نتایج مصاحبه دکتری اعتراض دارید می بایست بر روی عبارت “اعتراض به نتایج قبولی (صرفا بررسی نتیجه دانشگاه های وزارت علوم)” کلیک نمایید.

انتخاب گزینه مناسب

در مرحله آخر باید شماره پرونده و شماره داوطبی خود را وارد نمایید و پس از آن با کلیک بر روی گزینه “جستجو” وارد سامانه اعتراض به نتایج شوید. متن اعتراض خود با را به دقت و با دلایل منطقی و موجه تکمیل نمایید.

شماره داوطلبی

حدود ۲۴ الی ۷۲ ساعت پس از ثبت درخواست اعتراض به نتایج آزمون دکتری ، نتایج اعتراض منتشر می شود و اگر دلایل اعتراض داوطلبان موجه و منطقی بوده باشد ، کارنامه جدید برای او صادر خواهد شد. در صورت تمایل می توانید درخواست اعتراض به نتایج آزمون دکتری خود را از طریق مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی الومشاوره انجام دهید.

سوالات متدوال داوطلبان

 • آیا امکان اعتراض به درصد دروسی اکتسابی کارنامه اولیه آزمون دکتری وجود دارد ؟

داوطلبان پس از محاسبه درصد دروس اکتسابی خود چنانچه متوجه شوند در کارنامه شان درصد دروس اشتباهی درج شده است ، می توانند از طریق سایت سازمان سنجش آن را مورد بررسی قرار دهند.

 • داوطلبان کنکور دکتری که در مصاحبه شرکت کرده اند ، امکان اعتراض به نتایج مصاحبه را خواهند داشت ؟

اعتراض به نتایج مصاحبه دکتری برای تمام داوطلبانی که در این مرحله از آزمون شرکت کرده اند ، فراهم است.

 • تاریخ دقیق اعتراض به نتایج آزمون دکتری ۹۹ چه زمانی است ؟

پس از انتشار نتایج اولیه ، نتایج انتخاب رشته و یا نتایج نهایی زمان اعتراض به نتایج در اطلاعیه ای توسط سازمان سنجش اعلام می شود.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعتراض به نتایج آزمون دکتری

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …