استخدام دانشگاه افسری ارتش/هرآنچه که باید در مورد استخدام بدانیم

استخدام دانشگاه افسری ارتش/هرآنچه که باید در مورد استخدام بدانیم
استخدام دانشگاه افسری ارتش

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره استخدام دانشگاه افسری ارتش/هرآنچه که باید در مورد استخدام بدانیم

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

ارتش جمهوری اسلامی ایران برای تکمیل کادر افسری در نیروهای زمینی ، قرارگاه پدافند هوایی حضرت خاتم اننییا (ص) ، نیروی هوایی ، نیروی دریایی و سازمان های تابعه خود هر ساله از میان داوطلبان واجد شرایط ثبت نام به عمل می آورد. داوطلیان درحال تحصیل و فارغ التحصیلان رشته های ریاضی فیزیک ، علوم تجربی ، علوم انسانی و معارف اسلامی فقط مجاز به ثبت نام هستند و پذیرش از طریق آزمون اختصاصی و مصاحبه حضوری می باشد.
پذیرفته شدگان در هر دو مرحله آزمون و مصاحبه برای فراگیری آموزش های نظامی در دانشگاهی های امام علی ، خاتم الانبیا ، هوایی شهید ستاری ، علوم دریایی امام خمینی و فارابی مشغول به تحصیل خواهند شد.

مراحل ثبت نام و استخدام در دانشگاه افسری ارتش

 1. ثبت نام اینترنتی آزمون اختصاصی در سایت گزینش آجا
 2. دریافت کارت ورود به جلسه دو الی سه روز قبل از برگزاری آزمون
 3. حضور در آزمون کتبی همراه با کارت ورود به جلسه
 4. کسب نمره لازم در مرحله آزمون برای دعوت شدن به مصاحبه
 5. حضور در مرحله مصاحبه که خود شامل ۴ مرحله است : معاینات پزشکی ، مصاحبه کتبی ، مصاحبه شفاهی ، تست ورزش
 6. پذیرش در مرحله مصاحبه
 7. ورود به دانشگاه و شروع آموزش

زمان ، مراحل و شرایط ثبت نام دانشگاه افسری ارتش

داوطلبان برای ثبت نام در آزمون دانشگاه افسری ارتش بایستی از اوایل آذر ماه با مراجعه به سایت گزینش آجا به نشانی gozinesh.aja.ir پیگیر زمان دقیق ثبت نام باشند. در سال گذشته داوطلبان رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک از تاریخ ۵ آذر ماه الی ۱۴ دی ماه و داوطلبان گروه های علوم انسانی و معارف اسلامی در تاریخ ۱۵ دی ماه فرصت ثبت نام داشته اند.

برای ثبت نام در این آزمون دارا بودن شرایط اختصاصی که  شامل شرط معدل ، شرط سنی و شرط قدی و بینایی می باشد ، الزامی است. شرایط ثبت نام دانشگاه افسری ارتش به شرح زیر هستند :

شرایط پذیرش تمام رشته ها

داوطلبان نظام آموزشی جدید باید دارای حداقل معدل کل ۱۴ در سال یازدهم باشند. همچنین مدرک تحصیلی سال دوازدهم خود را تا تاریخ ۲۲ تیرماه ۹۹ با حداقل معدل کل ۱۴ و حداقل معدل کتبی ۱۰ ، دریافت نمایند.
دارا بودن حداقل سن ۱۶ و حداکثر سن ۲۲ سال تمام در زمان ثبت نام
دارا بودن حداقل قد ۱۶۵ سانتی متر
دید چشم  ۸/۱۰  در همه رشته (به جز خلبانی)
دارا بودن حداقل معدل دیپلم ۱۶ برای رشته های علوم انسانی و حداقل معدل دیپلم ۱۴ برای رشته های تجربی و ریاضی
دارا بودن حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۰ در کلیه رشته های انسانی ، تجربی ، ریاضی

شرایط پذیرش رشته خلبانی

حداقل معدل کل دیپلم ۱۵
حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۲ در کلیه رشته های انسانی ، تجربی ، ریاضی
دید چشم ۱۰/۱۰
دارا بودن حداکثر سن ۲۰ سال تمام 

نکته : فرزندان شاهد ، ایثارگران و جانبازان از کار افتاده از شرایط سنی و معدل معاف هستند.

نکته : در صورت انجام خدمت سربازی ، مدت مذکور به شرط سنی داوطلبان افزوده می شود.

البته علاوه بر شرایط فوق ، داوطلبانی که دارای یکی از بیماری های زیر می باشند نیز از شرکت در آزمون و پذیرش در دانشگاه افسری ارتش محروم می باشند :

 • تالاسمی مینور
 • چاقی (BMI بالاتر از ۳۰)
 • کوررنگی
 • سابقه جراحی های وسیع
 • مشکلات عمده ارتوپدی
 • اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان
 • کلیه بیماری های صعب العلاج
 • سابقه هرگونه بیماری های مزمن اعصاب و روان
 • سابقه هرگونه معافیت پزشکی از مراجع نظامی و انتظامی
 • هرگونه بیماری یا سابقه بیماری که نیازمند مصرف مداوم دارو می باشد.
 • افت شنوایی متوسط و شدید (بر اساس تست شنوایی سنجی)

حال که از تمام شرایط مطلع شدید و مطمئن شدید مجاز به تحصیل در دانشگاه افسری هستید ، می توانید مراحل زیر برای ثبت نام اینترنتی خود در پیش بگیرید :

مرحله اول

وارد شدن به سایت gozinesh.aja.ir و کلیک بر روی لینک “خرید کارت ثبت نام” در قسمت پایین سایت

توضیح : ابتدا باید هزینه ثبت نام را پرداخت کنید و پرداخت هزینه نیز به صورت اینترنتی و از طریق خرید کارت اعتباری میسر است.

مرحله دوم

در مرحله اول برای خرید کارت اعتباری ، اطلاعات درخواستی را که شامل جنسیت ، کدملی ، شماره تلفن همراه و استان سکونت هستند وارد کنید همچنین در این مرحله باید رشته تحصیلی خود را که در آن فارغ التحصیل شده اید را انتخاب کنید.

با کلیک بر روی لینک تایید و پرداخت ،  صفحه ای ایجاد می شود که در آن باید اطلاعات کارت بانکی خود را که شامل شماره کارت ، رمز دوم اینترنتی و … هستند را درج کنید و با تایید نهایی ، وجه مورد نظر از حساب شما کسر می شود. (در سال گذشته هزینه ثبت نام دانشگاه افسری ارتش ۶۰ هزار تومان بوده است)

مرحله سوم

حال که هزینه را پرداخت کردید و کد رهگیری خرید را دریافت نمودید ، مجدد به صفحه اول سامانه بازگردید و بر روی لینک تکمیل فرم ثبت نام کلیک کنید. پس از کلیک صفحه ای مانند زیر برایتان ایجاد می شود که باید کدملی و کدرهگیری خرید را وارد کنید.

پس از مرحله فوق وارد مرحله بعد می شود که باید یک قطعه عکس ۴*۳ را و سایر اطلاعات درخواستی را با دقت وارد کنید.

نکات مهم 

 • در حال حاضر ثبت نام فقط از میان داوطلبان آقا انجام می گیرد.
 • داوطلبان آقا چنانچه دارای معافیت پزشکی باشند ، مجاز به ثبت نام در این دانشگاه نیستند.
 • دانشجویان سایر دانشگاه ها در صورت تمایل به ثبت نام دانشگاه افسری ، بایستی در ابتدا از دانشگاه خود انصراف دهند.
 • به دلیل شبانه روزی بودن تحصیل در دانشگاه افسری ارتش ، داوطلبان متاهل مجاز به ثبت نام نیستند.
 • داوطلبانی که در سال های گذشته دانشجوی دانشگاه افسری ارتش بوده اند ولی از دانشگاه انصراف داده اند ، مجاز به ثبت نام مجدد در رشته های این دانشگاه نمی باشند.

جزئیات بیشتر در خصوص ثبت نام و پذیرش دانشگاه افسری ارتش ، در دفترچه راهنمای ثبت نام قید شده است که می توانید آن را از طریق لینک زیر دانلود و مطالعه نمایید.

امتیازات دانشگاه افسری ارتش 

 1. پوشاک ، تغذیه ، آموزش ، بهداشت و درمان دانشجویان رایگان می باشد.
 2. به دانشجویان در طول تحصیل کمک هزینه تحصیلی پرداخت می شود.
 3. دانشجویان پس از طی ۷ ترم موفقیت آمیز تحصیلی به درجه ستوان دومی نائل می گردند و پس از دانش آموختگی به آنان دانشنامه کارشناسی در رشته مربوط اعطا میگردد.
 4. فارغ التحصیلان از تسهیلات ، وام های مصوب ، کارت اعتیاری حکمت ، بیمه خدمات درمانی و بیمه عمر برای خود و عائله تحت تکفل و سایر خدمات رفاهی برابر مقررات و ضوابط موجود برخوردار خواهند شد .
 5. فرزندان شهدا ، آزادگان ، جانیازان و نظامیان از اولویت استخدام برخوردار می باشند.
 6. بسیجیان فعال ، حافظان کل قرآن کریم وداوطلیان عضویابی شده از اولویت استخدام برخوردار می باشند.

رشته های دانشگاه افسری ارتش

جزئیات برگزاری آزمون دانشگاه افسری ارتش

در سال گذشته آزمون ورودی راس ساعت ۸ صبح ۵ دی ماه برگزار گردید و در سال ۹۸ نیز پیش بینی می شود که در دهه اول دی ماه این آزمون برگزار گردد. به همراه داشتن کارت ورود به جلسه برای حضور درر آزمون الزامی بوده و داوطلب باید یک ساعت قبل از برگزاری آزمون در حوزه حضور داشته باشد.

داوطلبانی که دارای سهمیه و شرایط خاص هستند بایستی جهت انجام هماهنگی های مورد نیاز به دفاتر استخدام آجا که نشانی آن ها به شرح زیر می باشد ، مراجعه نمایند.

مواد ، ضرایب و منابع آزمون دانشگاه افسری ارتش

در آزمون استخدامی افسری ارتش نیز همانند کنکور سراسری دو نوع سوال برای دو دسته از داوطلبان نظام قدیم و نطام جدید طراحی می شود و سوالات هم از دروس عمومی و هم از دروس تحصصی رشته تشکیل شده است..

علاوه بر سوالات درسی ، ۲۵ سوال با ضریب ۳ به بخش هوش و استعداد تحصیلی اختصاص یافته است که مبنای طراحی این سوالات هیچ یک از کتب درسی نیست و بر داوطلب باید با توجه به هوش و استعداد خود پاسخگوی این سوالات باشد.

برای داوطلبان نظام قدیم

برای داوطلبان نظام جدید

مصاحبه آزمون استخدامی افسری ارتش

نتایج اولیه آزمون استخدامی افسری ارتش در دهه سوم بهمن ماه اعلام می شود و در این زمان مشخص می شود که کدام دسته از داوطلبان می توانند برای سایر مراحل گزینش و مصاحبه اقدام نمایند.

مصاحبه که خود شامل چند مرحله است و معمولا ۲ روز به طول می انجامد ، در اوایل اسفند ماه انجام می گیرد و داوطلبان دارای نمره لازم باید به صورت حضوری به هسته گزینش نزاجا به نشانی تهران – میدان حر – قبل از چهار راه کمالی مراجعه کنند. لازم به ذکر است که برای حضور در مصاحبه باید مدارک لازم را که شامل شناسنامه ، کارت ملی (به همراه کپی از آن ها) ، عکس ۴*۳ ، مدرک دیپلم ، مدرک نطام وظیفه ، کارت بسیج فعال و … را همراه داشته باشید تا ثبت نام خود را برای مصاحبه انجام دهید.

معمولا اولین مرحله گزینش ، انجام معاینات پزشکی است تا شرایط شما از نظر پزشکان متخصص مربوط به هر یک از بیماری هایی که در ابتدای مطلب ذکر شد ، مورد بررسی قرار گیرد چنانچه همه مراحل پزشکی را با موفقیت پشت سر گذاشتید ، کارت پایش سلامت را دریافت می کنید و وارد مرحله بعدی یعنی مصاحبه کتبی می شوید.

در مرحله مصاحبه کتبی حدود ۱۵ فرم به شما داده می شود که سوالات در زمینه های سیاسی ، مذهبی ، اعتقادی ، تاریخی ، مسائل روز جهان و … می باشند که باید تمام سوالات را با دقت پاسخ دهید و این مرحله کمی زمان بر است.

پس از انجام مصاحبه کتبی ، فرم ها توسط مسئولان بررسی می شود تا داوطلب را از نظر اینکه می توان وارد مراحل دیگر شود یا نه مورد ارزیابی قرار دهند. در مرحله مصاحبه شفاهی نیز سوالاتی با همان محتوای آزمون کتبی از شما پرسیده می شود که شامل سه بخش  حفاظت ، عقیدتی و فرماندهی می باشد.

پس از تمام مراحل فوق ، نوبت به انجام تست ورزش می رسد در مرحله تست ورزشی ممکن است قدرت بدنی شما را با انجام حرکاتی مانند دراز نشست ، شنا ، بارفیکس ، دو و .. محک بزنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره استخدام دانشگاه افسری ارتش/هرآنچه که باید در مورد استخدام بدانیم

با مشاوران گروه الومشاوره از تلفن ثابت بدون کد و صفر با شماره زیر تماس بگیرید

۹۰۹۹۰۷۲۹۵۸

پاسخگویی از ۹ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل

 

شما می توانید در قسمت دیدگاه سوالات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید …